Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a falkavezérnek...

Szerintetek a falkavezérnek van joga belenyúlkálni a kutyák között természetesen kialakuló sorrendbe, vagy mindenképpen támogatnia kell azt?

Figyelt kérdés

Oda akarok kilyukadni, hogy van-e jogom azt a kutyámat előnyben részesíteni, aki szerintem helyesebben viselkedik, még akkor is, hogyha kettejük között a sorrend nem ez? Az új kutya a dominánsabb, viszont ő még nem ismeri a parancsokat, kevésbé érzi a határokat, és kevésbé higgadt, mint a régi. Van aki azt vallja, hogy mindig a jobban viselkedőt kell előnyben részesíteni, van aki meg azt, hogy a vezetőnek tiszteletben kell tartania a kutyák között kialakult sorrendet.

Ti melyik állásponton vagytok, és miért?


2011. júl. 6. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Igazából én nem nyúlok bele ebbe. Én azt csinálom, hogy amelyik nyugodtabb az kap előbb kaját stb. Meg nálunk a nyugodtabb és engedelmesebb, amelyik előbb megérti, hogy mit akarok az a dominánsabb.
2011. júl. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 D.O.81 ***** válasza:
54%

Én a következőket várom el a kutyámtól:

-Nem nyalogathat a földről fel semmit(Kivétel csapból folyó friss víz).

-Nem ehet űrüléket és a séta közben elszórt élelmet sem.

-Nem kunyerálhat.

-Nem kezdeményezhet rangsorvitát.

-Nem szálhat be rangsorvitába.

-Nem támadhat vissza(Fusson el, menjen arrébb).

-Hívásra jőjjön vissza.

-Utasítást hajtsa végre.

-Minden más, ami a felsorolt feltételekbe nem esik bele engedélyezett.

Mivel nem egy kutyám van, hanem több, ráadásul mind egynemű, így rangsorvitát egyiktől sem tűrök el.

A rangsor nálam az érkezési sorrendnek megfelelő, kifogásnak a kutyák irányából helye nincs.


Üdv!

2011. júl. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De hogyan befolyásolod a rangsort? Minden apró kommunikációs jelre odafigyelsz? Nálunk sem verekedésben, meg balhéban nyilvánul meg a rangsor megváltozása, hanem apró kommunikációs gesztusokban, amiket felismer az, aki érti a kutyákat. Olyasmikre gondolok, hogyha kereszteznék egymás útját, akkor ki tér ki a másik elől, ki az aki kérésre átadja a másiknak a labdát, és ki az, akitől nem veheti el a másik, ki az aki ha befekszik keresztbe a kutyaágyba, akkor a másik nem kísérel meg mellé feküdni, meg ilyesmik. Most azt látom, hogy amúgy teljesen normális és elvárható módon a kan előzékeny a szukával, nekem viszont ez egyáltalán nem tetszik, mert a kan sokkal inkább kézbentartható, mert ő már ismeri a parancsokat, tudom távolról is irányítani, stb. A szukának viszont ezeket még nem is tanítottam meg, így nem várhatom el tőle, hogy neki is menjen.
2011. júl. 6. 11:53
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Akkor érintsd meg őket ezeket én sem tűröm, hogy domináns legyenek egymással, de nem szokott előfordulni, de ha mégis akkor megérintem őket, mint Cesar Millan
2011. júl. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

11:46 ez azért egy kicsit túlzás nem?

Szóval a kutya hagyja magát bántani ha valaki nekimegy? A kutyák között természetes dolog hogy vetélkednek, ha jólneveltek akkor nem fogják bántani egymás, csak elintézik játékosan. Azt nem akarod beszabályozni, hogy mikor vegyen levegőt?

Az meg egyesen logikátlan hogy érkezési sorrendben van a rangsor. Az nem egy sziklaszilárd dolog. Ne nézd már h*lyének a kutyát. Amikor megérkezik ott egy életerős, felnőtt kutya, odáig oké. Csakhogy aztán múlik az idő és gyengülni kezd. Ne várd már tőle hogy felette állóként tiszteljen egy (neadjisten) beteg, öreg, tehetetlen kutyát is. Ez kb olyan mint amikor azt várják a rotitól, hogy felette állóként tiszteljen egy csecsemőt... Logikátlan.

Nekem is több kutyám van és sosem volt bajunk a rangsorral. Ahogy öregszik az első kutya, változnak a dolgok, de semmi bajt nem okoznak, nem verekednek sosem, csupán a testbeszédjükön látom.

2011. júl. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!