Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor érintkezhet más állatokk...

Mikor érintkezhet más állatokkal egy kiskutya?

Figyelt kérdés
Van egy 3 hónapos fajtiszta nagyon szép ó-németjuhász kiskutyám. A családból többen erősködtek, hogy engedjük ki őt a kertbe, de én bent tartom egyelőre a szobámban mert félek a fertőzésektől. Az udvarban két macska és egy kutya is van, egyik sem volt oltva semmivel, mert talált állatok, akiket befogadtunk. Már régebben volt egy fajtiszta ó-németjuhász kiskutyám, akit szintén kiengedtünk, elkapta a parvo vírust, és hosszas gyötrődés után meghalt. Félek, hogy vele is ez történne. A mostani kiskutyának már megvan az összes oltása, mint mondtam 3 hónapos, karakán tastalkatú hála istennek. Tudna valaki tanácsot adni, mégis mikor engedhetem ki őt hozzájuk teljes biztonsággal?
2011. júl. 11. 13:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Erre vannak az oltások!

3 hónapos korára már meg kell legyen minden fontos első oltása, hogy kimehessen. Itt egy táblázat:

[link]

3 hónapos korában megkapott veszettség után 1 hét, és utána mehet ki.

2011. júl. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
de ha nagyon félted, akkor várj vele még 1-2 hónapot :)
2011. júl. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én kis kutyám is elkapta a parvót, de korán észrevettem és én egyből vittem dokihoz, aki 3-4 nap alatt rendbe hozta nekem. :) már 2 kutyámat hozott vissza a parvóból. valami fantasztikus állatorvosom van :D
2011. júl. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!