Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szabad mindennap vizzel fürdetni?

Szabad mindennap vizzel fürdetni?

Figyelt kérdés
Samponnal ha jól tudom nem szabad csak bizonyos időközönként.De sima vizzel szabad akár mindennap ha nagyon meleg van?
2011. júl. 8. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
igen. sőt uszathatod is minden nap.
2011. júl. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én minden nap úsztatom, majd otthon leöblítem róla a folyó vizét, mert amúgy másnapra már igencsak büdi tud lenni.
2011. júl. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Úsztatni nincs lehetőségem de zuhanyoztatni/vizezni tudom:)
2011. júl. 8. 23:39
 4/8 A kérdező kommentje:
Olvastam hogy a nagy melegbe nem szabad fürdetni a kutyát. Ez igaz? Ma is fürdettem 38fok volt olyan 1 körül az udvaron langyos(nem csapból teljesen hideg) vizzel zuhanyoztatom.Inkább ne csináljam? vagy akkor most ez káros vagy neM?
2011. júl. 10. 21:37
 5/8 anonim ***** válasza:
az a káros hogyha nincs a kutyának árnyéka! és az egyátalán nem ha lezuhanyoztatod! én is minden nap 4x 5x leviszem őket a tóhoz utána slaggal lemosom hogy ne legyenek másnapra büdik!
2011. júl. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 nory0722 ***** válasza:
100%
Igen,mivel a kutyák csak a talpukon veszik fel és csak a nyelvükön adják le. Magasabb a testhőjük,mint az embereké,és hamarabb felhevülnek/sokkal nehezebben hülnek le. Így nagy melegben hideg vízzel semmiképp nem szabad lelocsolni. Lancsos vízzel nincs gond,de inkább a hasát meg a buksiját locsold vele. Ezt naponta többször is megteheted. Nekem a kutyáim jelenleg a kerti tóban fekszenek egész nap,amiben langyos víz van,de épp most akarok nekik egy kis merev falú medencét venni,ami 2ezer ft kb.
2011. júl. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hideggel semmiképp se locsolom kerti zuhanyzó van langyos vizzel szoktam először a lábait utána az egész testét:)
2011. júl. 10. 23:11
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hideg vízzel nem jó, mert a szívének káros lehet. a Füle mögött, fejénél, és hasánál kell. Én egy kis kézi permetezővel szoktam fújni, olyan mint ami a vasaláshoz kell
2011. júl. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!