Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megijedhetett? Vinnétek még...

Megijedhetett? Vinnétek még oda? Fontos!

Figyelt kérdés

Van egy egyéves Bichon kutyusom. Egy nagyon jó kutyás társaságot találtunk, közel van, jól elvoltak a kutyusok, a gazdák is. Inkább nagytermetű kutyák vannak ott, ő az egyetlen kicsi. Van Boxer, Dobberman, Bullterrier, Angol Bulldog, Németjuhász, Kuvasz, Labradorok, néhány keverék, de mind nagy. Nos tegnapelőtt játszott a kutyusom a Boxerrel és az véletlenül rálépett( eléggé megtaposta, de csak véletlenül, a játék hevében). A kutyám nagyon megijedt és fülsiketítő vékony hangon elkezdett ugatni( inkább visítani) neki. Aztán megint közeledett hozzá a Boxer és, ahogy közel ért, egyből ugyanúgy rávisított. Tenap megint voltunk akkor a Dobbermannal kezdett el játszani, akivel előtte rengetegszer játszottak és soha nem volt baj. A Dobi elkezdett szaladni utána, a kutyusom rá is elkezdett ugyanúgy ugatni, erre a Dobi felhúzta magát, egy kicsit összekaptak, de csak ugatás volt inkább, nem bántották egymást, szerencsére ott álltunk épp és leállítottuk őket. Vajon azért van mert megijedt a Boxertől? Félek ezután oda menni, mi van ha egyszer arrébb jön rá egy ilyen és nem tudjuk leállítani valamelyik nagykutyát? Nekem nincsenek előítéleteim velük szemben, imádom őket, a Dobbermant főleg, de őszintén, féltem a kutyámat tőlük.

Szerintetek azért csinálta, mert megijedt, miután a Boxer rálépett? Vigyem még oda ezekután? Annyira jó hely... Olyan jól játszott ott eddig, imádott ott lenni, de félek ezekután, ma nem is megyünk. Szerintetek?


2011. júl. 9. 19:00
 1/9 A kérdező kommentje:
*Dobbermann
2011. júl. 9. 19:05
 2/9 anonim ***** válasza:
17%

hogyha te rálépsz a kutya lábára akkor az nem fog visítani?:O

mér játszik egy ilyen

[link]

egy ilyen naggyal

[link]

2011. júl. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%

Én alapból nem vinnék kisebb kutyát egy nagykutyás társaságba, ezek után pedig pláne. Úgy néz ki, hogy a kutyád érzékeny, ez érthető is, hiszen a nagyobb kutyák jóval erőteljesebb mozdulatokkal játszanak, ez néha fájdalmat, vagy ijedtséget okozhat a te kutyádnak. Éppen ezért én nem vinném oda, nehogy egyszer egy olyan kutya lépjen rá véletlenül, aki esetleg még meg is "cibálja" (finoman szólva)

A helyedben keresnék egy olyan kutyás társaságot, ahol az én kutyámhoz hasonló méretű és habitusú kutyák rohangálnak, vagy legalább több a kisebb méretű kutya, mert valószínűleg akkor a nagyok már hozzá vannak szokva.


Természetesen a te döntésed, én azt mondom, ne vidd többet oda. Jobb félni, mint megijedni.

2011. júl. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az összes futtatóban( az a 3, ami van) csak nagykutyák vannak, mifelénk a kicsiket csak pórázon sétáltatják a járdán, én tudom, hogy nem elég neki ennyi, ezért szerettem odavinni.
2011. júl. 9. 19:10
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
mér ne lenne elég egy kis p@cs kutyának ha naponta 3x 1 órát sétáltatod
2011. júl. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Ott vagytok, figyeltek, és vigyáztok. A nagyok azért tudnak a kicsikre figyelni. Szerintem menj nyugodtan, ha jól érzitek magatokat.
2011. júl. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Dr. Berényi Adrienn válasza:
77%

Kedves kérdező!

Amiért van egy kiskutya és egy nagykutya akkor azokat már nem is szabad összeengedni, mert MI félünk, hogy bajuk esik? Először is ha kiegyensúlyozott az állatunk akkor NO PROBLEM! Ha egy kicsit ideges akkor az látszik az állatos és egy a középső- és mutató ujj-jal a nyakához érintve lehet korrigálni. Minden rendben lesz ha TE vagy a falkavezér és nem ők.

üdv.

2011. júl. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

leginkább a környezet, legfőképpen a gazdi reakcióján múlik, hogy mi az eredménye az ilyen baleseteknek

pl. ha te lépnél rá a kutyádra az visítva rohanna el tőled és te ekkor jutalmaznád kárpótlásul, vagy sajnálkoznál, vagy bármilyen erős érzelmi reakcióval reagálnád ezt le akkor bizony tőled is félne, és bizalmatlan lenne veled is a saját kutyád

minden kutyának fontos megtanulnia hogyan viselkedjen konfliktuskerülő módon más kutyákkal és emberekkel is-ez mindig a kutyatartó felelőssége-ha így hagyod a dolgot akkor félni fog az aktív nagy kutyáktól és ez esetleg félelmi agresszióban fog megnyílvánulni -ha viszont agresszíven lép fel ok nélkül egy másik kutyával az könnyen az életébe kerülhet

szóval tessék folytatni kicsit tudatosabban a szocializációját a kis szobacirkálónak, hogy valóban egy boldog, békés életet élhessen az ember- és kutyatársai mellett

...ha nem megy vannak már erre szakosodott szakemberek akik segíthetnek bármilyen speciális probléma, viselkedészavar kezelésében

2011. júl. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez a válasz 32%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 61%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 07-09 19:08


Megkérdezhetem, hogy miért pontoztatok le?

2011. júl. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!