Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell kinéznie egy westie...

Hogy kell kinéznie egy westie kölyökkutyának? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Szeretnék egy westie kutyust, ám ez a fajta teljesen "új" nekem, eddig csak nagytestű kutyáim voltak. Nézelődtem neten, volt több hirdető, akiktől képet is kértem (mivel messzebb laknak), de nem tudok dönteni. Tudnátok segíteni, hogy kb mire kell odafigyelni? Esetleg képet is linkelhetnétek. Köszönöm!
2011. júl. 9. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Csak törzskönyvvel vegyél westiet! Azok garantáltan fajtatiszták és ha jó helyről veszed, akkor megfelelnek a fajtastandardnak. Törzskönyv nélkül jó esetben veszel egy az igazi westiere csak nyomokban emlékeztető, beteges, ideggyenge keveréket. A szaporítótól származó westiek igen nagy százaléka allergiás, egy allergia vizsgálat alsó hangon 50-60 ezer forint, kb ennyit spórolnál meg azzal, ha olcsón veszel kutyát és így lesz egy beteg kutyád, akire ráköltöd a gatyádat is, ahelyett, hogy a vételnél kifizettél volna egy kicsit többet egy garantáltan egészséges, fajtatiszta kutyusért.

Itt van pár jó kennel:

[link]

[link]

Többi: [link]

2011. júl. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

törzskönyv, szülők szűrési betegségei (elég sok betegségre szűrik í fajtát)

Mivel a westie kicsi és fehér a legtöbb kicsi és fehér kutyára simán rámondhatják, bár terrier feje van de ilyen kölyök egy keverékből is simán kijön. Keress egy normális tenyésztőt akitől biztosan egészséges fajtatiszta kutyát kapsz.

2011. júl. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezekkel mind tisztában vagyok :)
2011. júl. 9. 22:30
 4/8 anonim ***** válasza:
nézelődj az expresszen van pár, szép kutyus:)
2011. júl. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ilyen expressz jellegű helyeken biztos nem találsz jó kutyát. Ha egy jó kennelből veszel, ott nem kaphatsz csúnya westiet, a tenyésztő fog segíteni a legmegfelelőbb kölyök kiválasztásában.

Hívd fel a fajtaklubot, hogy melyik kennelben vannak kiskutyák, nézelődj kiállításon, írj emailt vagy hívd fel a szimpatikus tenyésztőket.

Bocsi egyébként, nem akartalak kioktatni, csak nekem a kérdésedből nagyon az jött le, hogy nem vagy tisztában ezekkel a dolgokkal :)

Amire ügyelj kennelválasztáskor: a tenyésztő segítőkész legyen, válaszoljon minden feltett kérdésedre, értsen a fajtához, a kutyáknak legyenek szűréseik, kiállítási eredményeik, tiszta, családi környezetben éljenek, legyenek jó idegzetűek, barátságosak. A kölykök is megfelelő tápon legyenek felnevelve, legyen meg legalább 2-3 oltásuk, legyenek rendszeresen féreghajtva. 8-10 hetes kora előtt ne adja oda a tenyésztő, még jobb, ha később, olyan 12 hetes korban költöznek az új gazdihoz.

2011. júl. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

a szülők szűrése,törzskönyv stb.

DE!!!

Én arra mindenképpen figyelnék,hogy minden westi allergiás! és ez nem túlzás,láttam már néhányat,és nagyon meg tudja keseríteni az életüket,meg a gazdiét is.

Nézd meg a szülőket,hogy mennyire durva ez a dolog náluk,mert az allergiára való hajlam öröklődik,sőt sajna generációról-generációra csak rosszabb lesz.

2011. júl. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2011. júl. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!
2011. júl. 11. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!