Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állandóan ugrál, mit tehetnék?

Állandóan ugrál, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Golden Retriever 13 hetes kiskutyám állandóan harapdál,és ami a legrosszabb, hogy ugrál. Rettenetesen tud fájni, és egyszerűen nem tudom leszoktatni róla. Minden technikát kipróbáltam, és soha nem hagyom, hogy rám ugorjon, vagyis ha felugrik rám, abban a pillanatban >NEM!< és ráütök a mancsára, vagy ellököm magamtól. Nem érzi, hogy én vagyok a főnök. Apára és Anyára nem ugrál. Hogyan legyek főnök? Olyan mintha a testvére ként kezelne. Nagyon elszomorít, mert a lehető legjobban vágytam rá, megkaptam és akkor nem tudom tanítani, fegyelmezni mert nem tekint főnöknek. Most komolyan, mit tehetnék, hogy leszokjon az ugrálásról? Olyan kellemetlen, ha vendégünk van, 2 lépést nem tud tenni, mert felugrik :S Nekem meg ég a pofám.. van is mire :(
2011. júl. 13. 11:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom hogy lehetsz főnök, de az ugrálásról le tudod szoktatni, nekem két módszer is bevált:

1. amikor felugrik kapd el a két mancsát, és csak tartsd. ne szólj semmit, csak tartsd. egy idő után elkezdi elrángatni majd a lábát, akarja vissza a mancsát. amikor már rángatja akkor tartsd még egy kicsit, és engedd el. ezt csinálod pár napon keresztül és jobb esetben megtanulja hha felugrál akkor az azzal jár h a mancsai idegen kezekben lesznek egy időre.


2. ha felugrik támaszd meg alulról a mancsát, csak úgy h támaszkodjon rajtad, de ne tartsd meg. lépj rá a hátsó lábára, azonnal menekülni fog. háromszor négyszer megcsinálod, megtanulja h fájdalommal jár ha felugrik. csak vigyázz nehogy nagyon erősen lépj rá, mert letörik a körme.

2011. júl. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Remélem, hogy sikerrel járok! :) Az 1. remélem beválik! Ha nem, akkor jöhet a 2. Egyébként már volt olyan, hogy megfogtam a lábát amikor felugrott, de olyankor elkezdte harapdálni a kezem, meg nyalogatni, már amennyire tudta :)
2011. júl. 13. 11:30
 3/13 anonim válasza:
Ez különös felettébb méghozzá. A mi Arany Retriverünk egyáltalán nem ilyen. Nőstényről van szó, de ez inkább olyan, hogy állandóan azt csinálja, hogy valamit hordoz a szájában, meg ha kicsit megsimogatod rögtön megveti magát a földön és fetreng hogy kényeztesd, meg ő tisztára fájdalommentesen nyalogat ha a bőrödet érzi a szájában. Az a legidegesítőbb csak, hogy ha a műhelyben dolgozunk ő sokszor odafekszik valakihez, mert nagyon szeret az ember közelében, akárki jön a házhoz elvárná hogy mindenki szeresse őt, no meg a hogy nagyon de nagyon félős fajta. Ha kicsit hangosabban kiabálnak itthon bújik valahova el, ha kicsit nevelésből ráütsz hogy valamit nem szabad, akkor képes fél napig depresszióba esni, ezt ki is mutatja. Szóval nem tudom a tiéd miért ilyen. :D
2011. júl. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az enyém kan :D De amúgy ezektől eltekintve teljesen oké a kis hülye :D Nagyon szeretem, és az egész család is ! Minden mást nagyon könnyen megtanul, Ül, marad, hozd ide, kérem szépen, gyere ! De ezzel az ugrálásával kikészít. Igaz, egy hétig nem voltam otthon, és most sem vagyok, kb 3 napra mentem haza. Ma megyek haza, és maradok is :))
2011. júl. 13. 11:46
 5/13 anonim ***** válasza:
Mi régen a nagy kutyánkkal azt csináltuk, hogy ilyenkor átnéztünk rajta mint ha ott se lett volna csak mentünk tovább, esetleg hátat fordítottunk neki és csak akkor "vettük észre" amikor leült vagy nem ugrott fel..azóta nem is ugrált egyik se. :)
2011. júl. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Most már nem tudom, hogy melyik módszert válasszam :D

Köszönöm a válaszokat :D

2011. júl. 13. 12:21
 7/13 anonim ***** válasza:
Elég nehéz nem észrevenni egy giga golden retrievert amikor ugrál rád és borít fel
2011. júl. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
13 hetes! :) Még kicsi :)
2011. júl. 13. 13:48
 9/13 anonim ***** válasza:
Lesz majd nagyobb:D
2011. júl. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azért szokták kiskorában leszoktatni róla..akkor még nem borít fel..:D
2011. júl. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!