Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám testhőmérséklete...

A kutyám testhőmérséklete 37.3°C, ez normális?

Figyelt kérdés
59. nap vemhességnél jár,lennt van a testhője tehát hamarosan fialni fog vagy csak azért ment le a testhője mert bezártam egy klimatizált hideg helyiségbe? A válaszokat előre is köszönöm!
2011. júl. 10. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ellés előtt leesik a hőmérséklet.


Az egészséges kutya testhőmérséklete 37,5 - 38 Celzius fok közötti érték. Minél kisebb testű fajtáról van szó, annál magasabb ebben a tartományban a testhőmérséklet. Vemhes nőstények és fiatal állatok testhőmérséklete úgyszintén magasabb az átlagnál. A testhőmérséklet a reggeli órákban alacsonyabb, az esti órákban magasabb értékeket mutat. A 37,5 C foknál alacsonyabb, illetve a 38,8 C foknál magasabb testhőmérséklet - más tünetekkel is kiegészülve - betegségre utal.

2011. júl. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi,de nem amiatt mehetett le neki a testhője amiért hideg klimatizált helyen volt? Kicsit még korainak találom azt hogy az 59-60. napon fialjon.
2011. júl. 10. 17:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
59 nap korrekt de ez semmi... 37.3 még bőven nem fialás. Ellést megelőző napokban a hőmérséklet leesik kb. 37.2 - 37.5-re (végbélben mérve). Az ellés megindulásának biztos jele, ha a hőmérséklet tartósan (kb. 3-4 órán át) 37 fok alatt marad.
2011. júl. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyébként megoldottam a problémát,kivittem a melegre,majd félóra után megint megmértem a testhőjét,és felis ugrott a hőmérséklete tehát még nem fog fialni...
2011. júl. 10. 18:08
 5/7 anonim ***** válasza:
a testhő mérést ne így csináld... reggel délben délután és este mindig ugyanakkor mérd a hőjét mert így soha nem fogsz pontos eredményt kapni, a testhő folyamatosan ingadozik ezért kell ugyanakkor ugyanolyan körülmények között mérni. de nyugi ez szerintem még nem ellés. Ha nem eszik a kutya vagy kihányja akkor az már a kezdete a dolgoknak. Egyenlőre mindig ugyanakkor mérd a hőmérsékletét
2011. júl. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi
2011. júl. 10. 19:55
 7/7 anonim válasza:
A kutyát szülés elött meleg helyre kéne amúgy beengedni, legjobb ha infralámpa van egyfolytában...
2012. okt. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!