Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan bízzak meg az emberekbe...

Hogyan bízzak meg az emberekben, hogy tudnak vigyázni a kutyámra, amíg én nem vagyok a közelében? (magyarázat lent)

Figyelt kérdés

Ma átjött hozzánk egy ismerősöm a nevelt lányával (14 éves a kiscsaj). Bementem a házba, hogy keressek nekik innivalót, és 1xcsak azt hallom, hogy a kölyökkutyám eszeveszettül nyüszít. Kimegyek és mondják hogy a hülye gyerek beletette a kutyust a biciklin lévő kosárba és úgy tologatta, az én tökim meg szegény kiugrott. Eshetett szegény akkorát, azt hittem felrúgom mindakettőjüket. Azt gondoltam legalább a felnőttben van egy kis felelősségérzet és józan ész. Jah és szerinte a kutya volt a hibás, merthogy miért ugrott ki..

Tiltsam meg mindenkinek hogy a kutyával foglalkozzon, vagy pedig ilyen tanulópénzek árán kell hogy rájöjjek ki tud rá vigyázni és ki nem?


2011. júl. 11. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:

remélem,kidobtad mind a kettőt, a kutyát meg ne hagyd ott mással és kész


dokinál jártatok?

2011. júl. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
14 évesen ennyi esze van?! Gratulálok.. bennem 6 évesen több felelősség volt az állatok iránt.. :( Amúgy én sem szívesen hagyom ott senkivel a kutyáimat, pedig már 5 és 3 évesek.
2011. júl. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

akiről nem tudod egészen biztos, hogy hogyan bánik a kutyával, azt ne hagyd vele felügyelet nélkül!!!


nálunk is volt már ilyen eset... költözködtünk (szal hatalmas felfordulás), jöttek segíteni rokonok. az egyik kutyánk nem szereti a gyerekeket, nem mindig, de időnként rájuk morog, és mivel ott volt a tíz éves öcsém is, így a biztonság kedvéért ketrecbe zártuk. megmondtuk minden jelenlévő rokonnak, hogy neki ott kell maradnia. mi elmentünk egy újabb fordulóra, és mire visszajöttünk látom, hogy a kutya szabadon van. és basszus, k. sógorom fogta és kiengedte, teljesen önhatalmúlag! mire mondtam neki, hogy hogy gondolta ezt és miért is nem kéne szabadon lennie, annyit válaszolt, hogy "dehogy bántja"... nyilván, mert ő él együtt a kutyával és ő ismeri... hát hasonlóan éreztem én is akkor, mint Te... nem ismeri a kutyát, de azért halál magabiztosan kijelent ilyeneket. ott ásta el magát nálam egyébként...

azóta ha nem olyan rokon jön, aki tudja mik a szabályok a kutyákkal, azt nem hagyjuk felügyelet nélkül, sőt a kutyákat is elzárjuk. mert hihetetlen, hogy felnőtt emberek és milyen hülyeségekre képesek!

2011. júl. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem dobtam ki őket, de bezavartam őket a házba, a kutyus meg amúgy is bement a konyhában a fekhelyére. Áttapogattam, remélem nincs baja, de délután úgyis megyünk oltásra, megfogja nézni a doki.
2011. júl. 11. 14:43
 5/6 A kérdező kommentje:
Eddig a párom mindig kinevetett, hogy folyton követem a kutyát amikor idegenekhez megy és ők foglalkoznak vele, azt mondta lazuljak egy kicsit és ne aggódjak annyit. Na ez lett belőle. Mostmár kezd feloldódni a kut
2011. júl. 11. 14:47
 6/6 A kérdező kommentje:

Bocsi, a vége lemaradt:

Mostmár kezd feloldódni a kutyus, játszottunk is, evett is, újra kis eleven, de kellett neki 3 óra hogy kiheverje ezt a sokkot. Tisztára bűntudatom volt, hogy én vagyok a gazdája, bennem bízik, és én nem tudtam megvédeni. Jó tudom túlzásokba esek néha, de ő az első kutyám, szeretnék mindent jól csinálni.

2011. júl. 11. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!