Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mit lehet tenni?

Ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
6 hónapja elhoztuk a kutyámat és a tenyésztője most küldte a törzskönyvét. Mellékelt egy chipet is. Az a probléma, hogy chip már van benne. Szóval azt szeretném megtudni hogy ezt elkönyvelik valahol? Szólnom kéne, hogy már van benne egy és cserélje ki a számát? Vagy vigyük állatdokihoz és ott "hatástalaníttassuk" ami benne van és tetessük bele a másikat?
2011. júl. 9. 13:40
 1/3 zoli1212 válasza:
szerintem hagyad benne mert azt már elkönyvelték de a másik nem lényeges vagy kérdezd meg a kutydokidat
2011. júl. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ha kiállítási/tenyésztési céllal van a kutya akkor ki kell cseréltetni a számot. Ha nem akkor felesleges
2011. júl. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a törzskönyvhöz adott chip van hozzárendelve a törzskönyvhöz...

nem is értem, hogy kerülhetett a kutyába anélkül chip... rakattatok saját költségből?

nem tudom mi a teendő ilyenkor, de két chip nem lehet benne, és átírni sem lehet a számot, az anivetnél és/vagy a meoe-nál regisztrálva van a törzskönyvi szám mellé!

tudom, mert hasonló szituba keveredtem én is, csak az én kutyám egy éves lett, mire végre előkerült a törzskönyv, végül másodlatot kellett kikérni (mert az állatorvos, akihez először kiküldték elhagyta...), és azért húzódott az egész ökörség idáig, mert ezt a chipes anomáliát nem tudta (vagy nem akarta) a meoe megoldani. hisz az egyes számú tk-höz már küldtek egy chipet, ami tk-estül elveszett, és másodlat ugyan kikérhető bármikor, de ehhez nem szabad(na) chipet adni, mivel annak már más a száma, és így az első tk-vel és a hozzá járó chippel akár hamisíthat is valaki kutyát...

de mivel így elhúzódott az egész, ezért gondoltam rá, hogy saját költségen adok a kutyának egy chipet, mert mégis már egy éves lesz, mi van, ha elvész... de azonnal lebeszélt doki (természetesen már egy másik) is meg tenyésztő is, mert utána akkor azt ki kéne vetetni :S és milyen jó, hogy nem rakattam bele, akkor lett volna chip no1 az ami elveszett, chip no2 ami a másodlathoz jött, és chip no3 ami meg a kutyában van...


még leírni is szörnyű, de átélni még rosszabb volt...

2011. júl. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!