Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg olyan agresszív a KÁJ?

Skarma kérdése:

Tényleg olyan agresszív a KÁJ?

Figyelt kérdés

Szüleim tervezik, hogy ősszel vesznek egy közép-ázsiait. Már van két kutyánk, egy vizsla és egy mudi. A mudi nem jön ki más kutyákkal a vizslán kívül, és félek, hogy ha olyan agresszív a KÁJ, akkor bántani fogja a mudimat. Több forrásból olvastam, hogy verekedős fajta.

Ráadásul most költözök majd másik városba, ahova nem vihetem magammal a mudimat. Tehát muszáj megszokniuk egymást, úgy is, hogy én nem vagyok ott (mudim állatira ragaszkodó, csak én tudom megnyugtatni, ha pl nagy vihar van és bepánikol). Van rá mód, hogy úgy szokjanak össze, hogy nincs feszültség? Vagy ha veszünk egy KÁJ-t, örök probléma marad? (mudim szuka, és az lenne az új kutya is)


2011. júl. 10. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem szerintem nagyon jó fej kutyák egy ismerősömnél 2 tacsi 1 német juhász és 6 mudi meg 2 puli van tehát nem lesz gáz jó fej kutyák 3 éves kis csaj azt csinál vele amit akar! :)
2011. júl. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olyan nem létezik, hogy verekedős fajta. Csak olyan, aki a nem megfelelő nevelés következtében erélyesebben lép fel mint a többi. Csak rajtad múlik, hogy összekapnak e, vagy nem.
2011. júl. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem rajtam múlik, mert én csak hétvégén fogok hazajárni, de az apám nagyon ért a kutyákhoz, gondolom csak megoldja.

Csak mondom, több helyen olvastam, hogy a KÁJ verekedős, nem ajánlott másik kutya mellé.


Köszi a válaszokat!

2011. júl. 10. 13:12
 4/7 anonim ***** válasza:
34%
Nem, apád nem ért a kutyákhoz, mint mondtad a mudi nem jön ki más kutyákkal. Így nem ajánlanék egy KÁJ-t a házhoz vinni. Egy kutyának az egész családot el kell fogadnia, nincs olyan, hogy CSAK az egyiket. Elég gazdiközpontú dobermannjaim vannak, de ha anyám akarja vinni sétálni őket, elviheti, jól szocializáltak, még sohasem volt probléma. Változtatni kéne a nézeteken. Nem attól ért valaki a kutyához hogy szimplán csak férfi. Ez nagyon kevés!
2011. júl. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Aki ilyen ragaszkodó, EGYgazdás kutyát választ, az gondoljon a jövőre és ne hagyja el! Bocs hogy ezt mondom de komolyan, nekem mudijaim vannak és nehezen viselem ha egy felelőtlen ember miatt még rosszabb hírük lesz (ami nem is igaz).

Én egy KÁJjal találkoztam eddig közelről, kijött a nyitott kapun és azonnal rátámadt a mudimra. Nem érdekelte hogy lány, ő meg fiú. De másokról is hallom, hogy a kiállításokon ezek a fajták állandóan balhéznak, és még a bírók sem állítják ki az agresszív kutyákat ahogy kéne, sőt hozzájuk sem mernek érni bírálat közben... Természetesen ez nem biztos, hogy igaz.

Viszont először a mudit kéne megnevelni mert egy egyértelmű, hogy vele van a baj, és nem azért mer tmudi, hanem azért mert valamit rosszul csináltál. Ha fél a viharban és egyéb helyeneken akkor lehet nem is te vagy a falkavezér. Mert akkor elvileg nyugodtnak kéne lennie. Attól mert mudi, még el kell lennie a többi kutyával... Nem azért kell várni, hogy a KÁJ agresszív-e.

2011. júl. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
14:48 miért kéne egy kutyának az egész családot elfogadni? Először is nem minden fajta olyan, másrészt nem kötelező az egész családnak kutyázni, de ettől még az egyik családtagnak lehet saját kutyája! Persze fogadja el, hogy nem harapja meg, nem bántja, kedves vele de azt butaság lenne elvárni, hogy minden kutyafajta egyformán imádja az egész családot és mindenkinek szót fogadjon...
2011. júl. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem én vállalom, hanem a szüleim, a mudimat pedig azért nem vihetem magammal, mert a főiskola mellett sem idő sem hely nem lenne neki. Amikor végleg elköltözöm, akkor természetesen magammal viszem.
2011. júl. 12. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!