Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma éjszaka megint születik...

Ma éjszaka megint születik egy alom? Én minden egyes fialásnál belebetegszem az aggodalomba.

Figyelt kérdés
Előre bocsájtom, NEM vagyunk szaporítók, hanem tenyésztő a férjem évek óta.Bejegyzett kennellel, jó hírnévvel.Ő már akkor ezzel foglalkozott, amikor megismertem 10 éve.Az állatorvosunk fix fizetést kap havonta tőlünk azért, hogy bármikor itt legyen, ha kell.Most is itt van, de utálom már az egészet.Olyan lelkis voltam gyereknek is, egy hangyát is dédelgettem.Olyan rossz nézni, meg tudni hogy szenved a kutya.Mivel segíthetném őket?Lábatlankodni nem akarok.Most mondta a doki, hogy főzzek jó erős kávét a szukának, az felpörgeti a dolgokat, és könnyebb lesz.Szurival még vár.Utálom ezt a napot mindig.Hogyan vészeljem át?
2011. júl. 11. 23:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
40%
akkor ne tenyésszetek , ha már úgysem lehet belőle megélni.
2011. júl. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Reménykedve. Kitartást hozzá!
2011. júl. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
5%
Megvan a véleményem arról aki ezzel foglalkozik. :\
2011. júl. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
93%
nyugi én is mindig így vagyok ezzel. A szuka kaphat szőlőcukrot a vizébe vagy mézet az erőt ad neki. Az oxitocint tényleg jobb később mert szétrepesztheti a méhet (embereknél nagy hévvel adogatják a dokik...meg is van a hatása...)
2011. júl. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
43%

Neked van gyereked?

Gondolj arra,mekkora öröm,amikor megszületik. Ha a szuka ezt nem éli úgy meg,mint mi, szerintem valami hasonló végbemegy benn,ha lelkileg nem is,de hormonálisan igen,és ahogy vége,ő is eljut abba a " boldog lebegésbe",mint mi,emberek.

2011. júl. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
91%
ja és nyugtató zene is nagyon sokat segít. Amikor az USA ban voltunk ott mutatták ezt a technikát és tényleg bejön...teljesen ellazul tőle a kutya, mi már a vajúdás alatt elindítjuk a magnót és végig megy.
2011. júl. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Nekem is megvan a véleményem az ilyen kommentlőkről.Ha nem lennének fajta tenyésztők, akkor honnan vennél FAJTISZTA kutyát?A szaporítóktól?Na erről ennyit.Nem ez volt a kérdés, de mér bánom, hogy kiírtam.Jó éjszakát mindenkinek.
2011. júl. 11. 23:21
 8/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat!

Adtam neki szőlőcukros vizet, a férjem, meg a doki maszírozza, klíma van a kennelbe, mit mondjak még?

2011. júl. 11. 23:23
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hiszem, hogy az új alom világra jöttét ilyen lelki csapádként kellene megélned. A biológia egyik legfőbb törvénye, és késztetése minden élőlény számára a szaporodás. A kutyátok, minden évben tüzelne, és ha vemhes lenne, minden évben világra hozná az utódait, mindenféle segítség nélkül. Nem érez efölött sem örömet, sem elégedettséget, sem aggódást. Követi a természet, és a teste parancsát. Nálatok jó helyen van, mert gondosan ellátjátok, és szakember segít neki az egész folyamatban. Ennél többet nem tudsz, és nem is lehet érte tenni.

Az azért nekem kicsit furcsa, hogy "utálod" az egészet. Egy tenyésztőnek, ha igazán becsületesen, és az állataira is figyelve tervezi az újabb szaporulatot, inkább örömöt, és büszkeséget okoz, ha egészséges szép kiskutyák születnek. Persze, ez nyilván rengeteg többletmunkával is jár, amit egy idő után el lehet unni. De az egy egészen más probléma; ettől egy vemhes szuka, sem könnyebben, sem nehezebben nem fog megszülni.

2011. júl. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
48%
hát most csak várni lehet...mondjuk nekem van egy szukám eskü nem vicc de ha elindítom neki Taylor Swift valamelyik számát rögtön elkezd szülni...húgom szerint menekülni akar ezért gyorsítja a dolgokat de szerintem csak el lazul a hangjától:)))
2011. júl. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!