Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A farokvágás a "fajtajelleg...

A farokvágás a "fajtajelleg fenntartását" jelenti-e a rottweiler-ek esetében?

Figyelt kérdés
Ma hajnalba születtek meg a roti kiskutyáink. Azért is kérdezem hogy szabad-e farkat vágni. Ha igen,hány naposan kell vágni? A válaszokat előre is köszönöm!
2011. júl. 7. 23:28
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
31%

Végig sem olvastam a korábbi kommenteket, mert nem szeretném magam feleslegesen felhúzni...


Egyes kutyafajtáknál azért alakult ki a farokvágás rendszere, mert olyan "munkát" végeznek, ami az ő törékeny és sérülékeny farkukkal nem megoldható.

Ilyen például a vadászkutyák esetében a vizslák helyzete, akik sajnos munka során gyakran szereznek sérülést a farkukra.

Remélem mondanom sem kell, hogy mennyire káros az, ha ugyanott rendszeresen sérülés lép fel... Kinövést, daganatot súlyos fertőzést okozhat.

EZÉRT, tapasztalati úton kezdték el vágni ezen kutyafajták farkát, nem pedig divatból.


A kutyák használhatósága változott az idők folyamán, már nem csak vadászatra tartanak (sajnos) pl vizslákat sem, de a probléma azonos: Nagy örömködésükben szétverik a farkukat a lakásban is!!!


Nem vagyok Roti tartó, sose gondolkodtam el azon hogy legyen egy, de abban biztos vagyok, hisz láttam nem egyet, hogy amennyire keskeny kis farkuk van ahhoz a nagy testhez, náluk sem véletlenül alakult ki a farokcsonkítás rendszere.


Itt nem csak esztétikáról van szó, hanem egészségről is.


Ha nem tudod feldolgozni, hogy olyan kutyád legyen akinek érdeke az, hogy levágják a farkát (kis korában lehetőleg mert akkor gyorsabban túltezsi magát rajta) akkor ne ilyen kutyafajtát válassz magad mellé!!!


Kérdésre válaszolva, igen fajtajelleg, ami szem előtt tartja a használhatóságot is.

2011. júl. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Törzskönyvezettek a szülők,tehát fajtatiszta kölykökről van szó,hány napos korba vágassam a farkukat,és mennyibe kerül /db-ja?
2011. júl. 8. 08:52
 13/28 anonim ***** válasza:
77%

Tehát szaporítasz.Lehoztál egy almot papírok, tenyészszemle, kötelező szűrővizsgálatok nélkül.

Gratulálok. Ha úgyis azon vagy hogy tönkretedd a fajtát akkor nem mindegy neked, hogy kell e vágni a farkat?

2011. júl. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
53%
egyébként pedig a rottinak már nem vágják a farkát.
2011. júl. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Gondolj bele, a kutya gerincének egy részét vágatod le, ezzel az egyik legfontosabb kommunikációs eszközét veszed le.

A farok nagy szerepet játszik az egyensúlyozásban is. Nem fogják semmiben szétverni a farkukat, az sztereotípia.


Ez pedig a fajtaklub véleménye:

M a g y a r R o t t w e i l e r K l u b

A rottweiler farok

Az 1998. évi XXVIII, törvény az állatok védelméről és kíméletéről 2010 évi módosítása megtiltja a farok kurtítását. „10. § (1) Az állat küllemének megváltoztatása érdekében, továbbá más, nem az állat egészsége vagy későbbi egészségkárosodásának

megelőzése céljából történő sebészeti beavatkozás – az ivartalanítás és a fajtajelleg fenntartása kivételével – nem végezhető.”

Ezért a 2010.01.01. után született kurtított farkú rottweilereket az MRK nem tekinti tenyészthetőnek, és teljes kiállítási tilalmat kapnak. Azaz a MEOE és MRK

rendezvényekre ezen kutyák nem nevezhetőek. Mivel az MRK nem tud minden nevezett kutyát leellenőrizni, ezért az esetlegesen – tévedésből – benevezett kutyák nevezési díját a MEOE és MRK nem téríti vissza, ugyanis a kutya tulajdonosának

kötelessége az érvényben lévő szabályokat ismerni.

A jövőben nagy figyelmet kell szentelni a fartájék alakulásának, ugyanis ez fontos feltétele a korrekt farok tartásnak.


Szóval a tényleges válasz a kérdésedre a "NEM".

2011. júl. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Nem vitatkozok bolondokkal,inkább foglalkozzatok akkor az igazi állatkínzókkal akik 1 méteres láncon tartják életük végéig a bolhás-rühes,bélférges oltatlan kutyáikat,na az az állatkínzás! Nem az hogy levágjuk 1 pár napos korukban a farkukat! Unatkoztok hogy ennyire elítélitek a farokvágást? Csak a szaporító dumával tudtok jönni?
2011. júl. 8. 09:24
 17/28 anonim ***** válasza:

nem mi ítéljük el, hanem a rottweiler fajtaklub. Mind a magyar mind a fajta tulajdonos,a német fajtaklub.

És a ki tenyésztői tudás, tenyészszemle és szűrések nélkül szaporít az tönkreteszi a fajtát. Nézd meg mi lett a NJ-ből, a goldenekből, a borderból. A szaporított állománynak már semmi köze a standardhoz, se fiziológiailag, se pszichikailag.

2011. júl. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
56%

Nekem csak farok vágott kutyáim vannak. Pont ugyanolyan jól kommunikálnak mint a farkas társaik, több etológiai teszten is voltunk az ELTE-n és semmi kommunikációs zavaruk nincsen.

Igen a kutya gerincének egy darabja amit levágnak. A porcok még puhák 1 perc alatt megvan (a varrással együtt) és semmi bajuk a kicsiknek.

Az egyensúlyozás tekintetében van benne némi igazság, az egyik kutyámmal járunk mentő kutyázni és a romokon tényleg árnyalatnyival nehezebben marad egyensúlyban de nagyon jól korrigálja, ugyanez igaz az agilityre ahol picit több összpontosítás kell neki de így is nagyon nagyon jó benne...a kutyák jól alkalmazkodnak..

Látom te még nem láttál szétvert farkú vizslát akinek 5 évesen vágták le a farkát és 1 hét volt neki mire megtanult újra járni...


A fajtaklub véleménye a mérvadó, ha a klub szerint nem szabad vágatni akkor nem szabad. Ebben az esetben én is lebeszélem róla a kérdezőt.

2011. júl. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim válasza:
Én úgy tudom h már Magyarországon is betiltották ezeket az esztétikai vágásokat. Magyarul fül- és farokvágás.
2011. júl. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

na de nekem vizslám van, és nem azért vágják a farkukat, mert összetöri, hanem mert felzavarja a madarakat. nekem is vizslám van, 7 éves, sose verte még le, pedig sokat csóválja. ezt nem azért írom, mert vágás ellen vagyok, hanem azért, mert nem lehet hülyeséggel érvelni.

ha olyan kutyám lesz aki úgy tényleg szebb, akkor én is vágatni fogom.

2011. júl. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!