Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Behívás probléma, segítség?

Behívás probléma, segítség?

Figyelt kérdés
8 hónapos terrierem kb 10-15 parancsot tud és végrehajt. Egyedüli nehézség és a leghatalmasabb egyben, hogy póráz nélkül nem mindig jön oda hozzám, ma amit leművelt, kb 1 óra hosszáig próbáltam magamhoz csalni, de semmi. (ilyen még nem volt, max 2-3 perc odajött eddig). Játszott valami bogárral, és hiába hívtam, ellenkező irányba mentem, zacskót csörgettem - semmi. Elindultam felé már kínomban- amit nem szabad tudom, de esély nem volt hogy visszajön, és persze szaladt előttem mindig, fel fel zabálva a földről mindent amit megint csak nem szabad neki. Nem tudom mit tehetnék sokat sétálok vele, és játszok is, viszem kutyák közé is, full jó kajákon van, imádjuk. Mi más kell még neki? Fenyítve a mai napig még egyetlen egyszer se volt. Lehet ez a baj?
2011. júl. 8. 00:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A terrierek rettentő makacs, akaratos kutyák tudnak lenni.

Nekem staffom van és mire felnőtt, jó pár harcom volt vele ( persze képletesen ).


Fenyíteni bizony kell őket, persze nem verést értek alatta, hanem kemény kezű gazdit aki mindig határozott és kereken megszabja a határokat, mit szabad, mit tilos.


Az nagyon nem jó, ha 2-3 perc után ballag oda hozzád.

Az a jó, ha AZONNAL odamegy ha hívod.

Ne elégedj meg a 2-3 perccel.

Te így nem vagy falkavezér, csak falkatárs akivel játszik, szaladgál előled és konkrétan néha hülyének néz :)

A miénk néha a mai napig próbálgatja néha a határait, de persze nem engedünk neki.

Imádjuk, családtag, de tudnia kell a kutyának, hogy a család rangsorában a helye legalul van!

2011. júl. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Dehogy baj! Fegyelmezés nélkül is lehet szófogadó kutyát nevelni!

A falkasorrenddel lehetnek problémák. Most ért a serdülő korba, feszegeti a határokat.

Az igazán jó próba a falkavezérségnek a behívás. Ha 10/10szer visszajön hívásra, akkor nem lehet baj.

Ezen dolgozzatok.

Ha nem jön elsőre, kezdj el az ellenkező irányba FUTNI!

Nem kell attól tartanod, hogy ott marad, a kutya társas lény, ezerszer inkább választja a falkát, mint azt, hogy egyedül maradjon. Viszont meggyőzőnek kell lenned, el kell hinnie (sőt az lenne a legjobb, ha te is elhinnéd:P), hogy most márpedig itt fogod hagyni. Vissza fog menni, csak nem szabad neked engedned!

Jó kutyázást!

2011. júl. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
10/10 hát igen, az előző kutyám az ilyen volt. (vizsla keverék). Jutalomfalattal természetesen működik a dolog, dehát az csak tanításra való, nem? Tegnaptól azt játszom, hogy kizártam a falkából. Nem nézek rá, nem szólok hozzá, nincs játék, simi, semmi... Nekem jobban hiányzik sztem mint neki...Azt a tanácsot is kaptam , hogy ne engedjem el póráz nélkül mostmár egyáltalán amíg kölyök, de sztem ez hülyeség, mivel akkor hogy tanulná meg a behívást...., viszont a biztonság miatt nem is nagyon merem így elengedni... Kemény dió:( Köszönöm a tanácsokat.
2011. júl. 8. 08:09
 4/12 anonim ***** válasza:

a behívás a legnehezebb, és sok időbe fog telni !

a kutya akkor hívható be, ha a gazdi falkavezérként tud viselkedni, és a kutya elismeri !

különben szart sem ér :)

gyakorolni, és ,ha tetszik ha nem ...fenyíteni kell !!

a fenyítés módja ,és időpontja a lényeges!

fenyítés lehet egy érintés a nyakán, egy csípés a horpaszába, egy gyenge billentés lábbal, de lehet erősebb oldalba lökés, kutyától függ !

és az idő , AZONNAL AMINT ELKÖVETI A FENYÍTÉST KIVÁLTÓ OKOT !

tehát a behívásnál NEM MŰKÖDIK A FENYÍTÉS !!

de amikor a kutya melletted olyat tesz ami helytelen, és te jól és megfelelő erővel fenyíted ( nem túl erősen,és nem sehogyan sem !),azzal érvényesíted akaratod, és egyértelműsíted a vezéri mivoltod a kutyád számára !!

és akkor később a behívás sokkal többször eredményes , nem mindig de sokszor!

az idő az ,ami megoldja a problémát !!

következetesség, gyakorlás,stb , ez a pozitív megerősítés lényege !

persze ,elektromos nyakörvvel, drasztikusabb alapkiképzéssel elérhető a gyors eredmény, de ezt talán a profikra kell bízni !

2011. júl. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Sétára elkértem a szomszéd nagy termetű keverék kutyáját, (minden szavavat azonnal teljestette 1. sétán!- póráz nélkül is..)Ezt látva a kiskutyám esetleg veszi a lapot séta közben, hogy így kellene neki is?
2011. júl. 8. 09:38
 6/12 A kérdező kommentje:
reggelit megvontam, játék bigyók nincsenek már előtte.
2011. júl. 8. 09:40
 7/12 anonim ***** válasza:

nagy része hülyeség annak amit csinálsz. Miért vonod meg tőle a reggelit? Remélem csak azért, mert átállsz az egyszeri étkeztetésre. Ellenkező esetben szerinted tudni fogja, hogy miért nem kap enni? A falkából való kizárás is szintén hülyeség ebben az esetben, mint ahogy már leírták, csak teljesen összezavarod a kutyát. Ezt amúgy sem alkalmazzuk ilyen csiricsáré dolgoknál, hogy nem jön vissza hívásra, azt máshogy kell megoldanod. Ez a legszigorúbb büntetés, olyankor lehet pl alkalmazni, ha a kutyád odakap a kezedre, vagy lepisili az ágyatokat, de ennél is csak akkor, ha épp rajtakapod.

Jó kutyázást!

2011. júl. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
10 méteres pórázzal már próbáltad?
2011. júl. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A kutya odakap a kezemre igen játékból" és még lábra is, ez sem túl szerencsés. A reggelit azért vonatam meg, mert nem kap készen egy tál kaját, hanem ha odajö n a hívó szavamra és lefekszik vagy ül a mit mondok épp akkor kap kaját most csak. Egyébként elég látványos az eredmény tegnap óta, egyfolytába engem figyel, teljesen nyugodt, és itthon :( idejön 1. szóra.

Engedelmes kutyát akarok, nem egy kis cukormókust, aki kiszalad az úttestre hogy kivasalja egy kocsi. Ezen dolgozok.

Nem próbáltam még a hosszú pórázt, azzal eléggé irányíthatatlan a kutya sztem. Vagy a tettenérésre kiváló csak?

2011. júl. 8. 19:03
 10/12 anonim ***** válasza:
a 10 méterest nem kell fogni. Rácsatolod a kutyára, és hagyod, hogy abban bóklásszon. Időnként behivod rálépsz, kicsit megrántod, és elkezded felszedni . Amikor beért a kutya leülteted, megdicséred, jutalmazod.
2011. júl. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!