Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy ne féljek...

Mit csináljak, hogy ne féljek a kutyától?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a kutyákat,ezért elhatároztam,hogy megpróbálom megszelídíteni a nagyszüleim kutyáját. A kutyus mindenkire morog,aki meg akarja simogatni,ezért én is félek tőle.Akitől tanácsot kértem,azt javasolta,hogy először a saját félelmemet győzzem le,aztán foglalkozzak a kutya lelkével. Mit tegyek,hogy ne féljek tőle?
2011. júl. 9. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
tegyetek rá szájkosarat,akkor bátrabb leszel,simogasd,dédelgesd,szokasd magadhoz ha ugy látod hogy minden rendben van akkor leveheted róla! Saját tapasztalatomból írom ezeket,egyszer egy 8 éves mentett rotttweilert szelídítettem meg.
2011. júl. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez nem megy ilyen könnyen. Ha abszolút kezdő vagy, nem értesz "a kutyák nyelvén", plusz félsz is, akkor nem kezdhetsz rögtön egy nehéz esettel.

Nézd Ceasar Millan-A csodálatos kutyadoki c. műsorát. Nagyon sokat lehet tanulni belőle.

2011. júl. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
vagy Victoria Stilwell - A póráz két végén
2011. júl. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. júl. 9. 22:41
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy csak én vagyok a megszelídítés mellett. A többieket nem nagyon érdekli.
2011. júl. 9. 22:50
 6/7 anonim ***** válasza:

Miért baj, ha morog? Egyáltalán miért akarja mindenki megsimogatni? Persze nem a gazdáira gondolok, de amúgy ez normális. Te se szeretnéd, ha minden idegen megsimogatna az utcán, aki szembejön veled.

Az biztos, hogy addig meg se próbáld megsimogatni, amíg morog!!! Szájkosárral, és nélküle se! (az első úgy hülyeség, ahogy van)

Azért morog, mert nem szeretné a közeledésed, és ezt tudatja is. Nem az a megoldás, hogy akarata ellenére ráerőlteted magad, hanem hogy elérd, hogy ő menjen oda hozzád, és akarja a közeledésed. Ha nem ezt nem tudod elérni, bele se fogj!!!

A félelemmel nem tudom, mit lehet kezdeni, valahogy le kell győznöd.

Ennél 100-szor kiegyensúlyozottabb, barátságosabb kutyákkal sem lehet az ég-világon semmit kezdeni, ha félelem van benned, mert kb 1/1000 másodperc alatt megérzik, és esélytelen vagy rá, hogy bármiféle bizalmat vagy tiszteletet ébresz benne, ami az egésznek az alapja.

Ilyen antiszociális viselkedésnél, és nyílt fenyegetésnél pedig ez hatványozottan fontos!

2011. júl. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. júl. 10. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!