Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az a tükör módszer?

Mi az a tükör módszer?

Figyelt kérdés

rövid leírást ,esetleg valakitől aki a kutyáját ilyen módon képzi .

gondolom nem csak a klikker a lényege ??!!


2011. júl. 7. 17:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

Na tudod kinek hagynám hogy falkavezérkedjen a kutyám fölött! Még a családnak sem. A hideg kiráz ha csak rá gondolok. És ezzel a kutyám is egyetért. Normális kutya nem hagyja hogy bárki "felgyelmezze". Ezért olyan ellenszenvedesek ezek az iskolák.

Ha egy kutya nagyon súlyos állapotban van már akkor oké, de egy átlag kutyának (amiből azért még több van) aki csak nincs megnevelve még, nincs erre szüksége.

2011. júl. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
67%

Hát nem tudom, én láttam pár kezdő gazdit, egy se tudta fegyelmezni a kutyáját, maximum pofozgatással, amivel még nagyobb hülyét csinált magából a kutya szemében. Nyilván akin az látszik, hogy képes fegyelmezni a kutyáját, annak nem veszik ki a kezéből, mint ahogy nyilván se klubon, se ÖV-n, se agilityn, se sehol nem fegyelmezi helyetted senki a kutyát.


De az alaptanfolyamon, ahol a gazdi még csak azt se tudja megmondani, hogy mik motiválják a kutyáját, meg hogy jön ki más kutyákkal, elég nagy balgaság lenne másokra bízni a fegyelmezést. Jól nézne ki a pályán 12 viselkedésproblémás de legalábbis neveletlen kutya póráz nélkül a pályán, ha a gazdákon múlna a biztonság.

2011. júl. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
50%

Érdekes mégis vannak szép számmal akik nem abba az iskolába járnak és normális kutyájuk lesz. Ennyi erővel az újszülött gyereked is add oda a védőnőnek nevelésre amíg még kezdő vagy és nem értesz hozzá.

Nem kell ekkora hókuszpókuszt csinálni az egészből, kutyát nevelni nem lehetetlen dolog ahogy mindenki lefesti. Vannak akik elrontják, de minden dologban vannak olyanok, nem csak a kutyázásban.

2011. júl. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
67%
Persze, hogy vannak. De elmondanám, hogy a normális kutyákat nyilván nem fegyelmezik az oktatók sem, hiszen nincs miért fegyelmezni őket.
2011. júl. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

jó és elgondolkodtató válaszok,köszönöm !

-kérdés??? ,

"....Igazából a Tükör-módszer szerintem leginkább abban különbözik a többitől a leginkább, hogy nem ad kész megoldásokat, és nem a kutyát oldja meg. A gazdának ad egy olyan tudást, szemléletmódot, eszközkészletet, amivelel tud indulni a saját útján."

SZEMLÉLETMÓD, ESZKÖZKÉSZLET ?? AZAZ TUDÁST !

EZ LENNE A LÉNYEGE ????

HOZZÁÁLLÁS ..OK !

DE AZ ESZKÖZKÉSZLET AZ = nem véletlenül technikákat ,tanult ,és alkalmazott figyelemelterelést jelent ????

2011. júl. 9. 09:00
 16/19 anonim ***** válasza:
Eszközkészlet alatt persze nem fizikai eszközökre gondoltam, rosszul fejeztem ki magam. Igen, a motiválási jutalmazási, és megfelelő büntetési, ösztönkezelési technikákat értettem eszközkészlet alatt. Magyarul azt tanulod meg, hogy mire milyen reakciók közül tudsz választani, mit látsz a kutyán ha jót választottál, és mit ha rosszat.
2011. júl. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
érthető, köszönöm,, gyakorlom :):)
2011. júl. 11. 08:12
 18/19 anonim ***** válasza:

régi a téma, de gondoltam írok én is ide. A tükör módszernek tényleg az a lényege, hogy ránézel a kutyára , hogyan viselkedik az emberekkel, más kutyákkal és megmutatja h mit rontottál el. gondolok itt pl arra, hogy bemegy egy kutya társaságba és kiszúr egy kutyát, aki nem szimpi neki, rá morog, stb... Ez azt jelenti, hogy a kutya dönti el hogy ki barát ki nem, holott ez nem az ő feladat lenne. Itt használják a klikert is, ami sokat segít. Jobban megerősíti a kutyában az adott cselekedetett, úgymond lefényképezi magának, mintha csak simán jutalom falatot kapna. Igazából egy átlag kutyánál, aki szimplán nem tud viselkedni, ott nem a kutyával van a baj, hanem a gazdával. Megtanulod a kutya testbeszédet, amit egy átlag ember nem tanul csak úgy meg, ha valaki nem mutatja meg neki. Én járok a suliba, és nem egyszer van olyan h az oktatók már rég kiszúrták h 2 kutya "miről beszél", én meg csak ott állok és azt se tudom h mit kéne nézni.

Fontos, hogy csak szóval, morgással szídod le a kutyát, és ah abba hagyta a rossz viselkedést dicséred egyből, h megtanulja h mit vársz tőle. Erre tökéletes a klikker. Pl: sétálsz a kutyáddal, és ő kiszúr egy másik kutyát, már látod h szugerálja a szemeivel és már mozdulna a másik kutya felé, de még nem esett bele a szituációba, ekkor te rákiabálsz h héj, vagy h mit csinálsz, bármit, a kutya tudja h rossz amit csinál most éppen, vagy készül csinálni úgy mond kizökkented az állapotából, és ah elnézett a msáik kutyűtól, vagy rád néz, ergo szépen viselkedik egyből klikk juti falat, és a kutyában ez a kép fog megmaradni, h azért kapta a jultaom falatot mert nem nézett rá a másik kutyára, figyelmen kívűl hagyta. legközelebb (több alkalom után) már nem fogja érdekelni a szembe jövő kutya, mert megtanulta h ha közömbösítí őket akkor kap jutalom falatot, és boldoggá teszi a gazdit :)

2013. ápr. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
2013. máj. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!