Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veszélyben lehet a kiskutyám?

Veszélyben lehet a kiskutyám?

Figyelt kérdés

Pár nap múlva hozzuk haza a 8 hetes kiskutyánkat, társasházi lakásban élünk. Két oltással hozzuk el, tehát ugye utcára nem szabad vinni, a karomban fogom vinni egészen a lakásig. A gondom az, hogy lakik két másik kutya is a házban, így mindennap elmennek az ajtónk elött. Ha a karomban viszem be a kutyusomat, nem kaphat el semmilyen betegséget ugye? A levegőben nem terjednek ezek a kutyákra veszélyes vírusok. baktériumok?


És még annyit kérdeznék tőletek, szerintetek, hogy oldjuk meg a pisi/kaki kérdést a kutyussal, amíg nincs meg mind a 4 oltása és nem vihetjük le sétálni? Kutyapelenka? Vagy tudtok mást esetleg?


A válaszokat előre is köszi!


2011. júl. 9. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Alom+Alomtál


kicsit alkalmazkodj már.

2011. júl. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha van a környéken fertőzés, akkor azt be fogjátok vinni a kiskutyának.

nem tudod 100%-osan megvédeni... nemhogy a levegőben, de cipőtalpon is be tudjátok vinni neki a vírusokat, mert gondolom nincs a lábtörlő helyén fertőtlenítő taposószivacs... és nem fogtok hazaérkezés után rögtön ruhát váltani, és fertőtlenítőszerrel kezet mosni, mielőtt a kutyával érintkeznétek.


viszont elvesz a kutya szocializációjából 2 kemény hetet, ugyanígy a szobatisztaságra szoktatásból is...


én levittem mindegyik kutyámat azonnal, hogy hazahoztam, nekik sem jó, ha egész nap a lakásban vannak, és nem akartam őket arra kényszeríteni, hogy a saját helyükre piszkítsanak...

2011. júl. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az rendben van hogy valaki félti a kiskutyáját, de azért szerintem ez kicsit már túlzás... És nem tudom hogy lehetséges az hogy egy héten belül elhozzátok és még azt sem tudod, hogy fogod szobatisztaságra szoktatni?! Én hónapokat töltöttem ilyen dolgok kutatásával, és tervezésével... Nem azon kellene gondolkodni hogy, hogy fogod berepíteni a kutyát a lakásba, hanem hogy mi lesz utána... Szobatisztaságra szoktatás nálunk 3 hét volt, de úgy hogy 3 HÓNAPOS volt... Gondolkodj el egy kicsit, keresgélj, mert vannak erre kitalált oldalak is. Lehet hogy ez a legkönnyebb, hogy megkérdezed, de keresgélj!
2011. júl. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindhárom válaszoló undok, semmilyen szempontból nem hasznos válaszát.


1. Olyan választ nem kérek, amiben megbírálsz annélkül, hogy tudnád a dolog hátterét. Én is nagyon sok dolognak utánanéztem, felkészűltem előre, viszont történtek változások amikre nem számítottam.


Megfogom tanítani a szobatisztaságra, de nem fogom a 4 oltás nélkül levinni a mocskos utcára.


Az alomtálca egyébként jó ötlet, csak a válaszolóval vannak gondok.


Várom a normális, kedves válaszokat! Köszi

2011. júl. 9. 17:22
 5/5 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok.


megsértődhetsz, de én minden rosszindulat vagy gúny nélkül írtam amit írtam. gondold már át alaposan: ha egy olyan vírusról van szó, mint a parvó, az elél bizony cipőtalpon, be tudod vinni magaddal a lakásba, ha megsimogatsz egy vírushordozó kutyát, már rajta van a kezeden... nem tarthatod burokban a kutyát.


megteheted nyilván, hogy nem viszed le, de akkor meg lényeges szocializációs időszaka fog kimaradni. meg én a saját energikus kutyáimmal el sem tudom képzelni mit csináltam volna, ha két hétig nonstop be lettek volna zárva a lakásba... :S kell a mozgás, kellenek az ingerek.


de ha ennyire félted, akkor vegyél alomtálcát, és fél óránként fertőtlenítsd le az ajtó előtti folyosószakaszt... (ja és ne felejtsd el a cipőfertőtlenítést sem hazaérkezés után)

2011. júl. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!