Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek után hogyan sétáltassam?

Ezek után hogyan sétáltassam?

Figyelt kérdés
A shar-pei-emmel szeretnék normálisan közlekedni az utcán. Próbáltam a megrántom a pórázt módszert, az be is jön és kb a séta végére már szépen is jön. Akkor próbáltam ezt a megállok ha húz, de ez lehetetlen, hiszen mikor kijut az ajtón azonnal nekiiramodik a világnak. Ezt a forgolódósat már ki se merem próbálni. Mit tennétek a helyemben?
2011. júl. 6. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ha a póráz megrántása bejön, akkor mi itt a probléma?


légy következetes, és mindig ránts bele, ha húz. türelem, meg fogja tanulni.

2011. júl. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem tudod megfékezni a kutyád, hogy még a gyakorlás is nehezedre esik akkor vegyél neki egy haltit. Ezzel nem fog tudni húzni a kutya. Nem kerül olyan sokba. Bár az eredeti halti termék igen, de vannak ilyen utánzatok is amit pl fressnapfba is kapni lehet azok 2ezer alatt vannak.
2011. júl. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Halti vagy retrieverpóráz csodákra képes. ;o) Gyorsan tanulnak vele. Én az utóbbit javaslom mert gyorsabban vissza lehet térni a normál pórázra, nincs szükség folyton segédeszközre.
2011. júl. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a halti először, és ha azzal már megy jöhet a retrieverpóráz, bár szerintem , egy shar-pei -nél csak a nevelés válik be !!

a pórázokkal, stb-kel nem érsz célt !

kutyasuli sokat segítene !

2011. júl. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Retriever pórázzal elsô alkalommal célt lehet érni. Csak jól kell alkalmazni.... a legtöbb ember nem tudja használni... sajnos.
2011. júl. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Erről a retriver pórázról még nem is hallottam :) Szerintem kipróbálom!
2011. júl. 7. 16:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Ilyet érdemes venni - ami 5-6 mm széles csupán. A fressnapfban kapható több mint 1 centi átmérôjû semmit nem ér, ill már kiképzett kutyához használható.

[link]


Csak h tudd is h hogyan kell használni....

A lényege nagyjából ugyanaz mint a fojtóláncnak, csak az anyaga, vastagsága és kezelése más. Ahogy a képen is látszik a retriever pórázon van egy rögzítő gyűrű. Felteszed a kutya nyakára, felhúzod egészen az álla alá és a füle tövéig és úgy rögzíted h egy nagyon kicsi lazuló játéka legyen, de ne csússzon le a kutya torkához mert akkor nem ér semmit. Nagyjából az első lépések után gyönyörűen fog jönni a kutya, neked csak kicsiket kell korrigálnod (meg-meg húzni, nem tépni, nem végig feszíteni, apró rántásokkal korrigálni) és a jóra (amikro laza a póráz és nem feszül/feszíted meg a nyakán) ráerősíteni. Sokkalta hatásosabb mint egy fojtólánc (amibe egy érzéketlenebb, vagy "leszarom" tipusú kutya ugyanúgy befeszül)

2011. júl. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!