Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kölyök Boxert,...

Szeretnék egy kölyök Boxert, szukát vagy kant válasszak panel lakásba?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, 2 szobás panelban lakom édesanyámmal. Nem tudom melyik lenne ideálisabb nekem. Tanítás szempontjábol is kérdezem.
2011. júl. 11. 23:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Azokra a hozzászólásokra válaszolva, amik arról szóltak, hogy a boxer nem való panelba: Miért kell olyan dolgokba beleszolni, amihez halvány gőzötök sincsen??? Annyira utálom az ilyet! Nekem is lakásban van boxerem, és érdekes módon otthon csak alszik és eszik. Ha egy kutya normálisan, a fajtájának megfeleő mértékben le van mozgatva, (ami egy boxer esetében napi 2-3 óra séta, heti 2* nagyobb túra) nagyon jól érzi magát lakásban!! Sőt, a boxer nem is lehet kizárólag kinti kutya, mivel nyáron a rövid orruk miatt a hőséget, télen pedig a rövid szőrük miatt a hideget nem tudják elviselni.
2011. júl. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Tyler913 ***** válasza:

Igaza van az utolsonak! En is annyira torkig vagyok mar azzal a szemlelettel,hogy a "kutya nem valo panelba".Bezzeg egesz nap kertbe zarva tok jo neki,mi?

A kutya boldogsaga harom dolgon mulik:

1.Kaja

2.Falka

3.Mozgas

Ha ez a harom teljesul,akkor a kutya boldog.Nem kell megkerdezni,latszik rajta.Ha a fenti harom alapigenye ki van elegitve,akkor tokmindegy,hogy a nap nagy reszet hol tolti,az ido nagy reszeben ugyis aludni fog.


A kerdezonek tehat azt mondanam: tarthato boxer lakasban,panelban is,de valoban fontos lenne atgondolni,hogy az elkovetkezo evekben jut-e majd min. napi 2 orad foglalkozni vele.

2011. júl. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kommenteket:) Átgondolom persze még nem is msot lesz ez.. lesz idöm még átgondolni:) De a kérdésem arra szolt h szukát vagy kant könnyebb tartani lakásban?
2011. júl. 12. 10:37
 14/19 anonim ***** válasza:
ivartalanított szukát. szerintem.
2011. júl. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Tyler913 ***** válasza:
Igazabol a kant is,szukat is egyforman mozgatni kell.A szukak altalaban konnyebben kezelhetobbek,de ha tudsz banni a kutyakkal,akkor kant is tarthatsz nyugodtan.Az meg,hogy ivaros-e vagy ivartalan,nem valtoztat az igenyein.
2011. júl. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ha megfigyeltétek, nem azért mondtuk h ne lakásba, mert ott nem jó a kutyának, hanem csak aggodalmunkat fejeztük ki az iránt h tudja-e vállalni a kérdező azt a rengeteg sétát. Persze én is lakásban tartanám, de ha van kerted akkor azért legalább ha beteg vagy, mozog is a kutya, meg nem is kell vele elmenned túrázni, mert egy hetet kibír anélkül ha van hol szaladgálni, de panelban nincs mentség, menni kell. Szóval én csak emiatt mondtam, mert azért abban úgy látom igazat adtok, h sokat kell mennie a kutyának.
2011. júl. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk elég kevés kutya van, aki elmozgolódik a full ingerszegény kertben egyedül. Nekem lakásban van két kutyám (az egyik boxer) ha néha családnál vagyunk vidéken, akkor kb. másfél napig el vannak a kertben, dőlnek jobbra-balra, de másfél nap után már erősen látszik rajtuk, hogy kell a séta.


Kérdező, azért azt tudd, hogy a boxer nagyon energikus kutya, pláne egy kölyök! Nem kevés időt kell rászánni a lemozgatására az első néhány évben, hogy otthon ne randarílozzon.

Ajánlom, hogy gyere ki egy szombaton a Noé állatotthonba, hátul a minimenhelyen mindig kint van egy csomó boxer, megnézheted hogy pörögnek még ebben a nagy melegben is. Ott tudsz egy kis ízelítőt kapni a fajtából, de akár még meg is tetszhet valamelyik mentésre szoruló kutyus. Az is biztos, hogy ők ismerik a többi boxerest, fognak tudni jó tenyésztőt ajánlani, ha kell.

2011. júl. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
ha kölyök kutyát viszel akkor nem lesz gond szerintem mert úgyis hozzá szokik mire felnőtt lesz és akkor már kertben nem érezni jól magát mivel a lakást szokta meg. ha tudsz vele annyit foglalkozni futtatni stb hogy kielégítse a mozgásigényét akkor nem lesz gond vele. nyugodtan vihetsz nagy testűt is. én is nagy testűt szeretnék vagy boxert vagy bullmasztiffot de muteromék nem akarnak nagyot se kölyköt de ezek miatt feltétlen kölyök kéne nekem is. kistestű kutyákat nem szeretem annyira pl tacskó. azt engednék muteromék.18/F
2011. aug. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
ja és hogy szuka vagy kan az szerintem mindegy. nekem szuka kutyáim voltak volt 11 évig egy angol cocker spánielem az is szuka volt. nekem szuka kéne valamivel kisebbek a szukák. 18/F
2011. aug. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!