Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Még hogy a kutyáknak NINCS...

Még hogy a kutyáknak NINCS önálló gondolataik?

Figyelt kérdés
Mert ezt mondja mindenki, hogy maguktól nem gondolkozna. Csak a gazda utasítja őket, akkor teszik amit tanultak. Akkor hogy lehet, hogy eldobom a labdát, de nem mondom, hogy hozd vissza, de vissza hozza? Na meg, miért van az, hogy gondol egyet, és oda hozza nekem labdáját? Pedig nem én kértem, akkor ÖNÁLLÓ GONDOLATAIK?
2011. júl. 5. 11:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze hogy vannak. Igenis néha ezért válnak engedetlenné.:)
2011. júl. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a kutya nem egy gép. Nagyon is önállóan gondolkodó lény. Nehezen tudom elképzelni, hogy valaki akinek van kutyája az ezt vitatná
2011. júl. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vannak ilyenek akik ezt gondolják!! Igazából nincs igazuk.
2011. júl. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez alapvetően motivációkon alapuló reflex, ami ugyan nem olyan egyszerű, mint a Pavlovi reflex, de attól még sima reflex.


Nagyobb motiváció neki, hogy eldobod a labdát és újra elkaphatja, mint az, hogy őrizgeti, rágcsálja esetleg. Azt meg tudja, hogy a jó dolog (labda eldobódik) annak a következménye, hogy a labdát eléd teszi.


Én nem kétlem, hogy tudnak gondolkodni, sőt nyilván hülyeség, hogy csak a gazda utasítása alapján cselekszik, hiszen melyik gazda utasítja a kutyáját arra, hogy ássa fel a kertet, vagy tépje szét a cipőket, borogassa ki a kukát?


De azért a legtöbb viselkedésük sima ok-okozati összefüggés. Van egy cselekvés, aminek vagy pozitív, vagy negatív, vagy semleges következménye van, nem olyan nehéz kitalálni, hogy melyiket fogja gyakrabban csinálni, és melyiket ritkábban.

2011. júl. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ez ugyanúgy igaz a kisgyerekekre is...
2011. júl. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, és akkor miért van az, hogy ha hívom, jön szépen mellettem, ellenben más ha hívja a kutyust le se tojja nem megy utána/mellette. Nem hiszem hogy túlságosan kötődne hozzám, nem sokat foglalkozok vele, tesómék kutyája.
2011. júl. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez az utolsó mondatod az átlag emberre is igaz. A kisgyerekekre meg pláne. Nem véletelnül mondják, hogy a kutyák kb egy 3-4 éves gyerek értelmi szintjén vannak.


Azt meg h nem gondolkodnak nem arra mondják, h gépek, hanem nincsenek összetett, a múltat a jövôvel összekötô gondolataik. Ôk a jelenben élnek és az éppen aktuális szituációkat látják át meglepôen jól és reagálnak rá a saját gondolataik szerint vagy figyelnek h a gazdi mit mond. Attól függ a kutya milyen nevelésben részesült elôtte.

Egyébiránt meg a klikker képzés pont h a kutyák önálló gondolkozására épít és azt erôsíti.

2011. júl. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az én kutyám gondol egyet és hisztizik meg ugat ha simizés helyett gépezem... ennyi :D Nagyon utálja ha 20 percnél többet gépezem
2011. júl. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!