Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbull? Mit gondoltok róla?

Pitbull? Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés
Jól kijön kis állatokkal mint pl yorki?? Honnan vehetnék olyan kutyust ami nem ideggyenge? Mik a tapasztalatok vele?
2011. júl. 5. 09:31
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
79%

a falkásítás náluk mindig kényes terep, de ha meg tudod oldani, hogy - szükség esetén - távollétedben külön lehessen őket zárni, akkor a yorki miatt nem kell aggódnod.


viszont határozott, következetes és szigorú nevelést kíván, nagyon energikus, igazi munkakutya, le kell foglalni mind testben mind fejben! emberrel szemben teljesen barátságosak, el lehetne lopni őket az udvarról :P bújós, kanapébarát kutyák :D de nagyon jól képezhetők, szinte minden sportra alkalmasak.

csak akkor ajánlom ezt a fajtát, ha tényleg valami célod van vele, csak házőrzőnek, vagy azért, mert a külleme tetszik inkább ne pitet válassz, hanem staffordot.

ha van konkrét (sport)cél, akkor pedig javaslom, hogy látogass el ide: [link] a súlyhúzós fórumra. most is vannak fent eladó kölykök jó kutyáktól.

2011. júl. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

ja, és a fajta neve: amerikai pit bull terrier

nem pitbull vagy pitt bull, vagy mittomén...

2011. júl. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
Persze. A fajtáról NE legyen előítéleted, mert ez mások hülyesége, hogy jaj ezt hallottam róla stb. Ez attól függ hogy neveled. A National Geographic Channelen megy: A csodálatos kutyadoki. Itt megnézheted, hogy mikor megy: [link]
2011. júl. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
72%

istenem, már megint ez a néphülyítés...

cézármilán nem magyar pitekkel dolgozik, hanem amerikaiakkal. a különbség annyi, hogy ott náluk ez egy kultuszfajta, elég régóta tenyésztik őket meccsen kívül is mindenes kutyának. itt nálunk, viszont alig találsz olyan kutyát, akiben ne lenne 4. generáción belül legalább egy bunyós kutya.

a meccsszelektálás lényege pedig az volt, hogy szorgos munkával elnyomták a kutyák falkaösztöneit. nem fogadja el a másik kutya megadását, és ő maga sem "képes" rá, még akkor sem, ha sokkal nagyobb kutyával kűzd. ezeket az ösztönöket nem lehet neveléssel pótolni... márpedig ezek hiányában felelőtlenség őket más kutyával együtt tartani.


ez nem jelenti 100%-osan, hogy minden pitből hiányzik, de sokukban gyengék ezek az ösztönök, néhányukban pedig természetesen teljesen megvan. csak ezt nem látod még 8 hetes korukban... és bele lehet nyúlni olyan kutyába, akiben gyengébbek ezek a dolgok. attól az még egy stabil idegrendszerű, nagyszerű kutya, csak kompromisszumokat kell kötni.

neveléssel annyit lehet elérni (természetesen KELL őket nevelni), hogy a gazda jelenlétében (!) jól viselkedik a kutya. de ez nem jelenti azt, hogy magára is lehet hagyni másik kutyával!


nekünk is vannak pitjeink, vannak akiket együtt is tarthatunk non-stop, mert sose bántanák egymást, van, akit csak felügyelettel lehet a többiekkel együtt kiengedni, mert alapból nem megy neki a másiknak, de ha van valami, amin össze lehet veszni (játék, lehullott alma, stb), akkor össze is vesznek... vannak akiket csak sétálni (pórázon) viszünk ki együtt. és ezek csak a falkán belüli viszonyok, idegen kutyával megint máshogy viselkednek... érdekes pl, hogy az egyik kutyánk, aki nonstop együtt van a másik kutyánkkal, az alapból menne neki minden idegen ebnek - holott a saját pajtásával totálisan toleráns... de ismeretlen kutyát meg se szagol (és VOLT szocializálva kölyökkorától kezdve). megint másik kutyánk oda se figyel az idegenre, és van olyan, aki csak a kanokat nem tűri. de dolgozni pl mindegyikük dolgozik akárhány kutya is veszi körül (vagy éppen acsarog rá), mert meg vannak nevelve. de ez nem jelenti azt, hogy otthon éjjel-nappal együtt vannak...


a pit bull kompromisszumokkal jár, no.

2011. júl. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
Bocs, de milyen nép hülyítés?? Most Cesar Millan-ra gondolsz??
2011. júl. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
62%

persze. a "minden csak nevelés kérdése" maszlag elültetése jóóó mélyen a fejekben, vegyen csak mindenki pit bullt 5. kutyának az udvarba, meg kaukázusit kertvárosi előkertbe, hisz mindencsakneveléskérdése...!


ha ez tényleg igaz lenne, akkor nem lennének fajták, hanem lenne A KUTYA, három méretben és mindenki arra nevelné, amire akarja...


a kutyáknak vannak született ösztöneik, ezzel lehet gazdálkodni. álszentség, sőt, szerintem kifejezetten káros dolog egy-egy szerencsésen nyugis kau vagy pit gazdájaként hirdetni az igét melldöngetve, hogy mert én megneveltem, azért ilyen - majd ha te is megneveled, akkor a tiéd is ilyen lesz...

aztán belenyúl egy ösztönerős kutyába, és ha beleszakad se tudja "megnevelni"... vagy max akkor, ha összetöri.


tudomásul kell venni, hogy vannak olyan kutyák, akikkel kompromisszum jár, akik nem valók akárkinek. ázsiát ne vegyen olyan, aki sokkutyás kirándulásokra akar járni, és agarat se vegyen olyan, aki póráz nélkül akarja sétáltatni az erdőben...


az, hogy CM ezeket a piteket látványosan - show elemekkel gazdagon tálalva - jól megneveli, és ezt ráadásul tunkolni a, hogy csináljuk a sokkal kevésbé elretrieveresített magyar kutyákkal is... no szóval ez nálam már megüti a néphülyítés szintjét. egyrészt nem tudjuk, hogy mik zajlottak a kivágott részekben, másrészt ahogy írtam, amerikában már sokkal hígabb a pites állomány (is).

kétségtelen, hogy ért a kutyákhoz, tudja mit csinál, de a helyén kell tudni kezelni.

2011. júl. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
65%
Hát tuti, hogy nem csinál a kivágott részekben semmit sem a kutyával csak azt amit bemutat!!! Tudod nekem is van 2 kutyám simán használom náluk Cesar Millan módszerét. A pit bull is kutya ami Magyarországon van és ha nem tudnád a kutyák ugyan úgy beszélgetnek energiával, testbeszéddel, ugatással és a pit bull is kutya!!!! Szóval ő is ugyan úgy beszélget más kutyákkal, mint a többi!!!
2011. júl. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
80%

Nekem 3 pitem van. Ők sem úgy születtek, hogy ráugranak azonnal minden kutyára. Harcra ki lettek képezve, vadítva lettek, mindegy hányad generáció. Az ösztön bennük van, de ők állhatatosságuk, kitartásuk, erejük és gyorsaságuk szerint lettek szelektálva. Kutyáimat BÁRHOVA vihetem. Dominánsabb kutyákkal nem mondom, hogy soha nem voltak összezörrenéseik, de azonnal le tudom őket parancsolni bármiről. Együtt vannak tartva, összetartó egy csapat. ;)

GAZDÁN MÚLIK. De aki csak azért veszi, mert nagyfiúnak érezheti magát tőle, az felejtse el, annak soha nem lesz "normális" kutyája.

2011. júl. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
Mielőtt bárki félreértené, a fajta lett kiképezve, vadítva, nem az én kutyáim. ;)
2011. júl. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
Na ezzel 100% egyet értek!!! :D A Daddy, bocs hogy ezzel jövök tudom ő másmilyen fajta stb. Neki igazából egy rock mittudom én, hogy mi volt a gazdája és csak azért vette, hogy nagy menő legyen, mert ez volt a divat, aztán meg nem tudta hova tenni, mert fellépései voltak és így bízta meg Cesar-t. És azért van nála. Szegényke nagyon bizonytalan volt!!
2011. júl. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!