Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom idomítani?

Hogyan tudom idomítani?

Figyelt kérdés
Arról van szó,hogy van két kutyánk.Egy canecorso+bernipásztor(2éves) keverék és egy spániel(3éves).Amig picik voltak nem volt baj.Ám megnőttek és egyre jobban féltékenyek egymásra.Régebben vittem sétálni a spánielt de mostmár inkább nem teszem mert a másik kutya annyira féltékeny rá hogy az hihetetlen..de sajnos őt meg nem tudom elvinni mert 50kg kb és iszonyat neveletlen+ nemtudom megfékezni :/ Egyik probléma a féltékenység.Másik pedig hogy próbáltam tanitgatni a canecorsot..és a pacsi ül fekszik tökéletesen megy neki:) De arra hogy ne bántson más kutyákat,jöjjön pórázon szót fogadjon már nem tudom :/ Sok mindent próbáltam(jutalom kaja,kiabálás,szép szó simogatás)semmi nem jön be egyszerüen lehetetlen eset:( /Az apja is ilyen a kutyának öt már több kutyasuliba is elvitték és öt sem tudják megnevelni:D ) Lehetetlen eset? Ennek ellenére persze szeretjük:) Csak szeretnénk egyformán bánni a két kutyával..igy viszont nem lehetséges.
2011. júl. 4. 23:13
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]

Ha te leszel a falkavezér, nem fognak féltékenykedni, mert elfogadják a döntésedet, hogy most igenis a másik kutyával foglalkozol, mert ahhoz van kedves, és mert megteheted.

Ha nagyon elszánt vagy, akkor elmehetsz a nagyobbal a Cerbibe, kifejezetten problémás kutyákra specializálódtak. Ha valahol, hát ott helyrerakják neked, ha együttműködsz velük.

2011. júl. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

sehogy. idomítani a cirkuszi lovakat szokták.


a kutyát kiképezzük.


alapvetően kutyaiskolát kéne meglátogatni, hogy kézben tudd tartani mindkét kutyádat. aztán pedig végiggondolni, hogy hogyan tovább: a cane corso viadalos kutyákból lett, innentől kezdve pedig fennáll a veszély, hogy hozta az ő egyik tulajdonságukat, szóval lehet, hogy sajnos nem tud falkában élni. ilyenkor annyi a teendő, hogy a másik kutyától elzárva tartjátok (legalább éjszakára és a gazdik távollétében), és fokozottan fegyelmezitek, hogy séták során ne okozzon balesetet.

2011. júl. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 D.O.81 ***** válasza:

Hali kérdező!


Nekem is cane corsom van és érdekesség képen nincs sok gondom vele, de ha mégis rak egy kis fát a tűzre, akkor így is-úgy is megkapja a magáét. Abszolút nevelhető, tanítható, de NEM idomítható és a kiképzést sem nagyon komálja.

Leírásodból nekem az jött le, hogy nem voltál elég következetes és nem voltak kikristályosodott elképzeléseid a kutyáiddal kapcsolatban. Másrészt gyengekezű is voltál és íme itt van az általad megírt kérdés, mint bizonyíték.

Vannak megoldások, hogy vissza lehessen fordítani ezt a folyamatot, de ez számodra kínszenvedéssel járó feladat lesz, viszont kifizetődő.

Továbbiakban azért nem írok megoldásokat, mert nem tudom meddig akarsz elmenni és mire vagy hajlandó, illetve látni kéne mit, mire és hogyan csinálnak az ebeid.


Üdv!

2011. júl. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát igen.Nem voltam túl szigórú velük sem én sem senki a családban.Talán ezért is van eza helyzet.Igazából a cane corsónál tapasztaltam,hogy könyebben tanul mint a spániel.Viszont makacsabb is(és mivel hatalmasra nőtt ki is használja hogy eröfölényben van).Türelmes kutya mert sokszor a spániel csak ugatja ugatja ugatja...kb mintha az arcodba ordibálnának olyan lehet :D és ö meg csak türi tűűri tűri,de félünk hogy egyszer elveszti a türelmét.Próbálgatom tanitgatni pórázon sétálni és hogy szót fogadjon..de hát eddig nem sok sikerrel.Nem akarja hogy én legyek a falkavezér :) :(
2011. júl. 5. 14:00
 5/6 D.O.81 ***** válasza:

Kérlek itt nem arról van szó, hogy a kutyá(d/id) mit akar(nak), hanem arról, hogy TE/TI mit AKAR(SZ/TOK).

A főnökség visszaszerzése nem olyan nagy kunszt, csak mindig résen kell lenni és figyelni kell.

Pl.: Te és a családtagjaid, ismerőseid, vendégeid mész be vagy ki a bejáraton és csak ők jönnek utoljára.

Akkor ehetnek, ha azt te megengeded.

Addig ehetnek, amíg megengeded.

Akkor símogatod őket, amikor akarod, és nem akkor amikor ők jönnek hozzád egy kis simogatásért.

Vannak ezenkívül a jutalmazások a helyes cselekedetekért, mely lehet símogatás, paskolás, dícséret.

És a helytelen cselekedeteket szídással, lenyomással, kizárással, kellemetlen élményekkel díjjazuk.


Ezek azok a dolgok, melyekkel a vezetői rangot tarthatjuk.

De ha nincs konkrét elvárásod a kutya irányába és nem állítasz neki fel semmilyen követelmény rendszert, akkor a kutya fog cselekedni és ilyenkor jönnek a bajok.


Üdv!

2011. júl. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm:)
2011. júl. 5. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!