Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S Hőgutát kapott? S. O. S

S. O. S Hőgutát kapott? S. O. S

Figyelt kérdés
Az amstaffom újabban az erkélyen szeret hűsölni. De a kis normálatlan pont ugy feküdt, hogy a nap telibe a fejét érte. Kb 15 percet feküdt, mire észrevettem, és beküldtem. Nagyon meleg az idő, pont idesüt az erkélyre. Most forro a fejebúbja. Kaphatott hőgutát?
2011. júl. 10. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt, 15 perc alatt. Mégcsak negyed 11 van ...

Adj neki vizet, borits rá egy vizes törölközöt és figyeld. Semmi baja nem lesz.

Mi tegnap túráztunk a kutyákkal 17 km-t ... él mindegyik.

2011. júl. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még nem olyan erős a nap, de ennyitől nem hiszem. Máskor azért figyelj oda. Dugd gyorsan árnyékba a kutyust adj neki vizet és kész is.
2011. júl. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

tömcsy... ha már ennyire ráérsz és nincsenek kutyás barátaid, akkor javaslom, hogy regisztrálj ide: [link] staffordos topik, itt beszélgethetsz olyanokkal, akiknek hozzád hasonlóan amstaffjuk van, és nem kell a kutyád minden köhintése után új kérdést kiírnod.

bocs, ha tévedek, de úgy sejtem nincs kivel beszélgetned a kutyákról... erre akkor sokkal jobb a fórum.

2011. júl. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha sötétlila a nyelve, akkor közel van a hőgutához.

Hideg víz, vizes törölköző, esetleg langyos vízbe fektesd a fürdőkádba.

2011. júl. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A hőgutának jele van, és szerintem hamar jelentkezik.

Egyszer az én kutyámat "megütötte" a nap, pedig akkor vagy 2 órája egy fa árnyékában pihent, de meleg volt a levegő.

Amikor fel akart kelni, megszédült és visszaesett, nem bírt felállni. Felkaptam, és rohantam be vele a hűvös szobába, amikor leraktam elkezdett hányni:(

Gyorsan beleállítottam egy lavór hideg vízbe, és a tarkóját is bevizeztem. Nem szabad hirtelen, és nagyon hideg vízzel lelocsolni, az sem jó.

2011. júl. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát az biztos hogy nincs kutyás ismerős. Lenne éppen a környékbe, de elég visszahúzódó vagyok, nagyon nehezen barátkozom. Esélyem se lenne. A kutyus nagyon menne haverkodni, apa szokta vinni kutyások közé. Nekem nem menne a barátkozás.
2011. júl. 10. 19:54
 7/7 anonim ***** válasza:

látod, látod...

nem baj az, hogy hiányzik a beszélgetőtárs, és az is normális, hogy keresgélsz. de fölösleges emiatt újabb és újabb kérdéseket kiírni, mert egy idő után mindenben a problémát fogod látni, amit meg akarsz osztani a világgal.

szóval még mielőtt gyik-hipochonder lennél, inkább regisztrálj a netboardra. ott az se lesz ciki, ha nap mint nap felteszel képet a kutyádról, elmeséled, hogy épp napja volt, és ha fajtaspecifikus kérdésed akad, akkor olyanok fognak válaszolni, akik tartják vagy tenyésztik a fajtát.

2011. júl. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!