Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kutyámnak?

Mi baja lehet a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Szegény hányt egy hétig, teljesen csontsoványra fogyott, mikor végre meg tudtam győzni az empátiahiányos apámat, hogy nézessük már meg egy rohadt állatorvossal. Majd persze nem egy egyetemet végzett állatorvossal nézette meg, hanem egy ilyen falusi "vagy megmarad vagy nem" szlogennel élő állatovros-adéknak. Aki beoltotta 4szer penicilinnel (3 napos intervallumokban), majd mikor már épp helyrejönni látszott, nem hányt többet, elkezdett orbitális mennyiségben kajálni, egyszercsak furcsán kezdett viselkedni. Mintha gyenge lenne, hiába eszik. Később rájöttünk, hogy az egyensúlyérzékével van a gond. Mára már olyan rosszul lett, hogy képes elesni, még amikor egy helyben áll, akkor is dülöngél összevissza... Ha vírusról van szó, tudom, hogy a penicilin semmit sem ér, viszont talán ha előbb regálunk a dologra, nem 1 hét után, és mondjuk nem penicilinnel, talán több esélye lenne a túlélésre... No meg ami nem elhanyagolható, hogy ez a kutya kiskorában került hozzánk, de már volt 1-2 hónapos legalább, és nem kapott egyetlen védőoltást se. Szóval talán valami ilyen betegség kapta el, ami ellen az átlag kutya be van oltva. De hogy az idegrendszere mostmár kész van, az biztos... az egyensúlyérzéke teljesen tropa... :((
2011. júl. 7. 00:20
 1/5 Niburta válasza:
Idegrendszeri dolog lehet tényleg. Azonnal vidd el szegényt egy normális orvoshoz.
2011. júl. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát apámmal kegyetlenül összezörrentünk... holnap az első dolgom lesz hogy viszem az állatorvoshoz. Bár van egy olyan érzésem, hogy már nem fogja túlélni mostmár akármit teszünk. De mondtam apámnak, ha mégegyszer késleltet bármit, főleg egy ilyent, pároslábbal fejberúgom.
2011. júl. 7. 00:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Hogyha kezdettől fogva lelkiismeretesen ellett volna víve dokihoz, akkor lehet nem tartanátok itt. Azért van kutyád, hogy gondozd légy boldog vele. Egy jó gazda eleve viszi oltásokra, olykor-olykor, ha gyanúsan viselkedik az állat akkor vizsgálatra. Erről szól a felelősség. Felelsz érte.


Na jó, gondolom rájöttél, hogy előbb kellett volna elvinni.


Azt tudom tanácsolni, hogy vigyétek el egy jobb állatorvoshoz, aki RENDESEN megnézi a kutyát, és add valami gyógyszert.


Ha erre nem vagytok képesek ássatok egy gödröt a kutyának. Aztán meg magatoknak és ássátok el magatokat!


Szóval: Irány a jobb állatorvos!

2011. júl. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagy a gyanúm, a veséjével van baj a kutyádnak. Megérdemel annyit, hogy megfelelő orvoshoz vidd.
2011. júl. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Előszöris köszönöm a válaszokat!

Másodszor pedig, nem győztem eléggé hangsúlyozni, hogy nem az én hibám, hogy nem részesült időben megfelelő ellátásban, de azóta már elvittem egy rendes dokihoz, és javul az állapota.

Harmadszor pedig, kedves gödörmester, neked ások én gödröt, vagy kint hagylak a napon megrohadni, miután tarkónszúrtalak. Nem tudom mit képzelsz magadról, de ha elolvastad volna a kérdést rendesen, talán észrevetted volna, hogy rengeteget kellett veszekednem apámma, küzdöttem azért, hogy a kutyám megfelelő ellátásban részesüljön, szóval ne próbálj te meg rajtam ítélkezni.

2011. júl. 8. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!