Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szökik még mindig?

Miért szökik még mindig?

Figyelt kérdés
Kutyusom három éves vizsla keverék, ivartalanított szuka. Sokszor elszökött, ezért a kerítés javításon túl kapott egy hasonló természetű, energikus barátot. Még kicsi volt, nem is voltak problémák, nem szökött el. De ahogy felnőtt a barátja már együtt járnak túrázni. Kutya iskolába járunk velük, de itt még a közelben sincsenek olyan iskolák, ahol viselkedési problémákon is tudnának segíteni. Tudnak ülni, feküdni, behívhatóak, de ennyi, az otthoni gondok ezzel nincsenek megoldva. Elkezdtem olvasni kutyapszichológiáról szóló könyveket, írásokat, és alkalmazom is őket, azokat, ami a kutyáimnál beválik. Most ott tartok, hogy póráz nélkül sétáltatom őket. Maximálisan szót fogadnak, behívhatóak, akkor tesznek bármit is, ha engedélyezem. Még a határban orruk előtt elszaladó nyuszit is figyelmen kívül hagyják. Több kutyám is van rajtuk kívül, és ezekkel a módszerekkel megszűnt a verekedés is köztük. Minden nap több órás sétát teszünk a kertes ház ellenére. Mégis amikor nincsenek felügyelet mellet azonnal szökési kényszerük támad. Annyira erőszakosan, hogy az már zavarba ejtő számomra. Ha nem tudják megmászni, lyukat csinálnak. Addig harapják, kaparják, feszegetik a kerítést, még valahol ki nem jutnak. Már minden napos a javítgatás, foltozás, emelés, szöges drótozás. Már úgy néz ki a házunk, mint valami erőd. Megkötni sajnálom őket. Tudom, hogy a legjobb lenne egy új kerítés, de sajna most nincs fél millám rá. Hatalmas udvarunk van. Én azt szeretném, ha maguktól belátnák, hogy ez nem jó. Egyszerűen nem értem, mindent megkapnak. Séta után játék, bejárás a házba. Amelyik kutya a szökést kezdeményezi, ő a legmegadóbb, és legszófogadóbb...ha velük vagyok. De akkor miért a kényszer, hogy neki mennie kell?
2011. júl. 9. 08:52
 1/9 anonim válasza:
79%
Tanítsátok meg neki hogy ne menjen el vagyis ha kimegy a kapun gyors fogd meg és egy kicsit nem kell nagyot üss rá az orrára úgy tanítottam meg az enyémeket is
2011. júl. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem tudod véletlenül mit csinálnak miután kiszöknek? A ház körül maradnak vagy ténylegesen keresni kell őket ha egyszer elmennek? Nekem valójában nincs kutyám, így csak arra tudok támaszkodni amit a viselkedésükről megtanultam, de szerintem egy szakértőt keress föl ( még mindig olcsóbb az új kerítésnél) és ha egyszer megmutatja a módszert szerintem te már könnyen boldogulsz
2011. júl. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mentett kutya mindkettő, nem fogom megütni őket. Viszont próbáltam rájuk ijeszteni amikor a kerítésen kívül voltak. Nyitva is hagyhatom a kaput, nem mennek kívül, ha ott vagyok. Hátul szántó földek, erdős, vizes részek vannak, és iszonyú messzire elmennek. Ilyenkor kár is keresnem őket, mert olyan messzire elmennek, hogy nem hallják ha kiabálok.
2011. júl. 9. 09:34
 4/9 anonim ***** válasza:

Maradni tudnak már? Azt tényleg ki lehetne próbálni, hogy a kaput kinyitni, őket meg benn marasztalni.

Érdekes, minden jel arra utal, hogy te vagy a falkavezér, viszont az, hogy önállóan mennek "vadászni" mégis kicsit belezavar az összképbe. Szerintem vedd fel a kapcsolatot a cerberos kutyasulival, ők kifejezetten viselkedészavaros kutyákkal is foglalkoznak, vannak rehabilitációs foglalkozásaik. Ha azt nem is tudod megoldani, hogy feljárj, vagy ők jöjjenek le, telefonon, e-mailen keresztül, vagy személyesen biztos tudnak neked tanácsokkal szolgálni, és ők hozzáértőbbek mint itt bárki (legalábbis a többségnél mindenképp)!

Jó kutyázást!

2011. júl. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
E-mailben is tudnak tanácsot adni? Megpróbálom. Békés megyében vagyok, messzire minden nagyobb várostól, így nincs esély a Cerberoshoz, vagy hasonló elven működő suliba vinni. Ha kinyitom a kaput maradnak az udvarban. Minden teljesen tökéletes, amikor velük vagyok, így esélyem sincs korrigálni. Mindenképp megkérdezem őket, hátha tudnak valami hasznos tanácsot adni. Köszönöm!
2011. júl. 9. 10:38
 6/9 anonim ***** válasza:
2011. júl. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezen már túl vagyok. Fennell és Cesar módszerét kombináltam, és lefordítottam a kutyáim nyelvére. Ami használt, és segített egy-egy kutyának, annál azt alkalmaztam. Mint mondtam, csodálatosak, szófogadóak, engedelmesek, de szöknek, ha nem vagyok otthon. Pedig ez teljesen irracionális, elméletileg ennek is meg kellett volna szűnnie.
2011. júl. 10. 10:00
 8/9 anonim ***** válasza:

attól, hogy valaki elolvas pár könyvet még nem lesz kutyasuttogó...nem szerez tapasztalatot többszáz esetben és biztosan nem érti a "módszertant" ha még mindig problémája és kérdése van...

kérdés pl. mennyi időt foglalkozik a kutyákkal a gazdi, hogy kezeli, hogyan elégíti ki a vadászkutyái erős ösztöneit

a tiltás, túlfegyelmezés önmagában nem segít, az csak lefojtja az ösztönöket ...egy tapasztalt szakember biztosan felfedezné a "tökéletes" gazda hibáit is:)

2011. júl. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egy szóval sem mondtam, hogy tökéletes vagyok, épp ezért tettem fel a kérdést, hogy mit csinálok rosszul. Itt a környéken sincsenek szakemberek. A vizsla apportíroz, és a játékok erre irányulnak, nem hagyhatom, hogy a határban nyuszikat és fácánokat kergessen. Arra tudok gondolni, hogy már olyan sokszor elszökött, hogy már berögződött neki, amihez jóval több idő kell, mint sejtettem. Eleinte élvezték a csavargást, de mostanában úgy jönnek vissza, hogy lóg a belük, alig tudnak menni, és csuklanak össze. Nem bírják, de valami kényszer hajtja őket.
2011. júl. 17. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!