Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit eszik egy kb.2 hónapos...

Mennyit eszik egy kb.2 hónapos kan labrador?

Figyelt kérdés

Talált kutya, ezért nem tudom, hogy pontosan mennyi idős lehet. Nagyon jó erőben van, látta doki is, nincs semmi baja, de mivel eddig nem volt kutyám, nem tudom, hogy mennyi eszik/ehet egy nap.

Vettünk neki konzervet (kisebb fajtát, 400g-osat), egy olyat simán megeszik egy nap, kb 4-5 adagban, ez oké?

Úgy tudom, hogy ameddig ilyen kicsi, többször kell etetni egy nap... Általában szoktam a konzerv mellé adni neki száraz tápot, egy nagyon kis maréknyit, de azt nem nagyon eszi.

A kérdésem végül is az, hogy megfelelő ez a mennyiségű kaja neki, és jó, ha naponta 4-5x eszik?

Köszönöm!


2011. júl. 10. 09:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Száraztápot vegyetek neki (kölyöknek valót természetesen, lehetőleg ne a legolcsóbbat), a konzervnek 70-80%-a víz, azon nem lehet nagyra és egészségesre nőni. Minden tápon és konzerven rajta van egyébként az adagolási útmutató, aszerint etessétek.
2011. júl. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
A kutya testtömegének másfélszeresét!Száraz tápot,igen,had erősödjön,és a táp mellé mindig legyen friss víz!Egy állateledelesben voltam eladó,ezért írtam,hogy másfélszeresét!Kölyöktáp(semmiképp sem felnőtt),mert a kölyöktáp sok fehérjét tartalmaz,amire szüksége van!A felnőtt nagyon erős neki!Ja a lényeg!Kap a kutyus csonterősítőt???Mivel nagytestű kutyáról van szó,ezért 1,5éves koráig minden nap kell neki adni,a testsúlyának megfelelő mennyiséget,ez fel van tüntetve a dobozán!2éves korára nem tudja majd megtartani a súlyát!Ez is nagyon fontos!!!Ezt állatorvos is alátámasztja!
2011. júl. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
De egy állateledelesben,vagy az állatorvos segít!
2011. júl. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

ötször négyszer.de kissebb mennyiségben. pl.:

Van a pedigree táp. annak van konzerve a kicsi fajta de abból van 1 zacskós is az egy adag. Ja és hol találtad a kutyust?

2011. júl. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
pedigree?dehogyis!annak csak neve van és még drága is!
2011. júl. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Igen,egyébként kicsi korban 4x,5x kapjon,aztán ahogy nő le kell csökkenteni az adagot,1 vagy 2re!A konzervet egyelőre hanyagold,mert akkor felnőtt korában sem fog enni tápot,és a fogait kell,hogy erősítse!ritkábban adj neki konzervet!Van egy nagyon jó táp,nem tudom,merre laksz,hogy lehet-e ott kapni!Szal a neve kezdő kölyöktáp,kakaós-tejporos,nagyon szeretik,ezt kezdésnek ajánlanám,aztán 2-3hét múlva lehet erősebbet már!A kakaós-tejporost még én is megenném,annyira jó illata van!Chappit felejtsd el,mivel a labrador hajlamos a fehérje-és szójaérzékenységre,ezért chappit semmiképp!Amúgy is felnőtt táp!Ebben rengeteg a fehérje és a szója!4Esetleg nyugodtan írhatsz privit,rengeteg tapasztalatom van!
2011. júl. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Uccsó vagyok!Tejet TILOS!!!! adni a kutyusnak!Allergiás lesz!Semmiképp nem szabad!Ez egy tévhit,sok gazdi beleesik ebbe a csapdába!Nekem volt már több kutyám,most egy kan Beagle gyönyörűségem van(és nem szökik,és nem is rossz,ahogyan mások hiszik)szal,egyik sem kapott sosem tejet,azt sem tudják,milyen,az anyatejen kívül!
2011. júl. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Utcán találtam, hirdettem a környéken (vidék), hátha meglesz a gazdija, de nem jelentkezett érte senki:S 1 hete van nálunk. Az a gond, hogy mindenki dolgozik egész nap, a szomszéd néni elvállalta, hogy eteti nap közben.

Nem szeretném megtartani, pont amiatt, hogy nincs rá időm:S

Megfogadom a tanácsokat, száraz tápot adok neki elsősorban, meg csonterősítőt (ez tabletta amúgy?)

Egyébként nagyon játékos, nem szeret egyedül lenni, ezért is keresek neki olyan gazdit, aki tud vele nap közben is foglalkozni...

2011. júl. 10. 10:01
 9/13 anonim válasza:
Igen,tabletta!Olyan,mint egy algopyrin!Vagy porrá töröd és egy kis konzervvel adod neki,vagy egy kis párizsiba belerakod,és pikk-pakk le kell vele nyeletni!A másik pedig az,hogy 12hetes korára az összes oltást meg kell kapnia,és az oltások mellé az orvos ad neki féreghajtót is,minden oltás mellé!Ezek is fontosak!a kiskutya sok törődést igényel,szívesen elhoznám tőled,de nekem is van kettő...!Ha van még kérdésed,írj nyugodtan!
2011. júl. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Állateledelesben vagy állatorvosnál be lehet szerezni!5-600ft körül van!Az adagolás rajta van!Egyébként ha a konzervet(kevés)összekevered neki a táppal,megeszi!De a táp több legyen!De ha úgysem kell neki,akkor etetés előtt egy fél órával áztasd langyos vízbe,de ne lepje el,és kicsit megpuhul,de ne ázzon el!Ezt mondjuk lassan majd hanyagolni kell,a fogai erősödjenek!
2011. júl. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!