Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet vele csinálni?...

Mit lehet vele csinálni? Féltem a kisfiam testi épségét. SOS

Figyelt kérdés
5 hete elhoztam a párommal és a 4 éves kisfiammal menhelyről egy kiskutyát. Nagyon szépen beilleszkedett, már oviba is járunk vele, le van rendesen fárasztva fizikailag és szellemileg is egyaránt. Nekem teljesen megadó minden szempontból, viszont a többiekkel agresszív bizonyos helyzetekben. Ma is volt 2 eset is amikor rendesen kivert a víz ez miatt. Reggel ültem a konyhában reggeliztem és a kisfiam pedig mellettem ült. A kutya bejött a konyhába és amikor a kisfiam meg akart ölelni felugrott az ölembe és vicsorgott a kisfiamra. Én ekkor gyorsan letettem és rászóltam, hogy NEM! itt megadó testtartást vett fel és kb fél perc múlva elment. Délután a férjem ki akarta vinni a hálószobából és amikor felemelte csúnyán megkapta a kezét. Itt én ismét rászóltam, megadta magát, és újból kisétált, de azóta is folyamatosan figyeli a párom. Volt még pár ilyen incidens, de sajnos nem tudom, hogy miképp kéne ennek véget vetni. Tapasztalt kutyás vagyok, de ilyennel még nem találkoztam.
2011. júl. 12. 01:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem adj túl rajta... Elég csúnyán hangzik, de én a Te helyedben egy percig tartanám otthon tovább azt a kutyát, ha ezzel megelőzök bármilyen lehetséges "incidenst". A gyerek mindenek előtt ^^
2011. júl. 12. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Semmiféleképpen nem szeretnénk rajta túladni, mert ezt leszámítva nagyon kedves és okos kutya. Valami "humánusabb" megoldás kéne.
2011. júl. 12. 01:54
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ki tudja milyen sorsa volt ott a kutyának. Most talált egy biztos pontot, akitől enni inni kap, elfogadott falkavezérnek és ezt félti is. Nem tudom ez mennyire lehetséges megoldás, de ha a férjed ellen van a kutya akkor ne te szólj rá hanem a férjed. Próbálja kiharcolni a tekintélyét a kutyával szemben. Elég viccesen hangzik, de ez általában működik. A fiadnál ezt nem lehet megtenni, mert a kutya érzi, hogy gyengébb, de egy-két finom falattal szerintem ez is helyrehozható. Pláne ha a fiad dobja elé a jó kis falatokat. De legyél résen, nehogy tényleg legyen valami baj.Nekem is volt egy menhelyes kutyám, de szerencsére ilyet nem csinált és 14 évig jó kutya volt. Sok szerencsét a "betöréshez". Remélem tudtam segíteni valamennyire. Én ezt tenném amit leírtam.
2011. júl. 12. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látszik rád hallgat, akkor igaza van az előttem szólónak nem csak neked hanem a férjednek is rá kéne szólnia ha ilyen van, neki is ki kell harcolnia ezt a "rangot". Nekem is van egy 6 éves tacsim, de a kisgyerekek közeledését nem nagyon szereti, nem tudja hova legyen h nyúlnak felé, olyankor odakap :S De hát egy kisgyerek ezt nem értheti, csak nyúzni meg játszani akar vele:) Hát nem tudom, ha morog a fiadra akkor szólj rá, hogy hagyja abba!
2011. júl. 12. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ. Ezt a módszert mindenképp kipróbáljuk:)
2011. júl. 12. 02:01
 6/13 tabaki ***** válasza:
A szomszéd hölgy szintén menhelyi kutyájával van hasonló tapasztalatom. Nem lehet tudni, hogy mi érte valaha, de a gazdáján kívül mindenki mást ugat, fenyeget, volt, akit meg is kapott. Nem túl nagy blöki, félős is, igazából komoly veszélyt nem jelent, én inkább csak sajnálom, hogy az eltelt legalább három év során képtelen volt elfogadni, hogy a gazdi mellett más élőlények is léteznek. Ha a kérdéses kutya lelke is ilyen, talán tényleg nem való a családba, kivált gyerek mellé.
2011. júl. 12. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát remélem sikerül helyrehozni szegényt mert még fiatal, 5 hónapos. És tényleg ezen kívül egy tündéri aranyos és játékos kiskutya, csak az miatt kezdek aggódni, hogy mi lesz, ha egyszer baj történik.

Még egyszer köszönöm a gyors és hasznos válaszokat.

2011. júl. 12. 02:09
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Falkavezérség, szabályok betartva az egész családnak, gyereknek-felnőttnek egyaránt. Szemmel láthatóan a kutya csak téged helyez maga fölé, a többieket nem, de ezen lehet változtatni.

[link]

A falkából kizárás részt ajánlanám nagyon a figyelmedbe, amennyiben a gyerek is tudja magát tartani ahhoz, hogy nem foglalkozik a kutyával, vagy egyszerűen csak meg tudjátok akadályozni, egy foglalkozzon vele.

2011. júl. 12. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ugyan ebben a cipőben járok. Befogadtam egy rossz körülmények közül mentett vizslát,aki a másik két kutyámtól akart megvédeni. Szerintem ezt tudod tenni,hogy letiltod a rossz viselkedésről,továbbá betartod a szabályokat. ( ajtón te lépsz ki először,stb. )
2011. júl. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mennyire fogadott el téged vezérnek, én kicsit kételkedem ebben a leírtak alapján. Nekem inkább úgy tűnik hogy ki akar sajátítani magának, egyedül téged fogadott el falkatagként. Közel egyenrangúnak tekinthet magával. Egy kutyafalkában sem támad egy "senki" kis követő egy másikra, mert a vezér vele foglalkozik. Az alfa állatnak joga van mindenhez, megvédi a falkát is ha kell. Más falkatag viszont nem tehet ilyesmit. Itt te vagy a falka. A többiek csak betolakodók. Biztos rossz élete lehetett ezért valamiért talán jobban fél a pasiktól, biztos velük van rossz tapasztalata (vagyunk ezzel így egy páran:)). Én azt javasolnám neked, hogy vidd máshova ezt a kérdést. [link] és [link] Nekem ezeken az oldalakon segítettek nagyon sokat amikor nem tudtam mit csináljak az extra neveletlen befogadott kutyámmal.
2011. júl. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!