Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű kutyánál, ha kocsiba...

Kistestű kutyánál, ha kocsiba ölbe van az anyósülésen akkor az mennyire szabályos?

Figyelt kérdés
Vagy biztonsági övvel hátra kell ültetni. Yorky méretű kutya, ölbe bőven elfér, hám van rajta tehát fogni is tudom,a sofőrt nem zavarja vezetés közben. Rendőrök büntethetik?
2011. júl. 5. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy büntetik -e, de nekünk tacskónk és a hátsó ülésen utazott eddig hámmal és biztonsági övvel bekötve. Nagyon hamar megszokta és amint beültünk a kocsiba, ő már horkolt is.


Most már szállító boxban utazik, mert nem sokára megszületik a kislányunk.. azzal sincs semmi 'gondja'.

2011. júl. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy van e erre egyáltalán szabály. Amíg csak 2 kutyánk volt,az egyik a lábamnál feküdt,a másik az ölemben,én az anyósülésen. Mióta 3 van,a csomagtartóban utaznak.
2011. júl. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Ez engem is érdekel :) A párom most csinálta a jogsiját, de említést se tettek az élő állat szállításával kapcsolatban.
2011. júl. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Asszem szabály nincs rá, ám nem kicsit balesetveszélyes, és elsôsorban a kutyára nézve. Majd csak lestek amikor egy nagyobb fékezésnél a mûszerfalon koppan, ne adj'isten a szélvédôn repül ki. Egy kutya még kapaszkodni sem tud. Én csak boxban utaztatom a kutyáimat. Amikor kiskocsim volt akkor biztonságiövvel.
2011. júl. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Öhm... se kocsim, se jogsim csak utastárs vagyok és az ölemben tartom a kutyát. Ne szidalmazz senkit!!
2011. júl. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szidalmaz?? Mi van? Te jó szót használtál, jó helyen???

Én csak annyit mondtam egyáltalán nem biztonságos mivel egy hirtelen fékezésnél vagy egy ütközésnél a kutya úgy viselkedik mint egy tehetetlen csomag. De mindenki utaztassa úgy a kutyáját ahogy akarja. Én a sajétjaimat féltem annyira h ne tegyem ki ôket ekkora veszélynek. Pont.

2011. júl. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy méretre jó szállító box mindig jól jön, ha van a háztartásban. Főleg kicsi kutyáknál.
2011. júl. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nos szerintem a kutya biztonsága meg a tiéd fontosabb mint a büntetés. És az 100%, hogy így nem biztonságos. Kutyaszállítóba kell rakni, vagy biztonsági övre kapcsolni.
2011. júl. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
én be vagyok kötve, ő az ölembe és fogom a hámot is, gyakran utazunk így, volt már veszélyes fékezés, de fogom a hámot meg a kutyát is, a boxba azért nem tenném be, mert az műanyag,+ kocsiba amúgy is meleg van.. szegény hőgutát kap.
2011. júl. 7. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!