Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A pit bull terriernek a...

A pit bull terriernek a láncon a természetes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ne értsetek félre nincs ilyen kutyám, és nem is tervezem. Viszont szoktam olvasgatni kiváncsiságból a netbord/kutyafajták topikjait, és rámentem a pit bullosok oldalára is, bár ne kellett volna. Oda beírt valaki, hogy nem érti, hogy miért kell láncon tartani a kutyákat, főleg ezt a fajtát. Na amit kapott válaszokat, azt nem tudom épp ésszel felfogni. Amúgy itt a link! [link] mindenki szerint az a természetes, hogy ez a fajta láncon van, igaz le vannak fárasztva. Engem az bosszantott csak, hogy sok embert küldenek ide, erre az oldalra, hogy itt majd több mindent megtudhat a fajtáról, de ez a stílus ahogy megmagyarázzák na az durva.


2011. júl. 11. 18:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%
A beszédstílusuk hűen tükrözi értelmi szintjüket. Tipikus, sajnos ez a fajta országunkban kevés helyen van valóban jó kézben. Kutyáik viselkedési problémáit a fajtának tudják be. Az nem jól nevelt kutya, amelyik csak a hátsó kertben teljesíti a parancsokat, házon kívül pedig nem tudja a gazda kézben tartani. De ez nem meglepő, mert a legtöbb m.o.-i tenyésztő is csak a pénzt látja bennük, tőlük sem lehet semmi hasznos tanácsot a tartásukkal kapcsolatban kapni.. a legtöbb még a hobby célre tartott pitek ivartalanítását is ellenzi.. kemény legények sörhassal és tetoválásokkal;)
2011. júl. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%
Miért lenne szerencsétlennek természetes hogy láncon van? Idióták... -.- Ezek is nagyon sokat tudhatnak a kutyákról, ha ilyen primitív dolgokat írnak.
2011. júl. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%
Második válaszoló vagyok. Még ami mutatja értelmi szintjüket: kutyaiskolába alapfokú tanfolyamra érkezett egy zömök férfi egy pitbullal. Rendben, nem voltak elsőre soha előítéleteim emberekkel szemben sem, pitekkel meg pláne nem, kedvelem ezt a fajtát, nekem is van három. Elkezdődtek a foglalkozások. Üvöltött a kutyával, ez már visszataszító volt, de arra gondoltuk jobb belátásra lehet bírni idővel. Azt mondta az ő dolga, hagyjuk békén. Rendben, kiabáljon, ha neki úgy esik jól. Hoztak be a kutyakerülés gyakorlásához egy kistestű keverék kutyák. A férfi meglátta, és azt mondta, hogy ő nem fogja hozzászoktatni ilyen "p*nanyalókhoz" a kutyáját, ő megengedi, hogy azokat széttépje. Megköszöntük a részvételt és visszakapta az előleget. Kapunk tőle azóta is fenyegető levelet, de hamarosan sikerül leállítani, ügyben érintettek úgyis jobban tájékozottak, itt nem részletezném. Más pitek is vannak a suliban, NORMÁLIS gazdákkal, teljesen jól viselkedő kutyák. Családi kutyák.
2011. júl. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nagyon tetszenek nekem a bull tipusú terrierek (igaz nem ilyen fajta kutyám van), ezért is gondoltam bele olvasok a topikba mégis milyen együtt élni egy ilyen kutyával, milyen tapasztalataik vannak a fajtával kapcsolatban. És az a baj, hogy nem csak én olvasok bele, hanem rengetegen akiket érdekel a fajta, illetve szeretne később magának. És sajnos azt olvassa, hogy márpedig ennek a fajtának igenis természetes, ha láncon van. Ráadásul aki beírt, nem szidott senkit sem, és mégis olyan idegbeteg válaszokat kapott.

2011. júl. 11. 19:23
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

nem akarom védeni ezeket az embereket, mert nemigen van köztük olyan, aki ne volna bűnöző, vagy elérné az alapvető állattartási norma aljának határvonalát...

de tegyük hozzá, hogy olyan kutyákról van szó, amiket a mai napig harcra szelektálnak (igen igen, ott a fórumon az 1w nem a szépségversenyen elért helyét jelzi a kutyának...), így nem várható el tőlük, hogy ringen kívül csapatban kergessék a pillangókat a hátsó udvaron. és ne felejtsük el azt sem, hogy ezek aktívan mozgatott, készített kutyák, a helyzetük nem egyenlő az egész életét láncon élő tanyasi házőrzőkkel, illetve vannak köztük olyanok, akik nem bírják a kennelt, és kerítésből is erődítmény-szerűt kéne felhúzni ahhoz, hogy telken belül tudják tartani őket. nyilván nem mentség arra amit csinálnak, csak van ennek a dolognak egy ilyen aspektusa is.


mondjuk az is hülye, aki a másikat a pites fórumra küldi, hogy tanuljon a fajtáról... akkor már sokkal inkább a súlyhúzós fórum, ott civilizáltabbak az emberek, és oda nem csak a meccseztetők járnak... aki kicsit nyitott szemmel figyeli ezt a fórumot, az látja a "virágnyelvű" beszélgetést is. zárt kör egyébként - mint általában a törvényen kívülieké - a netboardra csak ritkán (ált. részegen vagy belőve) írnak konkrét dolgokat.


szóval ha valaki tényleg okulni akar a pitekről, akkor a súlyhúzós társaságot keresse. ezt a pites topikot meg aki nem bírja ne nézze, merő mazochizmusból felesleges, javítani meg úgysem tud a kutyák helyzetén sajnos (próbálták már sokan).

2011. júl. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
19:29! Egyetértek veled, hidd el nem is megyek rá mégegyszer :) nekem az a stílus volt a nagyon irritáló, hogy még őt nézték hülyének.
2011. júl. 11. 19:42
 7/21 anonim ***** válasza:
61%
És még a magukat fajtamentőnek hazudók között is volt olyan,aki szerint az ilyen tartásmód elfogadható.
2011. júl. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Tyler913 ***** válasza:
88%
Sajnos ezek egyertelmuen zommel viadorkutya-tartok.Ezt ertek el az atkozott pitbull-torvennyel: a fajta illegalitasba kerult,es az ilyen alakokat vonzotta magahoz.
2011. júl. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
89%

Ezek szánalmasak.

Látom is magam elött körülbelül miylen kaliberű csókák lehetnek. Tipikusan tűnjünk ki a kutyával típus.

Mert ők attól ebmerek ha egy erős, félrenevelt pitjük van, amivel lehet fenyegetőzni, mert nyilván enélkül csak egy pufikabátba öltözött senkik a telepen.

Ők még megmaradtak az őskorban, hogy a pitek agresszívak. De, hogy a nevelés eszükbe nem jutna....

Ezek az emberiség legallja rétege.

2011. júl. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
34%

Azért ne hordjuk le őket ennyire. Ismeritek ezeknek a kutyáknak a pedigreejét?

Minimum 3-4 generációig még valódi viadalos kutyák voltak.

Ma már persze nem azok, de emiatt írtó jó munkakutyák (súlyhúzás, kötélhúzás, falmászás).

Napi szinten több órát edzenek velük, szóval valóban le vannak fárasztva. Ti szoktátok a kutyákat fárasztani? Én tudom, hogy 3-4 óra intenzív mozgás után a kutyám egész nap alszik. Szó szerint. És szerintem akkor tökmindegy neki, hogy láncon, vagy egy szűk helyen, vagy egy több hektáros udvaron.

A másik dolog...nem családi kutyának vannak tartva, hanem munkakutyának. Nem egy darab van, hanem van, ahol 5. Szerintem 5 kutyád lenne, neked sem jönne ki mindegyik mindegyikkel. Valahogy meg kell oldanod az elkülönítést.

Külön kennel mindegyiknek? Ok, csak azt is vedd alapul, hogy egy ilyen kutya beindul, sem a kennel, sem az állat nem marad épségben. A lánc a legbiztonságosabb tartási módszer, a saját testi épségére nézve. És ha megnézitek nem 1m-es, hanem sokkal több, nagy területe van, plusz fedett háza.

Persze, aki családi kedvencnek tartja, az meg tudja úgy nevelni, hogy ne kelljen ilyen eszközökhöz folyamodni. Ismerek ilyenre is példát.

2011. júl. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!