Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbe fogadtunk egy kiskutyát...

Örökbe fogadtunk egy kiskutyát, de nem hiszem, hogy szeret minket. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Meghalt szegény kutyánk 13 évesen és a hiányát egy újjal pótoltuk. 2-3 éves kan keveréket hoztam el a helyi menhelyről, nagyon aktív, középtermetű kutyus.

2,5 hónapja van itt, de nem igazán tudtam személyes kapcsolatot kialakítani vele. Elutasítóan viselkedik, nem hagyja, hogy játsszak vele, vagy hogy megsimogassam. Ha elindulok felé, elbújik az asztal alá, vagy elfut.

Pedig én adok neki enni, én viszem sétálni. Ugyanúgy viszonyul hozzám, mint bármelyik idegen járókelőhöz. :( A többi kutyával barátságos.

Olyan szomorú vagyok, mert reméltem, hogy kölcsönösen fogjuk majd szeretni egymást, de ezek szerint ő nem fogad el gazdájának.

Valakinek valami tippje, hogy mit csinálhatnék? Egyáltalán van értelme még reménykedni, hogy változik?


2011. júl. 13. 09:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyon szép hogy menhelyről hoztál.

Pont ezért ne feledd, ki tudja hogy min ment keresztül.

Türelem, és sokkal több idő, és hidd el megváltozik. Nekem is volt ilyen...ma már istenít...

2,5 hónap az nagyon kevés még...

2011. júl. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem... Persze látni kellene, hogy jobban értsem mennyire/hogyan elutasító... Amik elsőre eszembejutottak, a pórázon simogatás, h ne mehessen el, persze nem odarángatni, hanem odacsalni magadhoz.. Sok nagyon finom jualomfalat (sajt, párizsi, virsli) mert lehet, hogy szegényke már többször is túl hamar megbízott valakiben és utána az eldobta, vagy bántotta. Ne add fel.. Ha magadhozvetted, lehet, hogy kipróbál Téged, hogy TE tényleg szereted-e Őt akkoris, ha Ő távolságtartó... Szóval tanítgasd, beszélj hozzá, dícsérd sokat, ha jól viselkedik, vagy épp azt látod, elfogadóbb, mint eddig.. Kérj tanácsot állatdokitól, vagy kutyaiskolátzól, ha nem megy.. Az biztos, hogyha egyszer majd a bizalmában leszel és elfogad, soha nem fogod tudni levakarni és imádni fog, de talán a rossz előélete miatt fél ragaszkodni és szeretni, h ne csalódjon... Sok boldogságot Hozzá :)
2011. júl. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
úgy gondolom, menhelyről hozott, nem tudni, mi volt eddigi életében, lehet, hogy lelkisérült, mert bántalmazták. Lassan, gyógyulva változhat..
2011. júl. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is így kezdte, igaz még csak nem is menhelyről hanem az egyik leglepusztultabb sintértelepről van, ahol 2 hét és már altatnak. Még most is félős kutya. Türelem kell hozzájuk, egy idő után már magától el kezd barátkozni, de nagyon sokat kell simogatni.
2011. júl. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáld meg különböző trükkökre, engedelmességi gyakorlatokra tanítani, ez erősíti a kutya-gazda kapcsolatot, kizárólag jutalomfalatot alkalmazva és semmi kényszert(pl nem nyomod le a kutya fenekét az "ül" parancsszónál, illetve nem nyomod le fekvő helyzetbe a "fekszik"-nél, hanem jutalomfalattal próbálod ezekre rávenni).

De semmiképp se erőltessétek rá magatokat, ha ő nem élvezi a simogatást, hagyni kell, hogy ő közeledjen felétek és ő kérje a simit. Adjatok még neki időt, ki tudja miken ment keresztül.

2011. júl. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megfogadom a tanácsokat!:) Csak kicsit elkeseredtem aznap, amikor kiírtam a kérdést. Türelmes vagyok hozzá és remélem, hogy lassan változni fog. :)
2011. júl. 15. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!