Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam hozzá a...

Hogyan szoktassam hozzá a fürdetéshez a 7 hetes kiskutyust?

Figyelt kérdés

Ugyanis eléggé piszkos lett, mikor éjjel bemászott a nagy kutyához és az össze nyálazta :D Kicsit sáros lett reggelre és lassan nem ártana meg fürdetni :) Meg szerintem jobb, ha szokja a kádban való fürdést :).

Válaszotokat előre is köszönöm


2011. júl. 9. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért nem kell mindig fürdetni a kutyákat,mert sokkal többet ártasz vele.Ha csak nyálas lett,vagy csak kicsit koszos akkor elég egy sima vizes rongy amivel áttörölgeted a kiskutya szőrét.

Ha már nagyon koszos akkor a következőt tedd:

A kádba engedj langyos vizet de csak annyit amennyi még nem éri el a kis hasát.Jóformán csak a lábai legyenek a vízben.Egy kis ronggyal szépen fürdesd meg,de kezdésnél óvatosan mert minden kis állat fél a víztől először.Egyenlőre sima víz legyen,mert ha van kedve akkor inni is fog belőle..(de csak a kíváncsiság miatt...Ha már nyugodt,és nem fél a víztől akkor egy nagyon pici kutya samponnal megmoshatod a kutyust,de figyelj arra,hogy az arcát,fülét ne érje a samponos víz..Majd jól töröld meg..

Később kapcsold be a hajszárítót,és ellenőrizd,hogy fél-e tőle..Ha igen,akkor ne használd..Akkor csak jól töröld meg őt..Ha nem fél tőle akkor használhatod,de ne sokáig,és ne nagyon meleg levegővel,mert kiszáríthatja a bőrét..(én nem használok hajszárítót)

2011. júl. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm:)

Nem akarom állandóan fürdetni, de ha majd eljön az ideje egy fürdésnek, mikor nagyobb lesz nem szeretném, ha kiugrálna a félelemtől, meg mindig menekülne a víztől :)

Mint nem rég kiderült, drága anyám már cselekedett és bele rakta langyos vízbe tegnap szegénykémet :D Nem tudom mekkora volt, mert nem voltam itthon hogy navigáljak kicsit :/ :S

2011. júl. 9. 13:02
 3/4 anonim ***** válasza:

első vagyok..

A lényeg,hogy a víz ne legyen a kiskutya számára "mély" mert attól félnek,és ezért akarnak menekülni..Annyi vizet engedj a lavórba vagy kádba amennyit írtam..Ne érje a kis hasát...Az elején az se baj,ha több időt szánsz a kiskutyára,és hagyod hogy egy kicsit játsszon a vízzel..Így szeretni fogja a vizet..

2011. júl. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm :)
2011. júl. 9. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!