Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász-rotweiler keverék...

Lee12 kérdése:

Németjuhász-rotweiler keverék kutyám van? 6 éves a kutya . Én 15 éves fiú vagyok. Az a probléma hogy nem én vagyok a falkavezér mert pl nem tudom vinni sétálni mert húz és nem engedi hogy elvegyem a labdáját mert morogni kezd

Figyelt kérdés

Már tudom hogy naggyából elkéstem mert fiatalon kellet volna tanítani de csak annyit akarok hogy minden nap el tudjam vinni sétálni és ő ne húzzon..

utána olvastam de még mindig nem tudom hogy hogy legyek én a falkavezér

azzal próbálkozok hogy a kutya előtt eszek és bárhogy kuncsorog akkor se adok neki..csak ha befejeztem és aztán adok neki

de még miket csináljak:pl ha rám akar ugrani akkor parancsoljak neki vagy csapjak is oda???

más ötletek?


2011. júl. 11. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
ezt olvasd végig, nagyon hasznos lesz: *****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. júl. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szintén ez volt a gondom a Goldenemmel.Nekem Cesar Millan módszerei segítettek,most már szépen megy a lábam mellett.

UI:Addig nem tudod megtanítani sétálni,amíg ki nem nengedi a gőzt,tehát amíg el nem engeded póráz nélkül,hogy futkározhasson,aztán már jobban oda tud figyelni és hallgat rád,nem akar majd(annyira) húzni. Ha ez nem megy,akkor ülj fel egy bicajra,és úgy menj vele.Először én is féltem tőle,hogy elhúz a kutya és leesek,de végül is nem lett belőle semmi probléma,szépen futott utánam(fontos h közben gyorsabban menj a kutyánál,te legyél elől,ez tiszteletet kelt benne).Egyszer-egyszer megrántott,de akkor sem estem el.Még a nagy homokban is megtudtam tartani a bicajt. Ha nem fárasztod ki,semmi esélyed hogy taníthasd.

Ha ezután is húz,akkor rögtön állj meg.Ha leült,megint indulj el,ha ekkor is húz,megint állj meg.Ha lazán van a póráz,akkor gyors tempóban menj vele előre.Egy idő után meg fogja érteni,hogyha húz,akkor nem haladsz vele sehová.

Ha nem tudod megfékezni,a nyakörvét tedd fel egészen a füle mögé,és ha húz,rántsd meg,akkor abbahagyja.Fontos,hogy gyors rántás legyen,ne húzás.Először nem értettem miért nem működik a rántásos dolog nekem,de aztán rájöttem,hogy túl lassan rántom,tehát az inkább már húzás,amitől még jobban beindul a kutya.

Cesar Millan videói arról,hogy hogyan válhatsz a kutya szemében falkavezérré;

[link]

2011. júl. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok,kimaradt,hogy 13/L. (: Amúgy ne várd azt,hogy 1 nap alatt sikerülni fog,ez egy hosszú folyamat.Bár kutyafüggő,van amelyik 2 hét alatt tanul meg sétálni,az enyém 3 v 4 nap alatt megtanulta.

Elég nehéz lesz,gondolom nem kicsi a kutyád.Én is elég nehezen bírtam vele,nem sokkal kevesebb kiló a kutya mint én,az is mind izom.Ne tudd meg,állandóan csupa vízhólyagos meg horzsolásos volt a tenyerem a póráztól.Szóval nem egyszerű,de mindenképp megéri a fáradozás. (:

2011. júl. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Konkrétan a kérdésedre válaszolva: akadályozd meg, hogy felugorjon; tartsd magad elé a lábad vagy fordulj el. Tégy úgy, mintha ott sem lenne, nem vennéd észre, egy idő után abba fogja hagyni. Csak akkor foglalkozz vele, ha már lehiggadt. (Fizikai bántalmazás nem szükséges szerintem.)
2011. júl. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A pórázon való sétához ezt is kipróbálhatod:

Elindulsz vele nyugodtan, nem szólsz hozzá a séta alatt. Ha húz, megállsz. Amint lazít a pórázon, vagy meghátrál, vagy visszafordul, elindulsz tovább. És így tovább, míg rá nem jön, ha húz, akkor nem haladtok előre...az első alkalom hosszú lesz, de nagyon hamar működni szokott. Sok sikert!

2011. júl. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Hogy ne húzzon vedd rövid pórázra és ha meghúz akkor egy kicsit rántsd meg.

Ha eszel akkor pedig ültesd le és várja meg amikor te befejezed és ha befejezted akkor aj neki jutalomfalatot és dicsérd meg.

Ha pedig rád ugrik akkor pedig vedd le magadról és menj el.

De semmiképpen ne csapj oda a kutya akkor nem tanul belőle.

2011. júl. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 bebox válasza:
en is kiprobaltam, amikor huzott megalltam....napokig kb egy ora alatt haladtunk 5o metret...
2011. dec. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!