Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dolgozó kutyás nők, hogy van...

Dolgozó kutyás nők, hogy van időtök magatokra, a háztartásra?

Figyelt kérdés

Mert nekem egyszerűen nincsen, és mostanában már néha nem érzem magam nőnek. Meló előtt egy óra séta, meló után 2, hazaérek, megetetem őket, eszem és kész vége, ennyi volt a nap. Hétvégén kutyasuli, és full fáradt vagyok, vagy ha nem suli, akkor kirándulás, kutyás program, stb. Napok óta nem találtam egy üres fél órát arra, hogy egy kicsit pedikűrözzek, de mondjuk fodrásznál se mostanában voltam, edzeni se járok. A lakásban lévő állapotokat meg hagyjuk.


Ritkán van ilyen érzésem, de most kicsit besokalltam, és komolyan nem tudom, hogy nem egészségtelen fanatizmus-e ez már, hogy magamra, az otthonomra, a páromra is alig jut időm, mert mindet a kutyák kapják. Hol a határ a normális állattartás és a fanatizmus között?


2011. júl. 6. 15:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ha tudnám akkor lenne olyan ruhám ami nem tiszta kutyaszőr és nem találnék jutalomfalatokat még a kosztümöm zsebében is :D
2011. júl. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Háhá, hát igen. Kakiszacsi, szőr, és falat az akad mindenütt. Vasalt ruha utoljára akkor volt rajtam, mikor még a szüleimmel laktam.
2011. júl. 6. 15:19
 3/12 anonim ***** válasza:

hát ez nekem is igy van. van 2 kutyám és hétköznap csqak munka meg kutya és iogen még a táskámból is csipogóslabdák esnek ki. de ezt vállaltam, engem is fanatikusnak tartanak. pl én nem nézek tvt, ezzel nagyon sok időt spórolok. csak hétvégén főzök vasárnap. a többi napra rendelek az irodába. annyi a jó h a párommal élek hétvégén ha lemozgattuk a kutyákat akkor el tudunk menni bárhova a nap bármely szakaszában úgy is alszanak.

nálunk reggel 6-7 ig séta+futtató, este fél 7re érek haza, onnan 8ig v fél 9ig futtató+séta, utána már csak este egy kör a ház körül és igy fél 11re végzek este. több nem fér bele. de a hétvégék nagyrészét is velük tötrjük, utána pár órára el, max 5-6 órára.

igen mi is nagyon kimerültek vagyunk, de hát ez van

2011. júl. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát nekem 4 hete van kutyusom (szobakutya ) és kb én is így érzek. Ha kint van az előszobába vagy a konyhába, egyfojtában sír, kivétel mire elalszik. Reggel sírásra kelek, este erre fekszem, mert ennyire ragaszkodik, hogyha egyedül van (hiába vagyunk 2 szobával odébb) mindig bőg. A reggeli, délutáni, esti, illetve óránkénti kakiszedésről, meg pisifelmosásról ne is beszéljek... (mivel 1 hete kaptam a páromtól még egy kiskutyust, így az a kiskutya is bepiszkít a lakásba aki 3/4részben szobatisztává tudtam nevelni. Szerencsére a sétára nincs gondom,mert kertes házba lakunk, így csak kiengedem rohangálni őket, de mivel nem lehet sokat egyedül a kutya egy nap, ezért meló után nincs egy esti romantikus vacsi, vagy fodrász vagy épp hasonlók, mert egyből lelkiismeret furdalásom van, hogy miért nem vagyok velük, meghogy egész nap utánam sírhattak. A kutyusok miatt a nyaralásokról is lemondhattunk, mert nem tudok egyszerre 2 szobakutyát senkire rábízni, így ha nyaralni mennék cipelni kellene őket is magunkkal, pláne meg ha külföldre mennénk oda meg mindenféle kutyaútlevél kell . Kiskutyák révén a napi játszás és tanítás is igen fontos, jah de a koszos ruhákról, a porszivózásról se feledkezzek meg. Jah és akkor hazaesik drágaságom hogy hol a vacsora... együtt érzek mindenkivel, pedig nekem csak 4 hete van kutyá(im)m.
2011. júl. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hú, na jó, két kölyökkel te nyertél, nem véletlenül lett második kutyának felnőtt kutyám! És az a szomorú hírem van, hogy őket is kellene sétáltatnis naponta, különben nagyon hiányos lesz a szocializációjuk és félősek és/vagy agresszívek lesznek a külvilággal!
2011. júl. 6. 16:38
 6/12 anonim ***** válasza:

a pároddal oszt be az időt !

a bicaj melletti futtatással sok időt lehet spórolni !

10 perc bicaj mellett futni, olyan mint 1,5 óra séta !

( és még gyerek sincs ? mi lenne ,ha lenne 1-2 kicsi :)

a kutya remek, de nem ők az élet, ők részei az életünknek !

rossz az időbeosztásod, talán ezen is lehetne javítani, hatékonyabbá tenni ??

reggel korán inkább futtatni, mint sétálni ( a bélmozgás is jobb,főleg ha este kap enni , és reggel nincs meleg )

este pedig jöhet a séta a pároddal és a kutyával, és heti 1-2 × meglepi= a párod viszi sétálni, te pedig elmerülsz a habokba, manikűr, fürdőkád,halk zene, és később ...:)

és máris nő lettél újra :)

mondom én, aki borotválkozom, és nem a lábamon :)

mi így oldjuk meg :)

2011. júl. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem van. Igaz hogy fanatikus vagyok de bizonyos dolgokban nagyon szigorú. Szóval ha azt venném észre hogy nincs időm magamra, akkor igenis kihagynék egy sétát (van kertünk ) vagy egy kutyaiskolát. Egyébként is az a véleményem hogy nem kell betegesen mindig arra törekedni hogy a kutyának tökéletes legyen. Igenis szokja meg, hogy a gazda nem mindig vele foglalkozik.
2011. júl. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én teljesen átérzem. Mondjuk kutyasuliba mi nem járunk de minden héten vagy második héten kiállítás... Minden nap 5 kor kelés és séta utána, kicsik etetése, kennel takarítás, kifutók takarítása közben ugye megírni a munkát is (könyvelő vagyok) délután futópadozás, szinte minden nap beugrik valaki "kennel látogatóba" a telefonom folyamatosan csörög. Most van nálunk 2 alom is...reggel 6 kor aztán délben és este pontban 8 kor kaja a nagyobbaknak. A kicsiknél 2 óránként felkelni éjjel az etetéshez. És extrásan megszívtam mert két kölyök megy Angliába így még 6 hónapig itt lesznek velünk, el kéne járnom oviba lassan és néhányszor ki kéne őket állítani, hogy azért szokják de ezt ugye gyakorolni kéne ami lehetetlen a másik alom mellett akikre 2 óránként rá kell nézni mert nincs elég teje a szukának. Egy kiskutyát most el kéne juttatnom Indiába de még hozzá se kezdtem, úgy, hogy a héten már kétszer voltam fenn Pesten a reptéren mert hoztak egy szukát fedeztetni az olaszoktól és küldtem egy másikat ki az USA ba kiállítani. Holnap indulunk Párizsba kiállításra...reggel még kozmetikába megyek és fodrászhoz, el kell hozni az új kosztümömet amiben felvezetek. Az egyik kutya akit viszünk 3 napja fosik, a másik nem eszik 4 napja...már a sírógörcs kerülget és az most Párizs miatt egy extrás hét de alapból minden hétvége úgy néz ki, hogy csütörtökön grooming és pakolás péntek hajnalban indulás 2 nap nonstop idegeskedés majd vasárnap este haza... mindenem kutyaszőrös, mindenhol jutalomfalatok és púder... a fodrászom viszont nagyon jól hozzászokott, hogy én hajnali 6 körül állítok be és 1 óra alatt kell végeznie mert mindig az utolsó pillanatban van csak időm erre... Jövőhéten megyünk Dániába fedeztetni ha minden jól megy utána levő héten Belgiumba a speciál show ra...

Nem járok szórakozni soha, a barátaim már csak kutyásokból állnak, szerencsére a párom legalább ilyen mániákus..:)Nálunk ez már egy életforma és félóra múlva indulnom kéne még a Romániába, mert a párom elfelejtette az egyik kutyát visszahozni akit holnap reggel viszünk de ő Pesten van a lelkem így rám marad az oda-vissza 3 óra vezetés....na megyek is mert sík ideg vagyok...

2011. júl. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha ilyen borzalmasan van beállítva az egész akkor minek csinálod utolsó? Ennek örömnek kéne lenni nem idegeskednésnek. Ahhoz hogy tenyészteni tudj nem hinném hogy minden kiállításon ott kéne lenni.
2011. júl. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nemtudom miért kell ilyen tragikusan, és véresen komolyan felfogni. Nem foroghat egy kutya körül az élet. Nekem van férjem, 2 gyerekem, és 5 kutyám. Dolgozom, egy olyan helyen ahol kutyákkal foglalkozom:))))

Az otthoni 5 kutyából 1 nyugdijas mama, a többiekete szintén kell hordani suliba, mert vagy vizsgázni készülnek, vagy akár ringdresszúrázunk.

Irj magadnak egy időbeosztást. És olyan nincs, hogy nem marad időd magadra. Nem kell ám a nap minden pillanatában kutyázni. Ha egy nap csak épp egy félórás sétára van idő, az sem probléma. Ha elhanyagolod magad, az otthonod, a férjed, annak előbb utóbb következményei lesznek. Azt nem szabad megvárni. Én imádom a kutyáim, és akik ismernek tudják ezt, DE nem rendelem magam alá 100%-osan annak, hogy őket"szolgáljam". Mindent megkapnak, a törődést, gondoskodást, foglalkozom velük, megyünk csavarogni, fürdeni. De szeretem a tiszta otthonom, szeretem a szép ruhákat, és kell, hogy néha feltöltödjek a barátaim körében, hogy mindig jókedvű, és kiegyensulyozott legyek.

2011. júl. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!