Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális dolog HÁZŐRZŐ kutyát...

Normális dolog HÁZŐRZŐ kutyát venni házba?

Figyelt kérdés

Mert ismerősöm kifejezetten erre vett 2 dobermann kutyát, és nem meri őket ki engedni. Bent vannak a lakásban egész nap, amikor hatalmas udvara van, és ott szaladgálhatnak a kutyák. Csak akkor jönnek ki a házból, ha sétálni mennek

Ez nem baromság? Vett kifejezetten dobermannt arra, hogy őrizze a birtokot, meg ez a kedvenc fajtája. És nem meri kiengedni őket a friss levegőre.


2011. júl. 12. 08:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Kutyát kifejezetten nem csak azért kéne tartani, hogy őrizze a házat, hanem foglalkozni is kéne vele. Szereljen fel inkább riasztót, az elvan magában. Az ismerősöd nem lehet valami okos, ne haragudj... két ekkora kutyát nem lehet bezárva tartani... Ahogy írtad, igen, baromság. Esetleg próbálj meg beszélni vele, hátha megérti.
2011. júl. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

végülis a HÁZat őrzik, nem? :)

én totál megértem, hogy nem meri kitenni őket mérgezésnek. ők bent élnek a házban, gondolom a főbb értékeket is ott tartják, tehát logikus, hogy a házőrzőket is ott tartja, főleg, hogy a dobik eléggé konformista állatok, szeretik a meleget és kényelmet :)nálunk több kutya is van, de bent a házban is lakik velünk házőrző. ha valaki áttörné az első védelmi vonalat, akkor se tudjon bejönni :P

2011. júl. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
elsőnek: egy jól lemozgatott, mentálisan is lefárasztott kutyának nincs szüksége feltétlenül udvarra. nem pásztorkutyákról van szó, hogy feltétlen tér kellene nekik, hanem dobik, munkakutyák. ha naponta párszor elviszi őket sétálni, foglalkozik velük, akkor szerintem ez egy teljesen jó, és kutyabarát tartási mód.
2011. júl. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Meg kell tanitani a kutyáknak,hogy mástól ne fogadjanak el kaját,csak akkor ehtenek ha a gazda megengedi. Igy a mérgezés már ki is van lőve.

Mondjuk ezzel sok munka van,de megéri. Éjszakára be lehet zárni őket kennelbe,házőrzésre egyébként riasztót kell szereltetni,nem kutyát tartani,mivel elég egy paprikaspray is bármilyen vérmes kutya "hatástalanitására"

2011. júl. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 homo ludensz ***** válasza:
Néhány éve volt megismernem egy hölgyet a két dobermann kutyusával.Reggel jöttek haza mindig egy időben egy bankot őriztek éjjel. Rendkivül csinos dekoratív volt a gazdi és ehhez mérten tiszták s ápoltak a kutyák. Bizonyos hogy kaptak megfelelő kiképzést,mert a fegyelmezetlenségnek nyomát sem láttam rajtuk,de én nem szívesen találkoznék velük munka közben. Mindig volt kutyánk nekünk is egy ízben rotink is volt de alapvetően érdemes egy kiképzővel megtanittatni az engedelmességre mert vendégek is jönnek ugye meg hogy semmilyen ételt ne fogadjon el idegentől. Nem ördöngösség a kutya megérti hogy mit kívánunk tőle. Most két jelző kutyánk van egy a kertben s egy az előszobában. Mindkettő tisztában van a feladatával és teljesíteni akar mert tudja hogy a családhoz tartozik.
2011. júl. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A dobermann télen amúgysem bírja kint a szőre miatt.
2011. júl. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!