Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava vagy Skót juhász?

Csivava vagy Skót juhász?

Figyelt kérdés

A 12 éves lányomnak szeretnék születésnapjára egy kutyát.De nem tudom milyen legyen?

Skót juhász vagy Csivava?Ngy kertünk van és nincs testvére.


2011. júl. 10. 09:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Eléggé eltérő kutyafajta. Skótjuhásszal sokat kell foglalkozni, csivava inkább "csak" egy kis társ. Gyereknek nem biztos, hogy való, te döntsd el, melyik kutyafajtát tudod megfelelően gondozni. A kert méretétől függetlenül min. egy héten 3x sétálni kell, kutyák közé vinni.
2011. júl. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

(*nem biztos hogy való kutya - segíteni kell neki gondozni, sétáltatni, nevelni)

Ne külsőre válasszatok kutyát!

2011. júl. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát nem én gondoznám hanem a lányom és ugye a Skót juhász a kedvence csak szerinte a nagy kutyák a barátnőknél "ciki".
2011. júl. 10. 09:46
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem még két évet kibír kutya nélkül, ha szerinte a nagy kutyák cikik. sokat változik még úgyis a véleménye, ráér az a blöki..
2011. júl. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

szerintem csivava.

ha azt mondja, hogy ő fogja gondozni, akkor abból nem lesz semmi. Egyik ismerősömnek is van egy gyermeke és mielőtt kutyát kapott, ő is azt mondta (mármint a gyerek), hogy majd ő gondozza a kutyát, csak ,,szerezzék be" neki. Mondanom sem kell, azóta is a ,,munka" 80%-át az ismerősöm végzi.

De ha a lányodban látod a potenciált, hogy tényleg ő gondozza, akkor szerintem egy skót juhász is bevállalható. De ha nem akar nagy kutyát, akkor ott a pumi vagy a puli. Nekem például egy pumi-puli keverékkutyám van. Eléggé ,,juhászkutya" a stílusa, tehát támadja az embereket jobbról - balról, de a vérében van, ezen nem nagyon lehet változtatni. :)

2011. júl. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Istenem,amikor én még kislány voltam mindig arról álmodoztam,hogy lesz egy skót juhászom,de sose volt,mert anyuék nem engedték meg. Ha most én lennék 12 éves,és a lányod lennék :) ,akkor a skót juhászt választanám. Nem az alapján kell kiválasztani,hogy a barátnők szerint ciki vagy sem,nem nekik veszed!


26/N

2011. júl. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem meg a lányodnak nem való kutya.

Skót juhász a kedvence, de azért nem választaná ezt a fajtát, mert a nagykutya a barátnők előtt ciki? Ez nevetséges. Jó hogy még csak 12 éves de akkor is. Megveszed neki a csivavát. Nem 3évig fog élni ha utána a kiskutya lesz ciki, mert hogy változik a személyisége és mindenki pics*nak fogja tartani, mert kiskutyája van, vagy épp nem a csivava lesz a menő hanem ciki akkor tovább ad rajta?

Szerintem beszélj a fejével, beszéljétek meg még ezt a dolgot. Szerintem még ez a kutya dolog várhatna is egy két évet, mert jön majd a tinédzser kor és majd hanyagolni fogja a cuki kis csivaváját ha már most úgy gondolkozik, hogy a nagy kutya ciki a barátnők előtt, akkor később ciki lesz a kutyát levinni a futtatóra mint hogy a barátokkal elmenni vásárolgatni.

Beszéljétek még át ezt a dolgot.

2011. júl. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Miért nem tőle kérdezed? Veszel neki valamit, kiderül pont nem azt szeretett volna, akkor a kutya fogja megszívni, mert nem fogja annyira szeretni mint szerethetné.

Én aktívan bevonám a kutyaválasztásba, neki kell 10-05 évig etetni, sétáltatni - akkor legyen már olyan a kutyus amit ő szeretne.

Adjn neki egy kinyomtatott, vicces "kupon", amit az elkövetkező időben bármikor beválthat egy által választott állatra. Nagyobb lesz az öröm.

2011. júl. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem meg egy kutya nagyobb átindokolást igényel, nem 1-2 évről szól, és igazság szerint ha a lányod már megunja úgy is te fogsz vele foglalkozni! Szerintem vegyetek inkább egy macskát!

De ha annyira kutyát szeretnél a lányodnak akkor azt a fajtát válaszd amit te is szívesen gondoznál! Mert még egyszer mondom úgyis nálad fog kikötni!

Ha kistestű kutyust szeretnétek de mégis bundásat! Miért nem választotok egy Pomerániai törpespitzet?

itt egy kép, róla [link]

a lányodnak is biztos tetszene kicsi is szőrös is szerethető is! Azért mutasd meg neki róla ezt a képed biztos tetszene neki (teszem hozzá nekem ez a kedvenc kutya fajtám :) )

2011. júl. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azért az árát is említsd meg, hogy 150ezer forint a minimum. És Magyarországon alig van jó Pomerániai tenyésztő.
2011. júl. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!