Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis kutya egy helyre kakiltatá...

Kis kutya egy helyre kakiltatása. Ha építek neki egy homokozót oda tudom szoktatni?

Figyelt kérdés
Az a kérdésem, hogy van egy 6 hetes nagyon okos kiskutyám, már szobatiszta, kertbe kakil kikéredzkedik mivel kertes házunk van nappal kint van este bent alszik...viszont mivel nem vagyok vele sülve főve ezért nem mindig találom meg a kakiját, ezért építenék neki egy homokozót ..de nem tudom hogy kellene odaszoktatni...olyan tervem van, hogy a kakiját odahordani és hátha rájön magától.....vagy ha kakilt utána őt odavinni a kakijával együtt...de ennél tovább nem jutottam...nem feltétlenül most akarom elkezdeni ezt a nevelését, de idejében lenne jó tudni mit kellene majd csinálni.
2011. júl. 7. 09:51
 1/9 A kérdező kommentje:

amúgy meg ő lenne az a kutyi:

[link]

2011. júl. 7. 09:54
 2/9 anonim ***** válasza:
jajjjjj de cukiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :-))))
2011. júl. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Édes kis kutyus :)

Igen, pont úgy, ahogy leírtad. Odateszel 1-2 "csomagot" arra helyre, ahova szoktatni szeretnéd. Ha látod, hogy oda végzi a dolgát megdicséred, ha nem oda végzi, akkor kicsit leszidod. Ugyanúgy, mintha a szobatisztaságot tanítanád.

2011. júl. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi..akkor hétvégén meg is kezdem a homokozó építését :D
2011. júl. 7. 10:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Én megpróbáltam. Nem sikerült. Egyszer sem kakilt oda, hiába tettem oda "csomagot". Ellenben az összes macska odaszokott napokon belül, aminek a kutyus rettentően örült és oda járt felzabálni a macskaszart. Szóval gyorsan megszüntettem a homokozót. Remélem, hogy te nagyobb sikerrel jársz!
2011. júl. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Esetleg ha elvinnéd sétálni....
2011. júl. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A kutya nem macska. Ezzel elég sok mindent elmondtunk.

Vannak olyan egyedek akiknek van igényük arra h mindig egy helyre kakiljanak de vannak akik olyanok h ahol épp rájön, és megint mások olyanok h direkt elszórják a szagok miatt.


A sétáltatással - vagyis h csak séták alkalmával kakil - hamarabb célt érsz.


(egyébként nem is értem h 6 hetesen miért nincs még az anyjával és a testvéreivel...)

2011. júl. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
mert az anyját elaltatták testvérei meg nincsenek.....sétáltatni anem szoktam....mert 2,5hektáros kertünk van :D többek között ezért is nem találom a kakiját
2011. júl. 7. 14:20
 9/9 anonim ***** válasza:
Akármekkora kerted van, az a kutyának olyan, mintha otthon lenne. Te is szeretsz kimenni a lakásodból, ugye kérdező? Tessék elvinni sétálni, vagy odaadni valakinek, mert kínzás amit csinálsz!
2011. júl. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!