Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya megharaphatja a gazdáját...

Kutya megharaphatja a gazdáját ha kevésszer van sétáltatva? FONTOS

Figyelt kérdés
nem szoktam levinni nagyon tudom NEM HELYES de akarok is váltosztatnni. napi egyzer viszem le . volt egyszer kétszer le se vittem.de egész nap játszok vele dédelgetem simogatom...morgott rám megharapott de nem vérzett. anyumat is megakarta kapni nemegyszer amkior kiakarta vinni a szobábol.mér harapott meg semmi rosszat nem csináltam vele hogy meg harapjon
2011. júl. 4. 21:24
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
nagy yorskhier terrierem van
2011. júl. 4. 21:25
 2/12 sabrina99 ***** válasza:

A felgyülemlett feszültség az oka. Napi rendszerrel 3x kéne levinni sétáltatni. Nem tudom, milyen fajtáról van szó, így nem tudok ennél többet írni.


Esetleg próbáld megfegyelmezni,hogy ne harapjon. Mert ha nem teszel valamit, komollyá is válhat.


Tapasztalatból tudom. A szomszédunkban volt egy ilyen "hülye" kutya, aki minket ismert kölyök kora óta, és mindig bemehettünk hozzá ( ő egy hatalmas németjuhász volt)

s egyszer csak ránk támadt minden ok nélkül. Szerencsére semmi komoly nem történt. Azóta az összes kutyusunkat megneveljük, hogy harapni még játékból sem szabad.

2011. júl. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Naponta 1x viszed le? És hol pisil, meg kakil?

Egyébként egy jól nevelt kutya semmilyen esetben sem harapja meg a gazdáját. De abból, hogy napi 1x viszitek csak le sétálni -ne haragudj, amiért ezt írom- azt gondolom, hogy Ti nem csak a sétáltatáshoz vagytok lusták, kényelmesek, hanem ahhoz is lusták voltatok, hogy megneveljétek.

Nekem is yorkim van, és napi 5 viszem le, munka és főiskola mellett. Ha egy kutya úgy érzi, hogy nincs mellette egy határozott, magabiztos gazdi, aki parancsokat ad, szabályokat fektet le, adott esetben megszídja és neveli, akkor az ilyen lesz, mint amilyen a ti kutyátok is. Labilis, agresszív, és kiszámíthatatlan:(

2011. júl. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. szabályokat szoktam adni,meg is szoktam szidni ha rosszat csinál . de nem hallgat rám akaratos. érti mot mondok de nemérdekli. amikor megharapott akkor is ellopot zsepkendöt és azt rágcsálta. rászoltam kedvese mosolygosan kiakartam venni a szájábol és ugy rám vicsorgott mint ha idegen lennék és utána harapott meg . attol volt ilyen ideges mert nemvisze le és fölgyülemlett a feszültség??am most viszem le a kutyát :)
2011. júl. 4. 21:41
 5/12 anonim ***** válasza:

Általában azok a kutyák rombolnak, lopkodnak, akik nem tudják levezetni az energiáikat, tehát ez a probléma minden bizonnyal a mozgás hiányából fakad.

De ez még nem jelenti azt, hogy a kutya téged meg is haraphat. Először is nem ügyüli-bügyüli, és nem elkéred a kutyától a zsebkendőt, hanem normál esetben azt mondod, hogy engedd el, és a kutya szó nélkül megteszi.

Azt hiszem nálatok nagyon nagyon sok mindenen kellene változtatni, mert a kutya úgy a fejetekre nőtt, mint annak a rendje.

Megkérdezhetem, hogy mennyi idős a kutya? Illetve mit csináltál, amikor a kutya megkapott téged?

2011. júl. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
ha többször sétálsz vele akkor biztos jobb lesz bár a harapgálásról lekell szokatassad ...de ahogy írták többen a sok feszültséget így vezeti..a kutya nem csak simgatásra és dédelgetésre van akármilyen aranyos..
2011. júl. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A sétának semmi köze a harapáshoz, viszont mindkét jel arra utal, hogy pocsék gazda vagy. Embereld meg magad, és bánj normálisan azzal a kutyával, meg neveld meg, vagy add oda valakinek, akivel élhet is, nem csak létezhet.
2011. júl. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

22:08- nek

11 honapos. amikor rágcsálta a zsepit akkor nyugott hangon rászoltam nemszabad. kiakartam huzni a szájábol és ugy rám morgott mint ha idegen lennék. lassan nyulam a szájához ujbol hogy elvegyem ( nem voltam ideges megprobáltam kedvesebben mondani adja ide és megharapott) eddig sose csinált velem ilyet mindig hozzám bujt a legjobban söt gépezés közben még a kezemben is aludt:)) amugy tudom nem vagyok tul jo gazda elsö kutyám még mai napig néha nem tudom mit és hogy csináljak vele.de probálok vele foglalkozni játszani vele, figyelek rá hogy egészséges e, tiszta e a vize...most már azon is változtatok hogy ne csak egyszer vigyem le. anyum mondta adjuk el de én megkedveltem..

2011. júl. 4. 23:06
 9/12 anonim ***** válasza:

[link]

Ha tényleg akarsz vele foglalkozni, akkor ezek mentén haladj, és nem lesz baj.

2011. júl. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ezt nem mondod h kutyád van de lusta vagy levinni? meg vagytok ti huzatva? ha a szomszédom lennél már rég rádhívtam volna vmi állatmentőket. attól még h kicsi az is egy kutya...besz*r*s...


és igen, az egy TERRIER ami tele van energiával és frusztrált mert semmi új inger nem éri. ha ennyire elcssztétek nem fog 1 hét alatt megváltozni. akár 2 nap alatt is elrionthatzs mindent és sokkal több idő korrigálni.

kezd a rendszeres napi háromszor sétával!!ezek mindegyike legyen minimum fél óra, gondlom neked sem árt...

2011. júl. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!