Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen ellenséges a...

Kevin42 kérdése:

Miért ilyen ellenséges a kutyám néhány kutyával szembe?

Figyelt kérdés

Van egy park ahova járni szoktunk, akit ismer azzal ügye tök normális, de van egy cseh farkaskutya aki csak kb egyszer egy héten jön oda, és azzal mindig kötözködik. (felugrál a az arca elé nem hagyja békén) Múltkor ,igaz szintén a parkba volt egy fiatal kiskutya akit ugyanúgy megkergetett, igaz nem bántotta nem is morgott rá, de szegény kiskutya megijedt és elszaladt. Egyszer meg a Gellért-hegyen csinálta ezt egy szintén fiatal kutyával aki ugya-nugy próbálta őt elkerülni szóval nem erősködött vissza. Ügye a parkba valószínűleg azért csinálja, mert a saját területének érzi és megvédi azt idegen kutyákkal szembe. Erről nem tudom leszoktatni? Csak az a megoldás h pórázon van addig? Gellért-hegyre ritkán járunk, de azt is lehet azért csinálta, mert együtt voltunk azzal a kutyával és érezte hogy félősebb? Szóval nem azt kel elképzelni, hogy elszalad és nekitámad egy kutyának, sőt van h az elején nincs semmi baj, hanem kb egy perc múlva kezdi el.

Ha idegen helyekre megyünk vele akkor ő pont hogy tartózkodó nem keresi a bajt, odébb megy a másik kutya útjából és csak egy kis idő múlva játszik vele.

Kiskorába korán szocializáltuk, semmi gond nem volt vele, olyan nem volt hogy egy idegen kutya ő vele ugyanezt csinálta volna. Én rontottam el valamit valahol? Nem vittem elég idegen kutya közé?

Megváltoztathatom valahogy ezt?

Ja és Francia bulldogról ebszélünk aki köztudottan iylen kis hörcsög pukkancs tud lenni, de alapból abszolút nyugodt, nem rosszul nevelt kutya.


2011. júl. 12. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen kutya kellett volna. Ehelyett van egy welsh terier, aki szintén minden kutyának menne neki. Kotorék eb.

Neki ez a természete. Lehet a Francia Bulldogé is ez, hogy benne van a vadászösztön.

2011. júl. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Erre elég nehezen tudok választ adni, mert a kutyám is néha kötözködik a nála kisebb termetűekkel, pedig kiskorában sokszor vittük kutyatársaságba, hogy megtanuljon beilleszkedni. Egyszer elvittem dokihoz a kutyámat és nagyon kellett rá figyelnem, nehogy egy kisebb termetű felbukkanjon és elkezdjen szemtelenkedni vele. Csakhogy mindez fordítva történt: egy yorkterrier-féleség hagyta el a rendelőt a gazdijával és meglátta a közepes termetű keverék kutyámat. Ugatott neki undok hangnemben, a kutyám meg nem válaszolt neki, csak bámult utána. Ez nagyon meglepő volt, mert, ha az a kutya ugat neki, annak vissza kellett volna vágnia, nem?

Szerintem csak kekeckedett vele...


"Gellért-hegyre ritkán járunk, de azt is lehet azért csinálta, mert együtt voltunk azzal a kutyával és érezte hogy félősebb?"

Ez nagyon ismerős nekem! Egyik barátnőmnek van egy retrieverje. És tudod, hogy a retrieverek békés természetű jószágok. Barátnőm mesélte, hogy mivel nagyon félős a kutyája, a parkban ezt meg is érzi a többi kutya és rögtön neki akarnak rontani! Egyszer egy kutya neki akart esni, de a retriever a földre hasalt, jelezve, hogy megadta magát, az a kutya meg persze megsértődött, mert ő harcolni akart, az meg nem. Így ott is hagyta és visszatért a gazdijához.

2011. júl. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

bulldog a harc benne van és alapvetően gyenge a szaglása...!

szerintem vadászik és a látványra reagál /a lassan mozgó kutyapajtások ugye nincsenek veszélyben?/

javítani kellene a szaglásán(keresős, nyomkövetős játékok)+ A séták minőségén, hogy egyértelmű legyen a számára,ki is irányítja ezt a közös tevékenységet ami ugye egy kutya számára magát a vadászatot, zsákmányolást és felfedezést jelenti-ha van aki megmondja, mikor, kivel, merre akkor nem fog önállóan vadászgatni ehhez bizony a sok póráz használat jól jöhet:) amivel tehetsz egy pár kört a park határi mentén mielőtt elengeded- jelezvén, hogy most már te felügyeled ezt a területet és nem ő

2011. júl. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!