Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy a szomszéd...

Mit tegyek, hogy a szomszéd ne etesse a kutyáimat?

Figyelt kérdés
Van két német juhászunk, akik szerintem jó koszton vannak. (Minden nap húst kapnak.) A szomszéd meg titokban átdobálja a kerítésen a maradékát. Az szuka már kórosan kövér lett. Hiába szólunk neki, csak azért is csinálja, mert be akar jönni a portára, ha nem vagyunk itthon. (Egyszer rajtakaptam, hogy a kaput nyitogatta.) Már sok mindent kipróbáltunk és egy kutyakiképző is azt mondta, hogy beszélni kell a szomszéddal, de vele nem lehet. Tanácsokat szeretnék kérni!
2011. júl. 13. 11:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsétek föl.
2011. júl. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Sokra nem megyünk vele, mert a szembeszomszéd, meg a rendőr őrs. A kutyákat nem nézik semmibe. Volt olyan, hogy állatkínzásért kihívták őket a c-khez és majdnem az állatmentőt vitték el.
2011. júl. 13. 11:39
 3/18 anonim ***** válasza:
Nagyon keményen, határozottan elbeszélgetni vele. Mondanám én is, hogy feljelenteni, de szerintem az se ér sokat. Esetleg valahogy jobban elkeríteni, nem tudom, milyen a ház/kerítés.
2011. júl. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
hát én kivárnám még átdobálja a kaját aztán összeszedném és odalökném az ajtaja elé.
2011. júl. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell tanítani a kutyákat, hogy ne fogadjanak el mástól ételt, és ne szedjék föl a földről sem, csak a gazdától a saját táljukba rakott ennivalót egyék meg. Ez a szomszédtól függetlenül is hasznos lehet, ha mondjuk betörő akar úgy megszabadulni az ebektől, hogy mérgezett húst dob nekik. A kutyakiképző ezt nem mondta? Kérdezzetek meg egy hozzáértő szakembert, vannak erre módszerek.
2011. júl. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is az utolsó hozzászólóval értek egyet. Az élelem-megtagadás tűnik a jó megoldásnak. És talán egy kis házőrző tanfolyam sem ártana, akkor aztán nem nyitogatna be a szomszéd hozzátok. (elérhetőséget emailben tudok adni, ha érdekel)
2011. júl. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Csináltatnék ha van rá mód egy magasabb kerítést!És ahogyan az előző hozzászólók említették megtaníttatnám a kutyámat,h.ne fogadjon el senkitől semmit csak tőletek!Lehet,h.ki próbálnám mit szólna a szomszéd ahhoz,h.én is átdobálom az ételmaradékomat ő hozzá,meg esetleg a szemetemet-_!Vagy egy kis kutyakakit!!!!!!!!!!!!Néhány kilót!!!!!!!!!
2011. júl. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Öntsd át te is a maradékot a szomszéd telkére, hátha ettől észhez térne. Az viszont tényleg nagyon hasznos lenne, ha a kutyákat tanítanátok meg arra, hogy idegentől ne fogadjon el ételt, még akkor sem ha a földre dobja, viszont ez az engedelmesség magasfoka, mert a távollétedben is meg kellene állniuk, hogy ne egyék fel a kaját. Kérjétek kutyaiskola vagy kutyakiképző segítségét.
2011. júl. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

szia!


Nekünk az volt a megoldás erre, hogy olyan magas a drótkerítés, hogy nem bírja átdobni. Nálunk az a szomszéd, aki dobált, szerintünk szellemi fogyatékos, ezért nála semmit nem ér a beszéd. Most már nem dobál, mert nem tud.

2011. júl. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Te meg dobáld át neki a kutyakakit
2011. júl. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!