Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki járt Tükör-iskolába?...

Ki járt Tükör-iskolába? Milyen volt? Megéri?

Figyelt kérdés
Problémás kutyával mentél, vagy trükköket akartál tanulni? Tényleg annyival jobb, mint a hagyományos iskolák?
2011. júl. 5. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Én jártam hagyományos suliba és tükör iskolába is. Ezután nem is kísérletezek mással, a tükör iskola maximálisan bevált! A következő kutyáimmal is oda fogok járni. Viszont el tudom képzelni hogy vannak olyan speciális munkakutya feladatkörök, amikre más iskolákban eredményesebben ki tudják képezni a kutyát. De egy egyszerű családi kutyánál a tüköriskola a legjobb - szerintem. A másik, hogy vannak olan gazdik, akiknek a gondolkodásmódja egyszerűen nem veszi be ezt a módszert és jobban bíznak a katonás, fojtónyakörves, szájkosaras kiképzésben. Mindenki döntsön belátása szerint, van választék!
2011. júl. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Én is jártam hagyományos suliba is, de a kutya a 3. alkalommal nem volt hajlandó semmit megcsinálni és láthatóan agyon unta magát. Nekem akkor lett sok az a suli, amikor a 3. alkalomkor a kiképző felajánlotta, hogy menjünk csibészelni a kutyával. Még abszolút nem volt kézben tartható. 3 éves koráig még egy sulit kipróbáltunk, igazából az sem jött be, bár már nagyságrendekkel jobb volt, mint az első. És ekkor találkoztam először a Tükör módszerrel és kezdtünk egy alaptanfolyamot a 3 éves kutyámmal. Aztán elvégeztük a középfokot és mostmár clubra és őrző-védőre is járunk. Fantasztikus változáson ment át a kapcsolatunk,a kutya viselkedése 180 fokos fordulatot vett. Bár a suliban sokkal inkább engem oktattak és tanítottak meg arra, hogy meglássam a kutya igényeit. És módszereket adtak a tanításához. Azóta mindenhová elvihetem, akár póráz nélkül is. De a folyamatos munka nem áll meg, nap mint nap teszünk a kapcsolatunkért. Szóval hajrá Tükör suli! Igazán megéri.
2011. júl. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 MME ***** válasza:
74%

Én még a kutyámmal nem jártam Tükör-iskolában, de megfigyelőként már többször is jelen voltam, és olyankor reggeltől estig ott járkáltam pályáról-pályára. Nagyon egyedi, nekem varázslatos és újdonság volt minden, úgy jegyzetelgettem, mint a gép, és nem volt időm ránézni a lapra sem, hogy ne maradjak le valami fontos dologról. Úgyhogy sok mindent meg tudtam figyelni.


Hatékony és egyedi. Még nem láttam olyan kutyaiskolát, ahol egy "Héé!" kiáltással le tudtak tiltani verekedéseket, pedig volt ott egy csupa nagy termetű, domináns kutyákból álló csoport is, amelyben a kutyák a kezdetektől szabadon, póráz nélkül dolgoztak együtt a gazdáikkal.

Tetszik az is, hogy a kezdőknél is vannak kreatív órák, ami a kutya elméjének is nagyon üdítő, nemcsak az engedelmességi gyakorlatok vannak untig az egész tanfolyamon.


Problémás kutyáknál sajátos, erőszakmentes módszereik vannak, amik a falka-technikákra épülnek (falkamegtolás, oktatói sorfal, falkából kizárás, stb.)


Sajnos messze van ahhoz minden Tükör-iskola, hogy kutyával járjak tanfolyamra, de sokat tanulok abból, amit ott látok, és nekem ez lenne az igazi, ha pl. agresszív kutyáról van szó. Ugyanakkor a hagyományos iskolákról sincs olyan rossz véleményem, ismerek olyat, amely egész jó.

2011. júl. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És mit csinálnak abban a suliban ami miatt annyira jó? Ez a tükörmódszer engem is érdekelne, hogyan tanítják a kutyákat ott?
2011. júl. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Jelenleg még nem áll rendelkezésre írásos anyag a Tükör terápiáról, de dolgozunk rajta."

EZ A SZÖVEG VAN A TÜKÖRMÓDSZER.HU OLDALON , TEHÁT EZ IS HIVATALOS !

és az ország olyan részén ahol ezt a módszert nem tanítják, vajon hogyan juthat tényleges,és használható információhoz a kutyáját szerető és oktatni akaró, valamint saját magát is képezni szertő gazdi ???

a joutubé-s videókon nincs használható infó !!

technikák ??? stb ???

2011. júl. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Budapesten tartanak kiképzésvezetői tanfolyamokat ( [link] ). Én is vidéki Tükör iskolába járok, az oktatóink rendszeresen járnak Pestre továbbképzésekre. Szerintem a kutyázás amúgy is egy olyan dolog, amit nem lehet könyvből megtanulni, csak tapasztalati úton. Hiába van leírva papíron, nem fogod tudni alkalmazni a gyakorlatban, ha nem láttad hogyan kell csinálni. Sőt, ha láttad, akkor is rosszul fogod csinálni, tehát jódarabig kell külső kontroll, aki felhívja a figyelmedet a hibáidra és kijavít. Ráadásul a Tükör módszer nem egy statikus valami, nagyon gyorsan fejlődik, nem véletlen hogy az ELTE-vel is együtt dolgoznak.

Tehát az a válaszom, hogy ha a közeledben nincs Tükör iskola, akkor el kell menni Pestre tanulni. Ez rengeteg idő és pénz, de nagyon sokan bevállalják, olyanok is, akik később nem feltétlenül szeretnének saját kutyaiskolát nyitni, de még csak meglévő kutyaiskolában sem akarnak oktatók lenni, egyszerűen a saját kutyáik miatt vágynak egy mélyebb tudásra. Szerintem előbb-utóbb elterjed annyira, hogy sorra fognak nyílni a tükör iskolák az országban, sőt, nagyon úgy tűnik, hogy külföldön is.

2011. júl. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!