Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ette meg a kutyánk a...

Miért ette meg a kutyánk a saját ürülékét?

Figyelt kérdés
Ilyet már máshol is láttam, de most itthon történt meg. Pedig rendesen van etetve. Ezután rögtön adtam neki enni, de nem tudom miért csinálta? Vagy tényleg éhes maradt, vagy miért?
2011. júl. 4. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem. A kutyák számára az ürülékben van vitamin, mint a fűben. A mi kutyáink is szoktak enni ürüléket azután meg jó büdös a szájuk.
2011. júl. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Én édesrokonom úgy hallotta a rádióban, hogy azért eszik meg a kutyák a kutyagumit, hogy felhívják gazdáik figyelmét magukra. :)
2011. júl. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nincs a kutya számára elég tápanyag abban az ételben, amit kap, lehet, hogy csak átszalad rajta az étel, nem szívódnak fel az ásványi anyagok, vitaminok, akkor szoktak ilyet csinálni a kutyák.
2011. júl. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
az rosszul esne ha éhes maradt volna mert én etetem (mondjuk nem az enyém), illetve reméltem hogy nem beteg!
2011. júl. 4. 20:18
 5/9 F erii válasza:
Nem kéne éheztetni azt a szerencsétlen kutyát!!!
2011. júl. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
oké
2011. júl. 4. 20:31
 7/9 anonim ***** válasza:
nézd meg a kaki mennyiségét, ha a kutya termetéhez képest nagy adag, akkor nem valami tápanyag gazda a kaja, ha normál kupac, akkor sem felhívja magára a figyelmet.
2011. júl. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na jól van, gratulálok az eddigi "válaszadóknak"! Az újszülött kutyáknak meg KELL enniük anyjuk ürülékét (mint ahogy az emlősök esetében nagyon sok állatfajnak), ugyanis emésztőrendszerük ekkor szinte teljesen steril, nem tartalmazza azokat az élethez nélkülözhetetlen mikroorganizmusokat, amiket kéne. Ilyenkor az anyjuk emésztőrendszerében ezekből többlet alakul ki, ami jórészt az ürülékkel távozik. Ezt az újszülöttek (illetve pontosabban a kutyák többnyire pár hónapos korukig) elfogyasztják, és kialakul természetes emésztésük. Ez olyan, mint hogy immunrendszerük sincs, csak minimális, azt meg az anyatej alakítja ki.

Miért írtam ezt le, amikor itt felnőtt kutyáról van szó? Mert az teljesen természetes, ha ez a jelenség időnként felnőtt kutyáknál is előjön, valami feléleszti bennük ezt az ösztönt, nem kell megijedni, nem csináltál semmit sem rosszul. És a legnagyobb hülyeség, hogy azért eszi, mert éhes!

Lehet, hogy túlságosan egyoldalú a táplálkozása, lehet, hogy rendszertelen. Ha nem tudsz megnyugodni, ügyelj rá, hogy mindig ugyan annyit adj neki enni, és naponta kétszer, mindig ugyan abban az időpontban. Ha maradékot hagy, ne hagyd előtte, dobd ki!

Amúgy meg minden ilyen kérdéssel fordulj bizalommal kedvenc állatorvosodhoz (nekem eddig csak jó tapasztalatom van velük kapcsolatban), hidd el, ő nem fog hülyének nézni, akármilyen kis apróságon is aggódsz, amit viszont ő mond, zt semmiképpen se kérdőjelezd meg, ő az orvos, nem te, és nem is mi!

2011. júl. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A jelenség neve koprofágia.

Létezik vitaminkészítmény ennek kezelésére:

[link]


"Kutyák esetében gyakran figyelhető meg koprofág viselkedés. Ennek alapos kikutatása még várat magára. Egyelőre annyi sejthető, hogy több ok is lehet, egyelőre az alábbiakat sejtik:


-A gazdi figyelme felkeltésének szándéka.

-Aggodalom, stressz, vagy rossz magaviselet miatti büntetés miatt.

-Korábban ürítés miatt büntetést kaptak, az ismételt büntetéstől való félelem miatt egy takarítási kísérlet.

-Unalomból.

-Szűk helyen: feltakarítás céljából.

-A gazdi utánzása: látta, hogy ő is mindig felveszi az ürüléket.

-Kiskutyáknál azért, mert ők mindent megkóstolnak, és felfedezhetik, hogy a széklet ehető és néha még ízletes is lehet, különösen magas zsírtartalmú diéta után.

-Anyakutyák megehetik gyermekeik ürülékét abból a célból, hogy megelőzzék a rájuk leselkedő ragadozókat vonzó illatokat.

-Mivel a friss ürülék formája és hőmérséklete a visszaöklendezett táplálékhoz hasonló, ez egy mód az anyakutyák számára, hogy kicsinyeiknek szilárd táplálélot juttassanak.

(Különösen a macskaszéklet) magas proteintartalma esetén, melynek oka túletetés is lehet, nagy koncentrációjú emésztetlen anyagot jelent a székletben.


Különböző egészségügyi problémák is állhatnak a háttérben, úgymint


Pancreatitis

bélfertőzések

Emésztési zavarokhoz vezető ételallergiák


Húsevők szokása, hogy megeszik vagy magukra kenik zsákmányaik ürülékét, hogy átvegyék illatukat és elrejtsék a sajátukat.


A legjellemzőbb okkal -- egyszerű éhség -- ritkán foglalkoznak.


Néhány állatorvos olyan adalékanyagok táplálékba juttatását javasolja, amelyek az ürülék ízét rendkívül rosszá teszik a kutyák számáta. Néhány kutyaeledel-gyártó eleve ilyen adalékokkal gyártja a termékét."

2011. júl. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!