Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Számomra úgy érzem most jött...

Számomra úgy érzem most jött el az idő, hogy képes lennék egy kutya nevelésére. Azonban mire számíthatnék?

Figyelt kérdés

Természetesen tudom egy kutya igényeit. Én lakásban lakom szüleimmel, és elvállalnám, hogy a kutyust naponta minimum 3x levigyem sétálni. (természetesen többször több mint 1 órára, hisz a közelben van kutyafuttató, park és még erdő is)


Nézelődtem menhelyeken, hisz ha megtalálom az igazi társat, természetesen segítenék és örökbe fogadnám.

Azonban nagy kedvenc kutyafajtám a Border Collie és a Golden Retriever.


Azért írtam, hogy egyáltalán lakásba kutyust érdemes lesz e tartani, vagy várjak még jó pár évet és hátha lesz egyszer kertes házam?

Habár annyi ember tart már lakásban kutyát.


Melyik kutyafajta? Legyen ne legyen? Várjak még?

köszönöm a válaszokat előre is!


2011. júl. 5. 23:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen számú levitel mellett sem lenne jó a border collie, túl nagy a mozgásigénye, ugyanúgy, ahogy a retrievernek is. Viszont a menhelyi örökbefogadásnál meg szerintem bemész, és megtalálod azt, kire vágysz. Elmondod az igényeidet, és segítenek:)
2011. júl. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hozzá mit szólnál? [link]
2011. júl. 6. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne várj, vigyél haza egy menhelyi kutyust :) Abból amit írtál biztso jó gazdija leszel :)

Lakásba olyan kutyust vigyél akinek nem olyan nagy a mozgásigénye.

Nézegesd a menhelyek weblapját, vagy menj el személyesen biztos találsz olyan kutyust aki első látásra megtetszik :)

Állatok.info-n fajta szerint is tudsz keresni.


Ő nagyon édes, nekem ő az egyik kedvencem, bár nincs róla leírás:

[link]

2011. júl. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aranyosak vagytok!


A Zsálya nevezetű Golden R, nagyon édes, nagyon remélem, hogy szüleimmel együtt végre megbeszéljük, hogy hogyan tovább!


És mindenféle kép szét nézek további állat menhelyeken.

:)

2011. júl. 6. 14:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is nyugodtan örökbe fogadhatsz, de én mindenképp valamilyen ,,társasági kutyát" fogadnék örökbe, mint például yorki, bolognese, mivel könnyebb kerülgetni a lakásban a kisebb testű kutyákat, bár nem tudom vannak-e ilyen fajtájú kutyusok menhelyen.
2011. júl. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a golden jobb választás a számodra, és a szüleid odalesznek érte !!

ez tuti !

a világ sok részében a golden retrivert orvosok irják fel depresszió kezelésére, egyszerűen mert olyan kutya aki mellett soha nem leszel szomorú !!!!

és anyu és apu örömmel fogják elvinni sétálni ( persze csak később ,miután kidühöngték magukat a pisi,és kakifoltok és a szétrágott dolgok miatt :)

2011. júl. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy ha bepisil, kakil "harag" lesz, de majd elmúlik :)


Nem lehet ellen állni!

Mégegyszer köszönöm ötleteket, tanácsokat :)

2011. júl. 7. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!