Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeret a kutyátok fürdeni?

Szeret a kutyátok fürdeni?

Figyelt kérdés

Az enyémek nagyon szeretnek. :)

Van kint nekik egy régi kád mindig abban fürdenek ha kedvük tartja.:)

Érdekel hogy másnak is ilyen víz kedvelő e kutyája vagy csak az enyémek ?

Köszike a válaszokat! :)


2011. júl. 7. 14:55
 1/9 anonim válasza:
Az én régebbi kutyám egy kanál víztől is elszaladt a kert legvégéba. A mostani 6hónapos németjuhászunk meg beleáll 2 tábbal a kinti régi babakádba, meg ha engedjük a kerti csapot akkor alá tartja a fejét. Most hétvégén kánikulát mond, tervezzük, hogy megfürdetjük. Élvezni fogja az biztos...
2011. júl. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 xnorkax ***** válasza:

Nem csak a tieid, szerintem a kutyák jelentős része szereti a vizet, pláne, ha olyan fajta. :D

Az enyém is imádja, ha melege van megmártózik a kerti tóban, ha fel van töltve a medence ott pancsolunk, ha elmegyünk sétálni a tó környékére rögtön beleveti magát a habokba. :D

2011. júl. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem meg kéne fürdetni a kutyusom, első fürdése lesz. Nem tudom, hogy hogy kéne, nem akarom elriasztani a víztől. Arra gondoltam, hogy kiteszek neki először vizet egy lavórba és hátha belemászik, de ha nem, akkor erőszakkal kell, mert csupa bolha és van egy kis szaga is (utcáról lett befogadva).

Remélem szeretni fogja a fürdést.

Van másik két kutyám is, na azok ki nem állhatják a vizet, de őket is szoktuk évente egyszer-kétszer fürdetni.

2011. júl. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk is imádja a vizet. Minden nap járunk úszni a Tiszára.
2011. júl. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálam 2/1 az arány. Az egyiket nem tudom kiparancsolni a vízből ha belemegy és nem vagyok fürdőruhában, a másikat meg mostmár be tudom imádkozni amíg leér a lába, de tovább egy tapodtat se jön :)
2011. júl. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én kutyám lemerevedik a víztől, már akkor is ha csak játékból egy kicsit lespriccelem. A fürdés kész tortúra. Remeg, tiszta görcsben van :/ úgyhogy csak évente 2x fürdik. Az orvos szerint lehet, hogy valami vízzel kapcsolatos trauma érte kölyökkorában (mentett kutya, az első 1 évéről nem tudunk). Nem hiszitek el, de esőben nem akar sétálni, és még a pocsolyákat is átugorja... vicces :)
2011. júl. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Dettó ugyan ez mint az utolsónál. Retteg a víztől. Igaz sétálni sétál az esőben, de a pocsolyákat kikerüli. Ami viszont érdekes, hogy ha vizes a teste meg a szőre akkor itthon "megvadul" rohangál imád játszani. Viszont előzővel ellentétben én tudom mi miatt retteg ennyire a víztől. Régen is mindig így megvadult fürdetés után, de a fürdetést magát is szerette, ahogy dörzsöltem a pociját meg minden. Aztán uncsimékhoz lementünk nyáron és a Köröshöz szabad strandnál akartam fürdetni. Akkor látott először folyóvizet. Ő meg bele ejtette. Nem tudom szándékosan tette-e vagy nem (mert nem nagyon szereti a kutyámat) de azóta még a kádban is retteg a víztől. Ahogy rakom a kádba rendesen remeg a kutya (pincsi) és szét van feszítve az összes lába. Akkor volt egy éves mikor történt. Elmerült de ahogy feljött rögtön elkezdett úszni meg már én is beugrottam utána és kiemeltem, de akkora trauma volt szegénynek, hogy utána hiába mentünk le még három napon keresztül nem sokat értem el vele. Bejött kicsit. Tett egy pár kört elúszott hozzám halálra kapart mert mászott mindig rám, de ennyi. Pedig itt is volna nálunk folyóvíz ahol úszhatna...
2011. júl. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
az én kutyám érdekes........nem szerett fürdenni,ha leslagozuk ki nem álhatja és ugatt,de amikor sátálunk és elengedem a patakban szívesen ugrál játszik stb
2011. júl. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :D

Kedves utolsó,az én kutyáim is ilyenek,a slagtól nagyon félnak de a kádjukban egésznap képesek fürdeni! :D

2011. júl. 14. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!