Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyha ezeket (LENT) betartom,...

Hogyha ezeket (LENT) betartom, akkor biztosan be fogja látni a kutyám hogy én vagyok a falkavezér?

Figyelt kérdés

[link]


Hogyha ezeket a gyakorlatokat végigcsinálom vele akkor a kutyám biztosan belátja majd hogy nem ő a vezér hanem én?


(És ezeket a gyakorlatokat mennyi ideig kell csinálni?)


2011. júl. 12. 10:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, de mindenképp segítenek a gyakorlatok. Ezeket hitelesen kell előadnod, különben tényleg csak "gyakorlatok" lesznek a kutya számára és nem mész vele semmire. A vezetői poziciót nem elég kivívni, nap mint nap tenni kell érte, hogy az fennmaradjon. Tehát nem pár hét vagy hónap, hanem amíg kutyád van. Persze vannak olyan emberek, akik már az alaptermészetüknél fogva vezetőnek születtek, náluk ezek a gyakorlatok feleslegesek.
2011. júl. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Tyler913 ***** válasza:

Jo esellyel.De nem csak arrol van szo,hogy vegigicsinalod a leirtakat.A sajat szemleletedet is meg kell valtoztatnod.Ne csak szineszkedj,legyel valoban falkavezer,akit a kutya tisztelhet!

Ja,es a leirt dolgok nem csak gyakorlatok,amiket ideiglenesen kell csinalni,hanem FOLYAMATOSAN,allandoan,egy eleten at.

2011. júl. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mellesleg, ha csak ennyi lenne a dolog lényege, ami ott le van írva, akkor bezárhatnának a kutyaiskolák és csupa jólnevelt kutyus szaladgálna az utcákon. :)
2011. júl. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat én is arra gondoltam hogy ezt mindig kell csinálni, pl. a kapun kimenetelt 3 hónapos kora óta tudja mióta megyünk sétálni, csak az nem volt egyértelmű, hogy a kajálásosat is milyen időközönként kell csinálni, mert azért gondolom nem minden nap...vagy igen?
2011. júl. 12. 10:48
 5/12 Tyler913 ***** válasza:
A kajalos gyakorlatot eleg nehanapjan.Viszont arra figyelj,hogy mindig Te egyel eloszor,es csak miutan befejezted,akkor kapja meg o a sajat kosztjat.
2011. júl. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ezek a „szabályok” az alapját adják a kutyanevelésnek, hogy kialakuljon a falkavezérség. Egy „nem problémás” kutya egyből meg fogja érteni mi is történik – valószínűleg dacolni fog egy kicsit, de nem szabad feladni ebben az időszakban! Ha problémás a kutya, akkor lehet, hogy több időre és kitartásra lesz szükséged, esetleg kérheted szakemberek véleményét a Cerbiben. A „gyakorlatok” a kutya egész életére szólnak természetesen, mindig be kell őket tartani következetesen, de ez egy kis idő után rutinná válik. Persze minden kutya más, másképpen kell kezelni, motiválni, stb. Az a legfontosabb, hogy megismerd a saját kutyádat! Ismerd a reakcióit, az igényeit, a viselkedését különféle helyzetekben.

De az is igaz, hogy ha már a kutyád tudja, hogy Te vagy a főnök, akkor kezelheted lazábban (de nem átesve a ló túloldalára). Én is néha felengedem az ágyamba, amikor ÉN úgy akarom, és le is zavarom utána, amikor ÉN akarom. És így is tudja, hol a helye.

Nekem a módszer bevált, négy kutyánál, tehát a statisztikám nem rossz. :DDD

Sok sikert és kitartást!

2011. júl. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Minden nap kellene.

Vagyis, ha nincs gond a kutya viselkedésével, akkor nem kell ezeket erőltetni, de amúgy következetesen ezt kell csinálni. Az a baj, hogy néha így is előfordul, hogy az egész csak egy rutinszerű feladattá válik a kutya számára, és onnantól csak bohóckodás és nem ér semmit! Például ültetés a kapuban feladat nem egyenlő a kapu átlépésének a szabályával. Vagy az "akkor kapok enni ha leülök és várok" feladat nem egyenlő azzal, hogy az étel a tiéd, és ő csak akkor eheti meg a amradékot, ha te engedélyt adsz rá. Ezt le is tesztelheted, odateszed elé az ételt és elfelejted megengedni neki, hogy megegye. Elmész zuhanyozni tévét nézni vagy amit akarsz, csak a kutya maradjon egyedül a kajájával. Ha fél óra múlva is ott áll csorgó nyállal a kaja mellett de nem nyúl hozzá, akkor tudja miről van szó. Ha mégis engedélyezte magának az evést, akkor valami nincs jól.

2011. júl. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ezek nagyon jók, nagyon hasznosak, de nekünk (egy elég domináns kan németjuci keverékem van) nem volt elég. Emellett is voltak komolya gondjaink (agresszió, kajaféltés, behívhatóság), amiket nem tudtam megoldani egyedül, de a Cerbiben nagyon sokat segítettek, én csak ajánlani tudom őket ha a szabályok nem lennének elegek nálatok sem! Nekünk 6 hét elég volt és minden a helyére került!
2011. júl. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igazából nincs nálunk semmi probléma, sem agresszió, meg semmi, de mostanában kicsit elkezdte átvenni a szerepet.. pl. nyitva van a kapu, és engedély nélkül kijön utánam, vagy csak önkényesen kimegy, meg ha kedve tartja besétál a házba. Ezért gondoltam hogy most mivel nagyon gond nincs, szerintem ez elég lesz, és akkor most ezeket gyakoroljuk majd. Köszi a segítséget mindenkinek!
2011. júl. 12. 14:18
 10/12 anonim ***** válasza:

nem...főleg ha indokolatlanul, értelmetlenül használod a kizárást mint nevelési eszközt ahogyan azt javasolja az írás (értelmetlen büntetés csak így és teljes bizalomvesztéssel járhat!) a találkozások rituáléja sem követendő az írásból mert az a lényeg, hogy a kutya nyugodt legyen valójában és nem az eltelt idő számít) bármelyik kutya felmehet az ágyra is, vagy akárhova ha engedéllyel teszi és nem sajátítja ki a helyeket akkor ez szintén nem okoz rangsorproblémát ...

Eleve a kutya a nyugodt, magabiztos, következetes és lojális embereket automatikusan elfogadja vezetőként-ezért kutya és nem farkas

-a vezetés viszont örökre szól

jobban jársz ha Fennellt vagy Millant olvasol!

(...és melyik természetes falkavezér dobálódzik kannákkal meg jutalmaz klikkerrel, jutifalatokkal stb?:))))

2011. júl. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!