Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák random megtámadását...

Compactegon kérdése:

Kutyák random megtámadását mikor hagyja abba?

Figyelt kérdés
Staffi szukám 9 hónapos. Engedelmes, bár feszegeti a határait. Van pár barátja akivel együtt játszik. Többek között egy német juhász szuka. Sajna néha előfordul, hogy valamelyikük elindul játék közben egy másik kutya felé, és elkergetik, vagy megpróbálják lerohanni. Általában pórázon van, és csak akkor engedem el ha "tiszta a levegő", de ritkán sajnos előfordul ez a baleset. Ilyenkor részemről természetesen bünti. Nyakbőr csavarás, majd földre lenyomás, ami nem egyszerű, mert nem maradt túl higgadt. Tisztában voltam vele mikor amstaff-ot vettem, hogy esetleg vehemensebb személyiségű kutyám lesz. Kellemetlen szitu és sokat küzdök a neveléssel. Találkozott már valaki olyan kutyával, akinél a dominancia és ösztönök olyan erősek, hogy nem lehet kinevelni belőlük?
2011. júl. 5. 12:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nézd meg Ceasar Millan műsorát a national geographic-on vagy a YouTube-on. A címe a csodálatos kutyadoki. Ő pont ilyen esetekkel foglalkozk. Ennyit tudtam segíteniu.
2011. júl. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy nem lehet a kutya dominanciáját visszafogni. Nagyon keményen kell vele bánnod. A másik kutya érkezését úgy veheti, mint egy betolakodót a játékba. Ha látod, hogy jön egy kutya, akkor hívd be, ültesd le, és jutalmazd ha jól viselkedik és nem rohanja le a kutyát. Inkább ne buntess, hanem jutalmazd a helyes viselkedést. Jutalom falat mindig legyen nálad, ezzel remélhetőleg el tudod vonni a figyelmét.
2011. júl. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%

ez egy ilyen fajta...

gyúrj rá az engedelmességre, hogy necces helyzetből még vissza lehessen hívni. mégis egy viadorkutya-leszármazott, ha "visszaüt" a régi ősökre, akkor azt nem tudod veréssel kinevelni belőle... meg máshogy sem.

2011. júl. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

TV műsorból nem lehet kutyát nevelni..

Kutyaiskola nincs a közeletekben? Én a helyedben fel keresnék egyet, ha nem boldogulsz.

Ha nem tudod letiltani valamiről, nem mindig hallgat rád, versengtek a legmagasabb pozícióért. :)

9 hónapos "kamasz". Legjobb időpont az ivartalanításra, ha még esetleg nem történt meg. Sokkal higgadtabb lesz, egészségügyi előnyökről meg nem is szólva.

2011. júl. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Találkoztam már ilyen staffival. Egyszer kellett kizárni a falkából, máris jócskán visszavett az arcából. Aztán már elég volt erélyesen rászólni, amikor kötözködött, vagy nem megfelelően játszott. Mostmár teljesen jól kezelhető kutya, aki símán póráz nélkül együtt sétál a legkülönfélébb méretű és nemű kutyákkal. Sokat segíthet egy jól felkészült kutyákból és gazdáikból álló falka no meg egy Tükör iskola...
2011. júl. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A kutyaiskolában sok olyan gazdával találkoztam az elmúlt évek alatt, akik azt hitték, hogy nem lehet megnevelni a kutyájukat, mert az túl domináns, de végül kb. 85%-nak mégis sikerült, és a maradék sem a kutyán, hanem a gazdán múlott.
2011. júl. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat. Szízört előszeretettel nézzük párommal együtt. Egyébként jogosnak hangzik, hogy versengünk a falkavezért pozíciójáért, mert vannak jobb és rosszabb napjai. Pedig mindig mindent ugyanúgy csinálok. HIggadt vagyok és határozott, kisebb korában többször felhúztam magam, de ez már a múlté.Ivartalanítás még nem volt, mert azt javallották, hogy várjuk meg a 2. tüzelést, hogy kialakuljon a személyisége. Nehéz elkapni a pillanatot sajnos, amíg lehetne fegyelmezni, míg szabadon van. Így a jutalomfalat nem működik, mivel ez a helyzet csak akkor alakul ki, ha váratlanul megjelenik egy nem szimpi kutya. Kutyasulin gondolkodtam, főleg a tükörmódszer szimpatikus. Azt gondoltam, ez nekem is megy magától. Folytatom a nevelést, remélem idővel csökken illetve elmúlik ez a vehemenciája.
2011. júl. 5. 12:26
 8/13 anonim ***** válasza:
A Tükör módszer elsajátítása és alkalmazása, otthon, hallomás alapján elég merész elgondolás. Olyan, mint könyvből vezetni tanulni. Javasolom, hogy keress fel egy Tükör módszerrel dolgozó sulit és járj tanfolyamra.
2011. júl. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Jaja, én is olvastam a Neked Ugatokok, meg a Fennel könyvet, a kutya valahogy mégsem akart együtt működni. Aztán a suliban szépen megmutatták, hogy miket rontok el, és máris működött a kutyám.

Tükör-módszert nem lehet tényleg netről meg könyvből tanulni, de még a Kiképzésvezetői tanfolyamuk is bőven kevés ahhoz, hogy eleget tudj. Eleget azok tudnak, akik 7-8 éve dolgoznak a módszerrel, de ők is folyamatosan tanulnak új dolgokat.

2011. júl. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
én úgy hallottam, szukáknál nem számít az ivartalanítás a dominancia szempontjából. Persze ki akarom pakoltatni, csak nem akartam első tüzelés előtt. Ha nem javul záros határidőn belül a viselkedése, akkor Cerberos. sajna jó messze van a belvárostól.
2011. júl. 5. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!