Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyust vegyünk/hozzunk...

Milyen kutyust vegyünk/hozzunk menhelyről a meglévő mellé?

Figyelt kérdés

Nemsokára kertesházba költözünk és szeretnénk még egy kutyust a meglévő mellé. A mostani egy Bichon keverék-szerű, kb 5 kiló. A párom szeretett volna Bullterriert, de végül úgy döntöttünk, mégis jobb lenne talán egy kisebb, nyugisabb kutyus, akivel nyugodt szívvel ott merjük hagyni a miénket. Gondoltunk egy fehér Törpe Spiccre, Cavalier King Charles Spánielre, valamilyen Bichonra, vagy egy helyes kistesű menhelyi keverékre, de azért vacilálunk, mert már van egy menhelyi keverék kutyusunk, szeretnénk egy fajtattisztát is( természetesen tenyésztőtől)

Szerintetek?


2011. júl. 11. 09:18
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*fajtatisztát
2011. júl. 11. 09:20
 2/14 anonim ***** válasza:

Látom eléggé tisztában vagytok a dolgokkal, így csak rajtatok múlik. Ha fajtatisztát akartok, akkor vegyetek azt, ha megmentetek még egy kistestűt a menhelyről, az talán még jobb, és anyagilag is jobban jöttök ki:)

Akárhogy is lesz, jó gazdái lesztek, az tuti:)

Jó kutyázást!

2011. júl. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Menhelyen is találhatsz fajtisztát, csak nem lóg a nyakában a törzskönyve.
2011. júl. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem ebből az nem derül ki, hogy mit vártok el egy kutyától, miért szeretnétek még egyet. Mennyi időt tudtok rá szánni, szeretnétek-e, hogy egy kinti, házörző féle legyen, vagy inkább a mostanihoz hasonló padlócirkálóla vágynátok? Akartok-e vele valamit sportolni, vagy valamilyen nyugis, punnyadtabb kutyára vágytok?
2011. júl. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nincs vele különösebb célom, csak mindigis akartam volna még egy kutyust, csak nem lehetett. Most, hogy házba költözünk nyugodtan elfér még egy, a miénk se lesz teljesen egyedül, míg dolgozunk, és nekünk is nagy öröm lesz nézni, hogy játszanak a kutyusaink az udvarunkon:)
2011. júl. 11. 09:57
 6/14 A kérdező kommentje:
Mint írtam, hogy kisebb kutyust szeretnénk, nem házörzésre. Kinti-benti kutyus lesz, ha van kedve bent van, ha akar kimegy. Napi 2-3 órát szánunk a kutyusokra, sétáltatás, játszás, stb.
2011. júl. 11. 09:59
 7/14 A kérdező kommentje:
Ne legyen punnyadt sem, legyen kedve játszani a másik kutyussal, de azért legyen neki elég 2 óra séta és játszás a kertben.
2011. júl. 11. 10:01
 8/14 anonim ***** válasza:

sztem keressetek fel fajtamentőket, mert ott ugye fajtakutyák vannak.

de ha ragaszkodtok a tenyésztőhöz (nem gáz!!ne, azért irom) akkor vmi hasonló habitusut kerssetek mint a bischonotok

2011. júl. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogyha ennyire nincs konkrét igényetek, akkor felesleges százezreket költeni egy tk-s kutyára.

Az általad említett fajták keverékeit biztosan megtaláljátok menhelyen, a Spánielnek van fajtamentése is, bár inkább cocker van, cavalier szerintem nem nagyon.

Ha nem vagytok vakon szerelmesek semelyik fajtába, akkor inkább mentsetek életet.

2011. júl. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
tudnám ajánlani a beagle-t és a westi-t. de ahogy már az előbb páran említették a menhelyen nézzetek szét előbb. biztos vagyok benne hogy az egyik kutyus megtetszik. lehet hogy egy életet mentetek meg. : )
2011. júl. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!