Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak én unom, hogy bárki...

Csak én unom, hogy bárki bármit kérdez, egyből a falkavezérséggel jön valaki?

Figyelt kérdés
Legyen az szobatisztaság, ugatás, etetés, bármi, mindig a sorrend, meg a vezérség, én már annyira unom. Én nem hiszem, hogy minden egyes problémára ez a megoldás, sőt, nem is hiszek ebben az egészben. Én engedem előre menni a kutyámat, nem eszek bele a táljába, alszik az ágyamban, mégis hallgat rám. A múltkor feltettem egy kérdést, amiben arról volt szó, hogy a kutyámra rálépett egy boxer játék közben és azóta megijed ha egy nagykutya szalad felé, egyből a falkavezérséggel traktáltak. Mi köze ennek ehez? Meg a szobatisztaságnak?( jó, a jelölgetés, az más, de sima bepisilésre is a falkavezérséget mondják). Szerintem túl van spilázva ez az egész. Persze, következetesen kell nevelni egy kutyát, nem szabad elkényeztetni, de ez a sok sorrendes meg falkavezéres duma...
2011. júl. 12. 18:42
 1/10 skarma ***** válasza:
52%
Abszolút egyetértek!A kutyám engedelmeskedik, alázatosan és barátságosan viselkedik, kajánál nem acsarkodik, mindenhova követ, bármit csinálok, lefekszik mellém és csak figyel, a szeméből süt a szeretet, az, hogy a Gazdi Az Isten, az ajtóban is előreenged, stb... Egyetlen hibája, hogy más kutyákkal nem jön ki.De rögtön az a baj hogy nem én vagyok a falkavezér...
2011. júl. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

Húú hallod :D én is rühellem,


feltettem egy kérdést miszerint, miért kell a kutyámnak mindig az a játék ami nálam van. ilyenkor 2 ugyanolyan játékkal játszok vele, egyik nála van másik nálam. és ő mindig ugrál azért ami nálam van. hát persze lógatom felette, mi mást tehetne :D erre meg jönnek a válaszok: hogy jaj ne add neki oda meg mit tom én, mert akkor az lesz benne hogy mindent megkaphat stb stb. hát hol nem szarom le ezeket a válaszokat?! meg h nem tekint falkavezérnek -.-"


Ez csak JÁTÉK könyörgöm csak JÁTÉK.... engem is rohadtul zavar :@@@


egyébk. én is a kutyummal alszom, meg amikor eszem ott ül mellettem a kanapoén. DE nem eszik bele a kajámba nem vinyog, csak ül szépen csendbe és néz. mint minden más kutya is ha tehetik.



Örülök ennek a kérdésnek :)

2011. júl. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
nekem is kezd unalmas lenni . nem tudom ti hogy vagytok vele , de én nem is hallottam addig erről ,amíg nem láttam a csodálatos kutyadokit. mostanában nagyon felkapott lett ez a téma. bár lehet , hogy eddig is az volt
2011. júl. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Én is egyetértek! Mert pl mi az h ne köszönjünk el a kutyától???? Ne már! Amúgy nálunk sincs ilyen módon lenyomva a kutya, mégis minden rendben van vele!
2011. júl. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%

Örülök én is a kérdésnek :) A szakdogám kapcsán nemrég jobban beleástam magam a témába, elolvastam egy ezzel kapcsolatos tanulmányt angolul. Azt részletezi, hogy a falkavezéres megközelítés mint kutyanevelési módszer tud hatékony lenni, de téves elképzelésen alapul: a falkavezéres dolog a farkasoknál működik, azt próbálják az emberek leutánozni, a kutya viszont nem farkas, hanem az emberek társaságához szokott lény, akit szeretni kell és megérteni a viselkedését, nem elnyomni...

Ezzel szemben áll a jutalmazáson alapuló tanítási módszer, amikor nem úgy tanítod, hogy vezért próbálsz játszani, hanem simán jutalomfalatokkal motiválod, és ezt a kutya is élvezi :) Nem kell alá-fölérendeltség, hanem ha kitapasztalod és megismered, hogy a kutyádnak mi a jó, és aszerint bánsz vele, mindketten csak jól jártok :)

2011. júl. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%

Ja.

Tudod, ha valaki oda írja, hogy nem Te vagy a vezér, akkor őrül, hogy leszólhat téged, és még szakértőnek is hiszi majd magát...

Ilyen ez az oldal...

2011. júl. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Doruss ***** válasza:
55%

Igaz, hogy a falkavezérség fontos egy kutya nevelésében. De szerintem is túlzás, hogy mindenre ezt hajtogatják. Nekem erről az a véleményem, hogy mindenki tanítsa meg a kutyáját viselkedni, mégpedig úgy, ahogy az neki megfelel. Persze valamilyen szintű felsőbbrendűség, hívjuk ezt akárminek, kell, hogy legyen ahhoz, hogy azt csinálja, amit mondunk neki. De szerintem ha egy kutya hallgat a gazdájára, megtanulja, mit szabad és mit nem, onnantól már tökmindegy. Kialakul egy "szabályzat" kutya és ember között, aztán már kár hajtogatni a falkavezérséget. Az meg hogy a kutya aludhat az ágyban, az mindenkinek a maga dolga, ez nem azon múlik, hogy ki áll feljebb a ranglétrán, csak a gazda egyéni határozásán múlik.

Amúgy persze, hogy az a játék kell, ami az embernél van, mert mi értelme annak, ha egymagában játszik a kutya? Akkor van gáz, ha el akarod venni a játékot a kutyától és megharap. De most ezen nemtom mit kell ennyit izélni...

Nekem ez a véleményem.

2011. júl. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

csak azoknak unalmas akiknek félre van nevelve a kutyájuk de nekik így megfelel olyan mint a sok hisztis kisgyerek manapság mert a liberalizmus -azt hiszitek- az állatok természetes igénye-nem látjátok ha a valóban a saját lábatokon képesek lennétek megállni mint Ember, akkor ez eredményezne egy kiegyensúlyozott kutyatársat is az oldalatokon

a vezetés nem elnyomásról, hatalomról szól csupán nyugodt, következetes irányításról a legtapasztaltabbak és legegyüttérzőbbek, legbölcsebbek részéről ...hiszen egy kutya nem képes önállóan használni az autónkat, a tömegközlekedési eszközeinket, az utainkat, nem vásárolhat be helyettünk stb. sőt ha nem látja tőlünk, hogy ezt a világot lehet természetes nyugalommal is használni akkor még félne is ettől a természetidegen környezetől-ezt diktálják az ösztönei(akárcsak egy 2éves gyerek ösztönei)-egy családnak kell, hogy legyen vezetője, aki lojális és tapasztaltabb, bölcsebb mint a gyerekek ezt teljesen elfogadható módon bizonyítja is nekik-különben nem család a család csak egy csorda!

a falkához-családhoz való tartozás a kutyák legerősebb ösztöne-ha ezt elnyomjuk akkor jelentkeznek a problémák-a legkülönfélébbek...és ez a jobbik eset-ami nem oldható meg a vezetői szerep tisztázásával, szocializációval az már komoly idegrendszeri, vagy genetikai hiba...

sok eltérő vélemény van a 'falkavezér'-elméletek között is...nem szabad összemosni ezeket sem!

2011. júl. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ak azt írta, hogy a "farkasfalkát" próbálja leutánozni az ember: ha tíz kutya (ember nélkül) együtt él, az egy falka. Kutyafalka. És hogy ne legyen káosz, minden falkában van egy falkavezér. Egy vezető, aki írányítja, védi a többieket. Ezen a módszeren alapuló nevelés nekem bejött. Pozitív megerősítéses módszer sajnos nekem nem használt. (problémás kutya)
2011. júl. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk itt most megint sarkítunk...

Persze h te legyél a főnök, különben szétesik a rendszer, de azért az h ne köszönj el a kutyától, és ha hazaérsz ne köszönj neki csak hagyd h körbeugráljon, meg ilyesmi....na nekem ez már sok. És egyetlen kutyát sem ismerek aki azért lenne kezelhetetlen mert elbúcsúznak tőle....

2011. júl. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!