Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az a tükör módszer?

Mi az a tükör módszer?

Figyelt kérdés

rövid leírást ,esetleg valakitől aki a kutyáját ilyen módon képzi .

gondolom nem csak a klikker a lényege ??!!


2011. júl. 7. 17:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
2011. júl. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

ezt olvastam, de még mindig marad a kérdés ??!!

- falkavezérség .ok

-klikker, vagy más ,de pozitív megerősítéses mélybevésés ok

-életmód , felelős állatartás,stb ok.

de ezek mindenhol másként működnek !

maga a technika sehol nincs leírva ( klikkerképzést nem számítva )

Korom Gábor ( ariadné fonala ,stb )

de még mindíg nem látom a módszer technikai leírását röviden .

sajnos a környékünkön nincs ilyen képzést oktató iskola !!

2011. júl. 7. 17:30
 3/19 juditk válasza:
A klikk című könyvet már régen kinéztem magamnak, csak amikor voltam a könyvesboltban nem volt egy darabsem belőlle. :(
2011. júl. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Valójában szerintem nem egy külön módszer, nem is tudom miért adták neki ezt a nevet, egyszerűen csak az ideális kutyatartás és -nevelés elemeit foglalja össze. Hogy mitől tükör, meg mitől módszer, fogalmam nincs.
2011. júl. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Poltergeist. válasza:
42%
Csak anyit kell tened hogy beülteted a kutyádat a tükör elé 2-3 órára,és mikor legközelebb mentek sétálni már a szaltóra is képes lesz.
2011. júl. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért tükörmódszer, mert a kutya viselkedése tükörként mutatja meg, hogy miket ront el a kutya nevelésben. Ha megtanulod a módszert alkalmazni, akkor érteni is fogod mit mond a tükör.


A tükör módszer három lábon áll, és mindenhol mind hármat figyelembe kell venni. Tanítás - viszonyrendezés - életmód.


Tehát ha pl. hívom a kutyát és nem jön oda, akkor mindhárom irányból változtatnom kell. Elég stabilan ismeri-e a gyere ide parancsot? (tanítás) Van-e elég lehetősége szabadon rohangálni, rendesen elfáradni nap mint nap? (Életmód) - Ha az első kettő rendben van, akkor a harmadikkal lesz a gond, vagyis érti mit kérek tőle, nem életmód probléma van, hanem tojik a fejemre.


A módszer legnagyobb előnye, hogy teljesen erőszakmentes technikákat alkalmaz, vagy ha úgy tetszik sokkal inkább mentális erőszakot fizikai helyett. Tanításnál kizárólag pozitív megerősítés, viszonyrendezésben pedig professzionális technikák arra, hogy magasabbra kerülj a rangsorban.


Egyébként a Neked ugatokban elég jól le van írva a módszer, csak mondjuk megmondom őszintén rám nem volt nagy hatással, mert bármennyire is azt hittem, hogy értem, nem értettem. Elolvastam a könyvet újra úgy, hogy már kijártam a tanfolyamot, és így már egészen más, sokkal jobb könyv :)

2011. júl. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
49%
Hát persze hogy nincs leírva különben nem mennél el az 50 ezer Ft-os tanfolyamra és nem vennéd a könyveiket.
2011. júl. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

A módszer legnagyobb előnye, hogy teljesen erőszakmentes technikákat alkalmaz,( EZT ÉRTEM -ÉRTÉKELEM,ÉS EGYETÉRTEK VELE , SŐT ALKALMAZOM ) vagy ha úgy tetszik sokkal inkább mentális erőszakot fizikai helyett.

Tanításnál kizárólag pozitív megerősítés, ( EZT TESZEM )

viszonyrendezésben pedig professzionális technikák arra, hogy magasabbra kerülj a rangsorban. ( NA EZ MI ???????

FALKAVEZÉRI MEGERŐSÍTÉSI TECHNIKÁK ???cesare millan féle energia ,nyugodság stb módszerrel ???

vagy a : hazaérve nem nézünk rá,nem érünk hozzá,stb, majd ha már nyugodt odahívom, illetve a gesztusevés, valamint az ajtókon utoljára megy ki a kutya, és a séták alatt kissé mögöttünk kutyagol ????

ezek az általad említett "professzionális technikák" ???

2011. júl. 7. 19:29
 9/19 anonim ***** válasza:
Ha megismered a kutyád, és minden rezdülését, megtanulod őt kezelni. Ezek a könyvek általánosságokat irnak le, a minden kutya más, mint ahogy mi is emberek. ha betartod a következetesség elvét a nevelésében, akkor én nem hiszem, hogy lehet problémád.
2011. júl. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%

Pontosan ez a lényeg, amit az előző ír, hogy egy bizonyos szint fölött már nem lehet általánosságokat mondani, így ezek a technikák is mások és mások, nem csak a kutya, hanem a gazda egyéniségét is figyelembe véve.

Általánosságban használjuk a 4 Fennel szabályt igen, csak éppen ahogy látom, máshol másként működnek. Az ajtószabály pl. nem az, hogy azt mondom a kutyának, hogy ül, és marad, mégcsak az sem, hogy biccentek, nem is az, hogy hátrafogom a pórázon és előre megyek, hanem azt, hogy magabiztosan egyenes háttal kisétálok az ajtón, és bármilyen messze is megyek a kutya nem lépheti át a nyitott ajtót.


Vannak büntetési technikák is, mint a megtolás, meghajtás, falkamegtolás, oktatói sorfal, kizárás, elzavarás, de ezeket sem lehet írásból megtanulni, hogy hogyan működnek. Mi ott tanfolyami körülmények között rengeteget gyakoroltuk a büntetési technikákat egymással, éllettelen tárggyal, fával, és csak akkor kezdhettünk el büntetni, mikor az elméletet is, meg a gyakorlatot is kutya nélkül mindenki kente vágta. Nem véletlen, hogy kb. a középfok közepéig nem a gazdák fegyelmezik a kutyákat, hanem az oktatók. Jól büntetni a legnehezebb az egész kutyázásban, és nem lehet leírni, hogy hogyan kell. Meg tényleg mindenkinél más technikák működnek. Az én kutyámat pl. nem lehet megtolni, mert egyszrűen betonkockává dermed. Egyszer megpróbáltunk végig csinálni egy megtolást, de kb. 45 perc után feladtuk, nála ez nem hat. Egy másik kutyánál akit ismerek meg azért nem működik, mert egyszerre domi és bizonytalan, és ahogy elindul egy megtolás, előtör a félelmi agresszió, és láthatóan ott már annyira pánikban van, hogy azt hiszi az életéért küzd, és ott már nem lehet tovább büntetni.


Igazából a Tükör-módszer szerintem leginkább abban különbözik a többitől a leginkább, hogy nem ad kész megoldásokat, és nem a kutyát oldja meg. A gazdának ad egy olyan tudást, szemléletmódot, eszközkészletet, amivelel tud indulni a saját útján. A Tükör sulikon senkit nem köteleznek az ajtószabályra, hiszen az a te életed, a te dolgod, te tudod, hogy azt szereted ha a kutya elől megy, vagy azt, hogyha előre enged. Ha ezt nem akarod, kapsz másik tippet.


De a megoldásokat a végén mindenre neked kell megtalálnod a saját tudásodhoz, és a saját kutyához mérten, ezért is mondják, hogy egy középfokú tanfolyam az egy önismereti tréning is egyben.

2011. júl. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!