Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak velük? Kikészülök!

Mit csináljak velük? Kikészülök!

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy kutyám és egy cicám. Nem kis meló volt összeszoktatni őket, de már jó haverok. Viszont a szomszédom beszerzett (megint) két kölyökmacskát. 2-3 hónaposak lehetnek és igencsak bátrak. Az egyik ma annak köszönhette az életét, hogy jókor voltam jó helyen. A kerítés egy sima ütött kopott drótháló, mintha nem is lenne.

Szóltam a szomszédnak, hogy ez így nem lesz oké, mert a kutyám el fogja kapni a macskát. Annyit mondott, hogy nem baj, a macskáknak ez a sorsuk.

Viszont én bírom a macskákat, nem akarom, hogy a kutyám szétkapja, viszont összeszoktatni nem tudom, mert a szomszédnál elég nagy a macskaforgalom.

Szerintetek mégis mit kellene csinálnom? Hagyjam az egészet a fenébe, lesz ami lesz?


2011. júl. 5. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát ha őt nem érdekli...
2011. júl. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
hát, más választásod nincs, értesd meg a kutyáddal, hogy hagyja békén a cicákat: amikor látod hogy jönnek át a ''kerítésen'', tégy a kutyádra pórázt, vidd oda, és amint egy kicsit is felfigyel rájuk, korrigáld, magabiztosan húzd el, még mielőtt teljesen csak rájuk figyelne. ezt jó sokszor, de ne akkor rántsd, amikor már meg se hallja, hogy szólsz, hanem már akkor rántsd, amikor figyelne fel, közben mondd: hogy nem vagy tsz, vagy valami, a lényeg hogy közben nyugodt legyél, és határozott. majd engedd el, ha már nem figyel, de legyen nálad póráz, és ha megtámadná, fogd vissza, zárd be, vagy vedd pórázra, előbb utúbb rájön, hogy az neki csak rossz, ha bántani akarja, remélem segítettem :D
2011. júl. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem lehetne megcsinalni a keritest? Hogy ne ferjenek at a cicak?

A masik megoldas hogy megfogod a piciket es gazdit szerzel nekik.

2011. júl. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
majd engedd el amikor már nem figyel, itt úgy értem hogy már nem figyel a macskákra
2011. júl. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ma 19:47

Ez jó:)) Mi van, ha új maccs kerül a látószögbe? Ismételheti az egészet.

2011. júl. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen ez a problémám, hogy az eddigi macskáinak legalább volt egy egészséges félelme. De nem vagyok egész nap itthon, hogy azt lessem, hogy a macskának mikor van épp öngyilkos hangulata.

A kutyát is értem, nem a falkához tartozik a macska, nem fog vele haverkodni.

2011. júl. 5. 20:13
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szomszédod úgy kezeli a helyzetet, hogy gyakorlatilag azt mondja hogy nyugodtan széttépheti a kutya, nem érdekli, akkor szerintem is fogd meg aztán ajándékozd el valakinek. :)
2011. júl. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Csináltasd meg a kerítést, hogy a macska ne tudjon átmenni"


Nem tudom, létezik egyáltalán olyan átlag ember átlag településen élő ember által építhető kerítés, amin egy macska nem tudna átmászni?

2011. júl. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mis is hiába szóltunk a szomszédba hogy valamit csináljon a csirkéivel mindig átrepkednek hozzánk a kutya rögtön elkapja! Persze tudom hogy ez a sorsa de akkor a szomszéd miért rajtam keresi a csirkéit! És egy vadászkutyának nem lehet mondani hogy ne fogja el! Furcsa emberek vannak! Nem tudsz vele te se csinálni semmit hiába szereted a macskákat! A kutyát ezért büntetni nem lehet neki ez ösztön!
2011. júl. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!