Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tükör kutyaiskola - Nem lesz...

Tükör kutyaiskola - Nem lesz baja ha csak 3-szor eszik egy héten?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy nemrég fogadtam örökbe egy 7 hónapos németjuhász keverék kutyust a gyömrői menhelyről és megkerestük az egyik Budapest melletti tüköriskolát, ahol klikkerrel képeznek, ahol azt a tanácsot kaptuk, hogy miután a kiskutya nem kérte a jutalomfalatot ne etessük a foglalkozás előtti napokon, hogy jobban motiválható legyen. De ha heti 3-szor járunk foglalkozásra, az azt jelenti, hogy csak heti 3 nap ehet a kiskutyám. Ettől nem lesz baja? Lehet hogy csak én izgulom túl, csak olyan kicsi amúgy is, mert nagyon rosszul tartották kölyökkorában, nem akarom, hogy esetleg ettől baja legyen. De nagyon szeretném, hogy sok mindent megtanuljon!

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. júl. 11. 10:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/99 anonim ***** válasza:
57%

Micsoda baromság!

Egy 7 hónaposnak még 2-szer minimum ennie kell NAPONTA!!!!!

Keress más kutyaiskolát - sürgősen!

2011. júl. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/99 skarma ***** válasza:
100%

Persze hogy adj neki enni, csak akkor ne olyan sokat... az neki sem jó, ha túl gyorsan meghízik. Vagy a foglalkozás napján nem adsz neki enni, csak ha már hazaértetek. Szóval a kutyasuli után.

Viszont ki kéne tesztelned, milyen jutalomfalat a kedvence, amire mindig kapható. Sajt, sonka, szárazeledel-darabka... ilyesmikkel próbálkozz

2011. júl. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/99 anonim ***** válasza:
48%

És: igen, baja lesz. Mondd meg annak a ....... kiképzőnek, hogy előbb ő egyen heti 3-szor.

Jesszusom.....

2011. júl. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/99 anonim ***** válasza:
42%

Osztom a második hozzászóló véleményét. Adj neki nevesebbet enni mikor mentek az iskolába, nem baj az ha kicsit éhesebb lesz tényleg jobban fog dolgozni (és suli után tudsz neki enni adni). És ne a szokásos jutalomfalatokkal próbálkozz hanem valami extrával amiket szeret.

egyébként az egyik legjobb iskola a Tükör suli szóval jó helyre jársz :)

2011. júl. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/99 anonim ***** válasza:
75%

A kedves, okos kiképző azért mindazt elmondhatta volna egy kezdő kutyatartónak, amit itt ajánlottak.

Vagyis az iskola utáni etetést.

2011. júl. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/99 A kérdező kommentje:
Itthon és az utcán is mindenféle falatot elfogadott eddig (virslit és sajtot vittem magammal), de ott a suliban semmit sem... Előtte nem adtam neki enni, mivel tudom, hogy nagyon oda kell figyelni a gyomorcsavarodásra meg amúgy sem tesz jót, ha tele hassal szaladgál. Erre mondta a kiképző hölgy, hogy akkor az előző napi étkezés is maradjon teljesen ki, akkor majd elfogadja a kaját... De akkor ez hülyeség?
2011. júl. 11. 10:42
 7/99 anonim ***** válasza:
75%

Ha egy kutya nem kéri a jutalomfalatot, akkor nem éhes, ez tök egyszerű. ha meg nem éhes, akkor nem lesz baja, ha néhány napon nem eszik.

Mivel még kölyök, ha téged aggaszt, hogy heti három napon üres a gyomra, akkor csináld azt, hogy adj neki enni, csak csökkentsd le az adagját (de akkor ne csak suli előtti napokon, hanem folyamatosan) és tányérból mondjuk csak fél adagot kapjon, a másik felét meg azokon a napokon mikor nem suliztok, nyugodtan odaadhatod neki gyakorlás közben feladatra, a lényeg, hogy tudj vele tanulni, és éhes legyen.


Egyébéknt pedig ne aggódj, nem lesz semmi baja. Konrad Lorenz egyszer tesztelte laboratóriumi körülmények között, hogy mennyit bír egy kutya éhezni maradandó károsodás nélkül. Persze úgy, hogy közben folyamatosan vizsgálták a kutyát. 40 nap után kellett megetetni, mert akkor már maradandó károsodása lett volna.


Alapvetően az oktatásban két módszer között lehet választani, az egyik a motiváció, a másik a kényszer. Egyéni, hogy kinek melyik jön be, de ha a motivációt választod, akkor motiválhatónak, tehát éhesnek kell lennie a kutyának.

A másik a falat minősége, finomsága, amivel lehet játszani. ha a kutyának nem kell a főtt máj, akkor bizony ráfér némi koplalás, mert egyértelműen túl van etetve.

Persze, ha éhes vagyok, bármit megtennék egy nutellás palacsintáért, de ebéd után nem hinném, hogy megmozdulnék egy grillezett padlizsánért.

2011. júl. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/99 anonim ***** válasza:
47%
lehet legjobb kutyasuli de elég h.lye a felfogásuk... igaz én ne kutyasuliba tanittattam kutyát viszont én úgy csináltam h reggel este evett és ha tanitani akartam akkor vagy reggeli előtt v vacsora előtt 1-2órával és nekem bejött viszont valami finom falatot vegyél :D
2011. júl. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/99 A kérdező kommentje:
Meg ugye azért is féltem egy kicsit, mert nagyon vékony még, szinte kivannak a bordái az eddigi menhelyes élete miatt és ha kimarad étkezés, akkor még rosszabbul néz ki és akkor elég fáradékony is, vagy legalábbis nem olyan aktív mint szokott.
2011. júl. 11. 10:44
 10/99 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ne adjak neki enni pár napig? Nem fog ártani egy olyan kutyusnak ez, aki eddig csont és bőr volt? :-( Nehéz nézni, hogy ne adjak neki enni, amikor szinte kilátszanak a bordái még... :-( Amúgy nem kap nagy adagot egyszerre, mert az állatorvos azt javasolta a rossz állapota miatt, hogy inkább egyen még 3-szor, de kis adagot. És mondom, máshol elfogadja a falatot. És amúgy fura, de a simogatásra is mindent megcsinált amit eddig tanítottam neki, csak azt mondták, hogy úgy nem lehet klikkerezni.
2011. júl. 11. 10:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!