Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet a staffordot...

Hogyan lehet a staffordot "izmosítani"?

Figyelt kérdés
Erőnléti feladatokkal, vagy valami különleges táppal?
2011. júl. 8. 21:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nekem más fajtám van de mi súlyt szoktunk húzatni...pontosabban minden sétánál rá van akasztva 3 autógumi a húzóhámra és így megyünk, megállunk, megyünk így nincs lendületben a kutya és újra meg újra nekidurálja magát. Igaz elsősorban ez a gyors kifárasztás egyik eszköze a labdázás mellett de izmosodnak szépen
2011. júl. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Veszel rá hámot, utána kötsz egy kocsi gumit és húzatod vele az utcán :)
2011. júl. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Csóri kutya...Miért nem viszed akadálypályára?
2011. júl. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mert ott is így izmosítanák.. egyéb értelmes kérdés?
2011. júl. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

súlyhúzással ÉS megfelelő táplálással.

de azért ne csak annyi legyen, hogy rákötsz zéró felkészüléssel egy autógumit :S


a súlyhúzó edzést elő kell készíteni, egyrészt szokja meg a kutya, hogy valami súrlódó tárgyat húz (ezt könnyű tárggyal szoktuk elkezdni még kölyökkorban), aztán fokozatosan emelni a terhelést. amíg nem szerzel be súlyhúzó hámot (mert anélkül ne húzass vele autógumit!), addig kezdhetitek a láncos edzést (nyakörvre rákötni egy vastagabb darab láncot), hogy megtanulja a helyes súlyhúzó technikát, illetve ezzel már erősödik a háta és a nyaka. nem szabad minden nap edzeni, inkább csak heti 3-4 alkalommal, és vegyíteni kell könnyebb mozgással is (bringa, futás, labdázás, peca).

megfelelő tápot kell beszerezni, vagy a legjobb, ha húst veszel, és edzések után a szokott tápját megtoldod egy darab husival is.

fontos, hogy az edzésnek legyen bemelegítése is, és utána levezetés (ne úgy, hogy leveszed a hámot és ő rögtön lefekszik a hűvösbe), és edzés közben ne hűljön le, és ne igyon. levezetés után viszont le is szoktuk őket masszírozni, majd utána itatni.

javaslom a súlyhúzós fórum olvasgatását: [link]

2011. júl. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A szomszédom is súlyt húzatott a kutyájával,3 hónapja műtötték a kutyát sérvvel...mondhatom megérte...
2011. júl. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha egy felelőtlen idióta akkor isten csókolja arcon.
2011. júl. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
kutyasuliban kezdték a kutyával...és 5 év után jött ki a sérve,lehet,hogy genetika,vagy az ő hülyesége nem tudom.nekem pincsim van,neki nem kell súlyt húznia. :)
2011. júl. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat!:)
2011. júl. 8. 22:39
 10/12 anonim ***** válasza:
Én olyat láttam,amelyiket rászoktatták a futópadra.
2011. júl. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!